www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Live Bookmarks - forum

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.23
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 9:29 pm    Naslov sporočila:  Live Bookmarks - forum Odgovori s citatom

Danes je spet nehalo delat. Kakšna ideja? Frenki?
http://www.elektronik.si/phpBB2/rdf.php?count=40



lbm.png
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  lbm.png
 Velikost datoteke:  7.6 KB
 Downloadano:  42 krat


_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.21
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

xml začne maličit pri count=37, tako na oko bi dejal, da je samo toliko tem spremenjenih v X količini časa, ker ne poznam vseh parametrov ki so uporabljeni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Posebni znaki v enem od sporočil.

Urejeno.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3369
Aktiv.: 15.75
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 9:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kako se v Mozilla Firefox naredi, da bolj pogosto obnavlja ? Tisti postopek z about:config ne prime.
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.21
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Frenki kateri znaki?
To se da bug odpravit enkrat za vedno. Se tud javim če je interes/potreba.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 11:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mobwap je napisal/a:
@Frenki kateri znaki?
To se da bug odpravit enkrat za vedno. Se tud javim če je interes/potreba.

Pa reciva da je bug v FF parserju Liar . Kar loti se ga Twisted Evil . IE tak XML celo pravilno prežveči. Mislim, da dela probleme HT, ki se občasno pojavi v kakem sporočilu.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.06

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 11:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In kateri "nesrečnež" je napisal sporočilo s posebnimi znaki?

Kadar pišem s telefonom, mi iz znaka za Euro naredi kvadratek. V vnosnem polju mi prav prikaže vstavljen Eur znak iz običajnega nabora, v predogledu in oddanem sporočilu je pa  (tu sem vnesel pravi znak).

Nokia e52 , Symbian , Safari brskalnik (če sem jaz povzročil zmedo, bom še na Mini Opera poskusil, nato pa se izogibal simbolom denarja).

test:
dolar $
jen 
funt 
euro 

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 11:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Igo ni problem s tvojimi sporočili. Tole se običajno zgodi, ko kdo naredi copy/paste iz kakega word dokumenta naprimer ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.21
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težava ni v FF, ker FF sploh ne uporabljam in mi je odrezalo enako kot aly-u. IE prežveči marsikaj ker se M$ požvižga na standarde, tako da sploh ni merodajen.

Napaka iz mojih izkušenj, je nekje na relaciji php verzija 4, phpbb2 koda in xml ki niso najboljši prijatelji oziroma imajo svoje "finte". Govorim o težavah ki smo jih imeli skoraj 10 let nazaj v razvoju php script z xml.

Če je pa skrivnost kakteri znaki delajo težave pa tudi vredu. Težave se bodo tako ali tako prenehale ko bo končana migracija na phpbb3 in php5. (Vem ja, tabu tema)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mobwap je napisal/a:
Če je pa skrivnost kakteri znaki delajo težave pa tudi vredu.

Ni skrivnost, v prejšnjem sporočilu sem napisal:
frenki je napisal/a:
Mislim, da dela probleme HT, ki se občasno pojavi v kakem sporočilu.


Aha, IE ni merodajen. Povej mi kaj pa je (oziroma kaj uporabljaš), da bova poskusila ponoviti situacijo, potem greva pa neskladje s standardom iskat. Ko bova tole razčistila, bo treba pa bug popravljat.

Glede tabu teme ... lahko tudi o tem, ampak ne v tem topicu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.21
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 11:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom neumno domneval da črki HT delata težave? Ok dovolj ironije.

Kakšen HT, kaj to je(kristalna krogla v okvari)?

Uporabljam SRWare Iron, Chrome engine.

In da še utemeljim zakaj IE ni merodajen. Ker se v več kot 15 letih IE še nikoli ni držal standardov. Vedno je neka M$ verzija vsega, že prvi CSS je bilo treba pisat z browser detekcijo ali dvojnimi bloki kode, prve [slovenščina je zame španska vas] funkcije enako, in seveda je tukaj XML in MSXML, ki bi naj bila enaka pa nista. Če nekaj dela v IE še ne pomeni da je vse OK.
Neprespane noči ki mi jih M$ dolguje zaradi optimizacije kode podžigajo moje robantenje. Za povrh pa spet "serjejo" pri HTML5 standardu. Vsi ostali se držijo nekega reda samo IE je overlord ki bo nekaj po svoje delal.

Frenki, ne tega jemat na osebni ravni, še vedno imam nočne more iz časov razvoja spletnih aplikacij pa čeprav tega konkretno ne počnem že dobra 3 leta. Ponujam pomoč če je potrebna, če ne, pa "hvala ampak ne hvala" zadostuje. Enako velja za prehod na bb3. No tam je še kaj druga za nadgradit, ne samo bb koda.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 2:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hyper Text?
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mobwap je napisal/a:
Kakšen HT, kaj to je(kristalna krogla v okvari)?

Moja napaka (kratico sem napisal, ker sem domneval, da je tole vsaj tistim, ki smo programirali pred leti poznano) ... HT -> Horizontal Tab -> ASCII 9.

Glede M$ se ne bi mogel bolj strinjati s teboj. Je pa tako, da v zadnjem času redko naletim na stvari, ki se v popolnosti držijo standardov (ne samo M$), zato se bom debate na to temo vzdržal. Rešitev konkretnega problema je sicer razmeroma enostavna, lotil se je bom (z veseljem s tvojo pomočjo) pa takoj, ko se prekopljem čez tole debato glede generiranja standardnega XML (karkoli že to je).

Debato o bb3 bova začela v eni drugi temi ... in seveda ... pomoč bo dobrodošla.



ascii-table.jpg
 Opis:
ASCII tabela
 Velikost datoteke:  37.54 KB
 Pogledana:  0 krat

ascii-table.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.21
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 6:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enostavna rešitev ki jih samo odstrani:
Koda:
$podatki = str_replace("\\t",'',$podatki);


Druga rešitev ki jih samo spremeni v presledke:
Koda:
$podatki = str_replace("\t", '     ', $podatki); // zamenja s 5 presledki


Tretja rešitev ki jih počisti samo na začetku in koncu podatkov:
Koda:
$podatki = trim($podatki);


Tekst se obdela ob submitu pred pisanjem v bazo, jih potem ne najdeš nikjer več. Lahko pa samo rdf prirediš da pred pisanjem v xml spremeni ali odstrani tabulator.
Katera rešitev ti ustreza pa veš sam.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group