www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Launcpad & Eclipse

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 16 bitni mlinčki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.26
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2012 12:16 pm    Naslov sporočila:  Launcpad & Eclipse Odgovori s citatom

Rad bi programiral svoj Launchpad preko Eclipse-a.
Uspelo mi je že skoraj vse nastaviti, muči me samo še debuger. Se je že kdo s tem ukvarjal?
V open-source programju sem nov in se nekako še ne znajdem popolnoma.
Večji del sem delal po tem tutorialu, programiranje, kompajlanje in nalaganje kode na Launchpad deluje, ko pa želim vklopiti debuger pa izpiše tole:
Koda:
source .gdbinit
set remoteaddresssize 64
set remotetimeout 999999
target remote localhost:2000
localhost:2000: A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond.
set download-write-size 2000
No symbol "download" in current context.
set remote memory-write-packet-size 2000
set remote memory-write-packet-size fixed
set remote memory-read-packet-size 2000
set remote memory-read-packet-size fixed

Tu je opisano kako se nastavi mspdebug, vedar je prvi link mrtev. Tu je arhivirana verzija, ki pa žal nima slik.
Težave mi tudi delata koraka 4 in 5, za katere ne vem kam kaj vpisat oz odpret.
Ali kdo programira MSP430 na ta način? Kako odprem tisti port 2000 ali kaj ga moti?
Vsi tej tutoriali so stari kot Launchpad in v teh dveh letih se je očitno ravno toliko vse spremenilo, da je za začetnika težko nastaviti stvari po novem.
Uporabljam Windows 7.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2012 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj Code Composer studio je narejen na vrhu eclipsa, če bi pa rad prav na navadnem eclipsu delal pa lahko vprašam nekoga, ki tudi uporablja čisto verzijo za texasove msp430 vendar ne preko lauchpada.
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.26
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2012 3:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

CCS vem da je zgrajen na Eclipsu, vendar je drag, če se hočeš it več kot 16kb kode.
Če usposobim launcpad, potem lahko programiram/debagiram katerikoli msp430 ki dela preko spy-by-wire. Če si jaz to prav predstavljam seveda.
Se priporočam za konakt.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.26
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2012 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem rešen. Very Happy

Neverjetno, ta forum zmaga. Približno teden dni se ubadam s tem problemom, sedaj ko sem ga pa objavil sem ga pa rešil. Pomagal pa mi je hard reset, bi se temu reklo. Very Happy

Rešitev:
Vse skupaj sem izbrisal in ponovno naložil Eclipse. Tokrat sem si pomagal samo s tem videom in tem linkom.
Očitno je bil od vsega mojega poizkušanja Eclipse že popolnoma zaštofan in je, v duhu današnjega časa, stavkal. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čeprav je problem že rešen za rešitev marsikaterega problema v zvezi z LaunchPadom prilagam ta link.

Kakšen odogovr več pa najdeš v temi "Eclipse plugin for mspdebug and msp430-gcc".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.26
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2012 2:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

43oh je kar uporabna stran ja.

Je pa video ravno v tej temi ki jo omenjaš in sicer na strani 3. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 16 bitni mlinčki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group