www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Puppy + EMC2

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2013 9:42 pm    Naslov sporočila:  Puppy + EMC2 Odgovori s citatom

Zdravo!

Zanima me, kako bi inštaliral EMC2 v Puppy Linux? Za različico Puppy-a se nisem še odločil, ker ne vem s katero bi bilo manj težav. Razmišljav sem tudi o inštalaciji iz izvorne kode(tako imenovana tar.gz kompresirana mapa) pa ne vem kako se je lotiti.

Še najbolj se mi dozdeva, da si bom inštaliral različico Retro Precise, to pa zato, ker je računalnik starejši in švohnejši.

Bi bila vredu tudi kakšna "šparovna sorta" ubuntuja? Na voljo imam le slabih 200MB rama in slabih 500MHz procesorske moči.

Za zdaj poskušam ugotoviti kaj mi nemci in avstrici skušajo povedat na murga-linux.com.

Hvala za nasvete že v naprej.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2013 8:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo danes sem za probo inštaliral Precise Puppy. Po desetih minutah zafrkavana in usposabljanja mi je ta žvav zmrznila in sem jo moral trdo resetirat. Ima kdo boljši predlog temeleč na debianu?
http://en.wikipedia.org/wiki/Lightweight_Linux_distribution
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 12:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lubuntu je dost tak k ne rab nč posebnga od hardwara. Pa xubuntu je [slovenščina je zame španska vas] dost podoben.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 10:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vzami linux z že vgrajenim emc2. Naprimer Ubuntu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2013 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končno sem našel neko pametno distribucijo za tega reveža pa že imam nove težave. Lahka različica Linux Mint-a mi nagaja s prijavo. Ali se da to prijavo kako izklopiti oz. zaobiti, ker se ne odzova na vnešene podatke?

Podobni simptomi so bili zelo značilni tudi na Pingo linuxu, ko si šel skozi postopek inštalacije in je pri eni točki zahtevalo izpolnitev uporabniškega imena ter gesla. Vse lepo in prav napišem ter pustim, da konča z inštalacijo. Po restartu pa se ne morem prijaviti.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1137
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2013 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Novejše verzije Minta nimajo prijave, za 9ko ne vem.
Me pa je podobno hecalo, ko sem zapekel slab disk (Mint 13).
Inštalacija šla do logiranja, potem pa kriza. Ponoven download in peka na CD sta pomagala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2013 11:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se pravi bo potrebno še bol počasi pečt. Sicer pa je bil problem čudežno rešen po še eni frišni inštalaciji. Sedaj nekako deluje po pričakovanjih matram se zgolj s grafičnimi gonilniki.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapo182
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Jun 2012 11:25
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 10:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Priporočam ti ArchBang. Je zelo "lahek" in nobenih težav z inštalacijo. Poleg tega pa ima Arch zdaleč najbolšo uporabniško pomoč. Pa še Pacman je zdaleč najboljši "package manager".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group