www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TLP521-4 niz optokoplerjev slaba izkušnja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.32
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2004 10:11 pm    Naslov sporočila:  TLP521-4 niz optokoplerjev slaba izkušnja Odgovori s citatom

Temu bi lahko rekel saj ni res pa je Sad. Tole mi je požrlo noč ali dve spanja Sad Razvijam aplikacijo z večjim mikrokontrolerjem (16F877) Ker potrebujem 16 vhodov le te čitam preko zgoraj omenjenih optokoplerjev multipleksno. Na sami aplikaciji koristim en AD vhod. Le na tega sem neposredno predvideval priključiti fotoupor. Program sem napisal - načeloma je vse funkcioniralo kot je bilo potrebno -moral sem le še programsko nastavit meje AD vhoda. Za lažjo kalibracijo sem kar neposredno na sponke, ki so na tiskanini dal fotoupor. Sedaj so se začele težave... Ko sem le tega osvetlil se je stvari "zmešalo". Seveda sem sumil AD proceduro. (Zraven nje sem skoraj "doktorat naredil" Crying or Very sad ... nisem našel napake Sad ) ... da ne dolgovezim ugotovil sem, da je hardware "trzal" na osvetlitev tudi takrat, ko ni bilo priključenega fotoupora Shocked Shocked Saj ne moreš vrjeti. Svetloba (če prav ne zelo močna- žepna svetilka) je "presvetila optokoplerje. Evil or Very Mad Twisted Evil
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mhd
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2003 20:51
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.57
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2004 8:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jao, jao .... še mene je to pogrelo! Precej živo si predstavljam ta tvoja dva dni odkrivanja te napake Evil or Very Mad. Tole izkušnjo si bo treba zapomniti. Hvala, da te izkušnje deliš z nami!

lp Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2004 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekako podoben primer sem imel z diac-i saj so delno občutljivi na močno svetlobo. Diak naj bi prebil pri nekje 32v, prej pa naj skozenj ne bi tekel noben tok. Če pa je precej osvetljen, na primer če je zadeva postavljena pod namizno svetilko, pa skozenj začne teči parazitni tok. Če pa je bila stvar zaprta v škatlo - ohišje pa ni bilo problemov. Bilo pa je pri mojih električnih pastirjih, saj pod lučjo ni delal, ker se kondenzator ni napolnil, da bi diac sprožil, saj je skozi diac zaradi svetlobe tekel parazitni tok. Ugotovil sem slučajno, šele po nekaj zamenjanih diacih, ko sem z roko slučajno naredil senco in je začelo delovati. Tudi meni je nekaj uric delalo sive lase...
Očitno je, da so nekateri polprevodniki občutljivi na svetlobo, čeprav praviloma ne bi smelo biti vpliva.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group