www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

nakup usb pen drive

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bgrguric
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Maj 2012 14:44
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.72
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 07, 2012 9:44 pm    Naslov sporočila:  nakup usb pen drive Odgovori s citatom

Zanima me kateri usb naj kupim . 8 ali 16 gb naj bo in ne vem kater je dober za svojo ceno. gledal sem malo patrito mini 8gb ali kakšen kingston. katrega priporočate.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojans
Član
Član



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 0:52
Prispevkov: 1196
Aktiv.: 5.97
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 07, 2012 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Patriot 2g ključek je preživel 3 x pranje v pralnem stroju. Seveda moja neumnost.
Ne bi priporočal.

_________________
Razlike med mrličem in butlom ni. Nobeden od niju se ne zaveda. Trpi pa okolica.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skalpel
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 19:46
Prispevkov: 432
Aktiv.: 2.90
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 07, 2012 10:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni odlično služijo sparovi ključki za 10€ Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.21
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 07, 2012 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če napišeš USB, to še ni samoumevno, da ti misliš USB "ključek" .... Rolling Eyes

Če že sprašuješ, kateri USB pomnilnik priporočamo, jaz priporočam Patriot xporter XT, nekaj takega, približno tako je videti oznaka, so v črni gumi, malce večji in robustni. Moj 4GB je že kar nekaj let star, opran v pralnem stroju in posušen v sušilcu, seveda oboje po nesreči. No, ko je to preživel, sem ga odprl in opral še v destilirani vodi z dodanim alkoholom v ultrazvočni banjici, lepo posušil in preizkusil če še deluje. No, še danes deluje, je kar precej v uporabi in je od pranja že minilo več kot 2 leti. Razni pocenjski USB pomnilniki so običajno počasni pri zapisovanju, o zanesljivosti pa ne vem, ker so crknili zelo redki... ampak kot sem že napisal, obstaja opazna razlika v hitrosti zapisovanja, v hitrosti branja je razlika manjša.

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.25
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 07, 2012 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bojans je napisal/a:
Patriot 2g ključek je preživel 3 x pranje v pralnem stroju. Seveda moja neumnost.
Ne bi priporočal.
reber je napisal/a:
jaz priporočam Patriot xporter XT, nekaj takega, približno tako je videti oznaka, so v črni gumi, malce večji in robustni. Moj 4GB je že kar nekaj let star, opran v pralnem stroju in posušen v sušilcu, seveda oboje po nesreči. No, ko je to preživel, sem ga odprl in opral še v destilirani vodi z dodanim alkoholom v ultrazvočni banjici, lepo posušil in preizkusil če še deluje. No, še danes deluje, je

Tudi moj je preživel pranje in sušenje in še vedno dela. No vmes je enkrat crknil, pa sem ga razdrl in prilotal nazaj kristal in je bil problem rešen. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Bgrguric
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Maj 2012 14:44
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.72
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 08, 2012 9:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej so to kar dobri ključki bom tudi sam kupil nekaj takega hvala vsem in Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
silica
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Avg 2004 20:01
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.61
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2012 3:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kljucki so vsi enaki, isti, oziroma izmet NAND proizvajalcev. Dobri
NANDi gredo za SSDje. Vse je odvisno od controlerjaki ki potegne
max. iz raw nanda. Najvec SWja za controlerje je na http://tagievara.narod.ru/pages/programs/flash/smi.html.

Vsa ostala debata o "kvaliteti" je neumnost in nateg blagovnih znamk.

V Prdenone sem dobil 64Gb za 29 EUR in odlicno deluje.
Tisti pa, ki je kupil Fake za 20EUR pac nima srece.
Pri USB kljuckih je najbolj pomembma minimalna cena v danem trenutku.
Kar je pod njo je Fake., kare je nad njo je predargo.

_________________
Za www.quectel.com


Nazadnje urejal/a silica Ned Dec 09, 2012 4:00 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
silica
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Avg 2004 20:01
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.61
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2012 3:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot je nekdo pred mano ze ugotovil, je trenutno 32gb iz spara za 14,99eur optimalna opcija v Sloveniji.
_________________
Za www.quectel.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.21
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 09, 2012 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, če je za izdelek vsaj 5 let garancije, potem ne more biti ravno slab, oziroma si vsaj siguren, da za primer napake dobiš drug izdelek.
Meni je crknil Patriot X-mini pa sem dobil drugega, je pa umrl še precej nov, ne vem če je bil star 2 meseca in precej malo rabljen, seveda sem dobil novega. V tem času, ko sem bil brez, sem kupil Xporter XT in mi je bilo takoj žal, da ga nisem že v štartu, je še hitrejši.

Tudi če so vsi ali večina USB pomnilnikov narejeni iz izmeta, je tudi tu verjetno opravljena selekcija.

Največjo razliko v hitrosti zapisovanja med različnimi USB pomnilniki, ki sem jo uspel sam ugotoviti, je bila faktor 2,6 Rolling Eyes to pa tudi nekaj šteje, če je za zapisat večja količina podatkov. Test je bil opravljen na več načinov, za primerjavo pa vedno z istimi datotekami.
Ko bom kupoval, se bom gotovo odločil vsaj za Patriot.

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group