www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Hyundai i30
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.33
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 8:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej, avto je nov (testni) in ima 200 km, tako da mašina ne more bit zgonjena.

In ja, če sem pri vožnji v hrib upošteval tiste nasvete, je začela hitrost upadati.

Ampak pustimo to, brezpredmetno si je žogico takole podajati. Dejstvo je, da računalnik ne upošteva naklona klanca po katerem se pelješ in da lahko enako ali bolje prestavljaš, če avto 'poslušaš'.

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
brezlj
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Maj 2010 13:44
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2013 4:32 pm    Naslov sporočila:  Re: Hyundai i30 Odgovori s citatom

R33D3M33R je napisal/a:
Zanima me, če si kdo lasti Hyundai i30 in kako je z njim zadovoljen. V temo pripišite še motor in leto izdelave. Posebej me zanimajo podatki kot so poraba, odzivnost, udobje vožnje in kvarljivost. Sicer sem našel teste na spletu, vendar bi rad prebral izkušnje še od kakega uporabnika več.


kolega ima 2008 letnik bencinarja 1.6 in je zlo zadovoljen z njim. narjenih ima okrog 100k, vse kar bi grajal pa je poraba katero ima okrog 8,5l. problemov pa z njim ni še imel nobenih. vse kar je blo so bli servisi to pa itak moraš delat Smile

_________________
prevajanje | lektoriranje | igre | vezava diplom
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
milans
Deda
Deda



Pridružen-a: Tor 30 Dec 2003 10:36
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.75
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2013 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem lastnik i30 cw, 1,6 l, letnik 2008.
Poraba od prvega(!!!!) tankanja do sedaj po računalniku 7,4l na 100 km.
Dejanska povprečna poraba od prvega tankanja do danes 7,75 l na 100 km.
Veliko je odvisno od voznika in od načina vožnje.
Od nakupa do danes nisem delal kaj drugega kot redne servise in zamenjal obe
"štangici", oziroma ročici stabilizatorja (cca. 30evrov).
Vsak ki si želi pogledati mojo porabo naj gre na stran poraba.com, vozilo hyundai i30cw od DoktorM kjer imam vpisana vsa tankanja od nakupa do danes.
Zagotavljam, da so to dejanski podatki!

_________________
l.p. Milan
"Vaja dela mojstra, če mojster dela vajo!"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiox
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Dec 2009 19:13
Prispevkov: 906
Aktiv.: 5.18
Kraj: Metlika

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2013 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej tudi tukaj: http://www.carsurvey.org/

izberi firmo, pa model....

_________________
http://mcmetlika.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.33
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2013 8:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stara tema... 65k km (2 leti) kasneje:
- skupna povprečna poraba cca. 5.5 l/100 (izračunano na podlagi natankanih litrov in prevoženih km). Motor je 1.6 CRDi, 66 kW - prevoženih do 1200 km na 'en tank'
- nobenih večjih okvar
- 2x zamenjan volanski obroč zaradi razpadajoče 'usnjene' površine
- zamenjal že 3 žarnice H7. Zdaj so noter Osram Ultra Long Life, pa bom videl, če bodo kaj dlje zdržale
- slabe izkušnje s servisi: Zlatečan Celje (odnos po nakupu, čakanje par ur na naročen servis v dopoldanskem času, polomljen pokrov motorja, nategovanje s 'chip-tuningom'), Kralj Polzela (dolili preveč olja pri rednem servisu), Avtocenter Lekše ('nategovanje' glede garancijskih pogojev, neusposobljenost mehanikov, servis brez zaščite sedeža in volana)
- dobre izkušnje s servisi: Autobinck Ljubljana (profesionalni odnos, odpravili težave, povzročene na drugih servisih)

edit: carsurvey nima skoraj nobenega evropskega modela i30, oz. nobenega novejšega evropskega modela i30.

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.21
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2013 9:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na to da so motorji več ali manj enaki v Hyundai-jih ima naš ix20 1.6 CRDI 85kW porabo 5.4l/100km po 30k km v letu dni. To je ~25% AC, ~10% mesto, ostalo magistralke.
Tudi če preračunam kilometre in račune za gorivo iz firbca je cifra 5.42801... porabe.

_________________
INSTALLING DEMOCRACY.... ‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡€€€€€€€€€€€€€€ 44% DONE.
Installation failed.
404 error: form not found.

FORMING GOVERNMENT.... ‡‡‡‡‡€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€ 23% DONE.
Formation failed.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 23, 2013 10:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam prevoženih že 70+ kkm. Porabo imam 5.8-5.9 L/100 km (je pa res, da je povprečje vsako leto malo nižje). Se vidi, da sem prej vozil avtomobil z bencinskim motorjem Smile. Večjih okvar tudi jaz nimam, je pa res, da sem zamenjal že 3 kratke luči.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group