Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
. Član
Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16 Prispevkov: 16777190 Aktiv.: 75204.85
|
Objavljeno: Pet Sep 03, 2010 10:25 am Naslov sporočila: Kako v google earth narišem ravno črto po zraku? |
|
|
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Opis: |
|
Velikost datoteke: |
255.87 KB |
Pogledana: |
31 krat |
|
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
s56al Član
Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03 Prispevkov: 740 Aktiv.: 3.32 Kraj: JN66SI & JN76TM
|
Objavljeno: Pet Sep 03, 2010 11:09 am Naslov sporočila: |
|
|
Eden od brezplačnih programov, s katerim se to da narediti, je
http://www.cplus.org/rmw/english1.html
Geo podatke o terenu je treba za izbrano področje naložiti posebej (navodila nekje na zgornji strani). Program zna izračunati tako optično vidljivost kot radijsko glede na izbrano frekvenco in druge parametre (dobitki anten, moči, zahtevani nivo na sprejemu...).
Problem pri gornjem programu je le baza s podatki o terenu, ker v brezplačni različici ni optimalno gosta. Za gričevnat teren večinoma gre, kje v alpah se pa lahko tudi zaplete. Za profi uporabo je ustrezno bazo s podatki žal treba kupiti (za Slo npr. Geodetski institut).
LP, S.
Nazadnje urejal/a s56al Pet Sep 03, 2010 11:12 am; skupaj popravljeno 1 krat |
|
Nazaj na vrh |
|
|
lucca brassi Član
Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46 Prispevkov: 4055 Aktiv.: 18.18 Kraj: KOČEVJE
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
drVrh Član
Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17 Prispevkov: 918 Aktiv.: 4.66 Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese
|
Objavljeno: Pet Sep 03, 2010 11:41 am Naslov sporočila: |
|
|
trenutno sem v šoli sem na hitro našel to spletno stran sam se si pomagal z njo
api google
ko pridem domov ti posredujem link katerega rabiš, sam se si pomagal da sem spisal KML file in s tem zmeril v GE z merilnikom ki je vključen v GE.
LP
_________________ Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega |
|
Nazaj na vrh |
|
|
. Član
Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16 Prispevkov: 16777190 Aktiv.: 75204.85
|
Objavljeno: Pet Sep 03, 2010 11:47 am Naslov sporočila: |
|
|
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
audiox Član
Pridružen-a: Sob 19 Dec 2009 19:13 Prispevkov: 906 Aktiv.: 5.18 Kraj: Metlika
|
Objavljeno: Pet Sep 03, 2010 3:11 pm Naslov sporočila: |
|
|
To shraniš v besedilno datoteko s končnico .klm in z dvoklikom zaženeš?
Za druge kraje vneseš pač druge koordinate.
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
. Član
Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16 Prispevkov: 16777190 Aktiv.: 75204.85
|
Objavljeno: Pet Sep 03, 2010 4:53 pm Naslov sporočila: |
|
|
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
audiox Član
Pridružen-a: Sob 19 Dec 2009 19:13 Prispevkov: 906 Aktiv.: 5.18 Kraj: Metlika
|
Objavljeno: Sre Nov 07, 2012 7:03 pm Naslov sporočila: |
|
|
Kaj pa, če hočem, da linija ni ravna, da sledi zaobljenosti zemlje?
Hotel bi analizirati smer sevanja kv dipola, da se lažje odločim, kako ga obrniti.
_________________ http://mcmetlika.si |
|
Nazaj na vrh |
|
|
audiox Član
Pridružen-a: Sob 19 Dec 2009 19:13 Prispevkov: 906 Aktiv.: 5.18 Kraj: Metlika
|
Objavljeno: Sre Nov 07, 2012 8:13 pm Naslov sporočila: |
|
|
Našel sem tole, podobno zadevo:
Koda: |
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2">
<Placemark>
<name>Tessellated</name>
<visibility>1</visibility>
<description><![CDATA[If the <tessellate> tag has a value of 1, the line will contour to the underlying terrain]]></description>
<LineString>
<tessellate>1</tessellate>
<coordinates>
-112.0814237830345,36.10677870477137,0
-112.0870267752693,36.0905099328766,0
</coordinates>
</LineString>
</Placemark>
</kml> |
Ne sledi zaobljenosti zemlje, ampak je položena na tla. Zame v bistvu vseeno, ker vidim to, kar sem hotel.
Seveda koordinate vnesem druge. Ena koordinata je lokacija moje antene, druga pa npr Moskva. Dobim črto, ki mi pomaga pri orientaciji.
_________________ http://mcmetlika.si |
|
Nazaj na vrh |
|
|
DaLuKa Član
Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 18:05 Prispevkov: 57 Aktiv.: 0.27 Kraj: HR
|
Objavljeno: Sre Nov 07, 2012 10:46 pm Naslov sporočila: Re: Kako v google earth narišem ravno črto po zraku? |
|
|
MarE69 je napisal/a: |
Rad bi ocenil, ali sta 2 točki, ki sta 8km narazen v vidni liniji. ... kako bi narisal daljico med dvema točkam (upoštevajoč nadmorsko višino).
Mare |
Zelo preprosto
Opis: |
|
Velikost datoteke: |
151.25 KB |
Pogledana: |
17 krat |
|
Opis: |
|
Velikost datoteke: |
129.5 KB |
Pogledana: |
9 krat |
|
Opis: |
|
Velikost datoteke: |
143.85 KB |
Pogledana: |
7 krat |
|
Opis: |
|
Velikost datoteke: |
101.54 KB |
Pogledana: |
9 krat |
|
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
DaLuKa Član
Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 18:05 Prispevkov: 57 Aktiv.: 0.27 Kraj: HR
|
Objavljeno: Sre Nov 07, 2012 10:50 pm Naslov sporočila: |
|
|
2.del
Opis: |
|
Velikost datoteke: |
147.61 KB |
Pogledana: |
10 krat |
|
Opis: |
|
Velikost datoteke: |
144.13 KB |
Pogledana: |
8 krat |
|
Opis: |
|
Velikost datoteke: |
150.25 KB |
Pogledana: |
3 krat |
|
Opis: |
|
Velikost datoteke: |
181.87 KB |
Pogledana: |
8 krat |
|
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
audiox Član
Pridružen-a: Sob 19 Dec 2009 19:13 Prispevkov: 906 Aktiv.: 5.18 Kraj: Metlika
|
Objavljeno: Sre Nov 07, 2012 10:58 pm Naslov sporočila: |
|
|
Hvala.
_________________ http://mcmetlika.si |
|
Nazaj na vrh |
|
|
DaLuKa Član
Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 18:05 Prispevkov: 57 Aktiv.: 0.27 Kraj: HR
|
Objavljeno: Sre Nov 07, 2012 11:02 pm Naslov sporočila: |
|
|
MarE69 je napisal/a: |
Uh, malo sem zakompliciral, ker sem poskušal kar preko GUI od GE. Jasno, da se da s pomočjo KML.
Že deluje.
Hvala.
LP,
Mare
Koda: |
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2">
<Document>
<name>KmlFile</name>
<Style id="transPurpleLineGreenPoly">
<LineStyle>
<color>7fff00ff</color>
<width>4</width>
</LineStyle>
<PolyStyle>
<color>7f00ff00</color>
</PolyStyle>
</Style>
<Placemark>
<name>WiFi linija</name>
<visibility>1</visibility>
<description>En test, ali se vidimo</description>
<styleUrl>#transPurpleLineGreenPoly</styleUrl>
<LineString>
<tessellate>1</tessellate>
<altitudeMode>absolute</altitudeMode>
<coordinates>
15.28761899993488, 45.81132499994833, 220
15.17869210514143,45.80170318739579,360
</coordinates>
</LineString>
</Placemark>
</Document>
</kml>
|
|
Razlika med metodo 1. (kml) i metodo 2.
Opis: |
|
Velikost datoteke: |
148.19 KB |
Pogledana: |
3 krat |
|
Opis: |
|
Velikost datoteke: |
155.45 KB |
Pogledana: |
3 krat |
|
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
s55m Član
Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07 Prispevkov: 2638 Aktiv.: 12.52 Kraj: Sofia-Bolgarija
|
Objavljeno: Sre Nov 07, 2012 11:05 pm Naslov sporočila: |
|
|
Mare, a tale ni uporaben zate?
_________________ Physics sucks! It always works against "great" ideas! |
|
Nazaj na vrh |
|
|
s55m Član
Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07 Prispevkov: 2638 Aktiv.: 12.52 Kraj: Sofia-Bolgarija
|
|
Nazaj na vrh |
|
|
|