www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Banka Koper
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 2:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

stane je napisal/a:
P.S.: Skrbi me za Jurčka in Damijana - samo 300 lahko dvigneta!

Brez skrbi, lahko dvigata brez omejitev:

http://www.finance.si/8336929/Denarja-ki-bi-ga-plenili-na-Cipru-najbr%C5%BE-ni-ve%C4%8D

Kako že gre tista: "Kar je dovoljeno Jupitru, ni dovoljeno volu".
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
belva39
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 06 Apr 2013 10:45
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 06, 2013 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglejte pogoje in stroške na Delavski Hranilnici. Bank@net od NKBM deluje brezhibno ( vsaj meni ). I-net od Koprske ni bil napačen ( se ne spomnim, da bi imel kaj večjih problemov), vendar sem zaprl račun tam ( so bili dražji id NKBM ). Internetnega poslovanja z DH še nisem preizkusil.....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 06, 2013 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni mi je pa ravno, da se uporablja kakulatorček namesto certifikata za i-net od banke koper. Zato ker ni na noben način povezan z internetom.
Certifikat ni ravno zadostna zaščita saj preprečuje samo, da se nekdo z nekega drugega računalnika ne more povezat v bančništvo. Vendar so že bili primeri, ko so s Trojancem spraznili račune tudi podjetij.
Saj vem, da imajo nekateri rajši certifikate in pozam tudi ljudi, ki shranijo geslo, da jim ga ni potrebno vsakič posebej tipkat(celi 2s dela). Vendar kljub novejšim brskalnikom in antivirusu na PC ju je lahko katerikoli brskalnik, ki [slovenščina je zame španska vas] na windows mašini ranljiv.

Tako, da se lahko nekdo samo poveže na ta tvoj PC na katerem je že certifikat in iz njega sprazni račun.

Sicer mislim, da je bilo to brez antivirusov na PCjih vendar vseeno, jih je tudi letos večna padla zgolj zaradi obiska spletne strani z škodljivo kodo.
http://nakedsecurity.sophos.com/2013/03/07/pwn2own-results-java-chrome-ie-10-and-firefox-owned-on-day-one/

Tukaj pa malo čtiva glede varnosti e-bančništva:
http://resources.infosecinstitute.com/hacking-e-banking/

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan, kartica Banke Koper ima naložen tudi certifikat, ki ga lahko uporabljaš namesto kalkulatorčka. Sam se tega poslužujem, ker mi je lažje v laptop vtakniti kartico ter natipkati PIN kot pa se iti proceduro s kalkulatorčkom. Res pa, da imam vgrajen čitalec, ki ga marsikateri računalnik nima. Tako da pri BK sta možna oba tipa prijave.

Delavska hranilnica ima rešeno podobno, le da je certifikat na USB ključku (ki je v bistvu čitalec). Spletni vmesnik je zelo dober, čeprav osebno mi je od BK še boljši (uporabljam oboje).

Pri obeh se spletna banka, ko ključek/kartico iztakneš, zapre.

LP, g

p.s. Praznjenje računov na ta način se je dogajalo ... Tudi firmi ene forumske uporabnice. Naglavni greh: kartico so puščali vseskozi v čitalcu (jo je pač težko noter/ven dat Smile ), računalnik ni bil zadovoljivo zaščiten. Dejansko se je vdor zgodil preko RDPja.

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 11:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:

Gremo dvignit denar !



Odkar se je zgodil Ciper, se je dvig denarja na poslovalnicah dvignil za 15krat.

Normalno dajo ven 20k€ na dan, v teh tednih dajejo ven +250k€.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pobesneli je napisal/a:
Odkar se je zgodil Ciper, se je dvig denarja na poslovalnicah dvignil za 15krat.

Normalno dajo ven 20k€ na dan, v teh tednih dajejo ven +250k€.


Tisti, ki imajo kaj resnega denarja ga imajo itak na:

http://www.delo.si/novice/svet/davcne-oaze-tajni-racuni-skritih-posameznikov.html
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 10:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne dvigujejo po 250k naenkrat ampak v smislu 250 ljudi po 1k€ na dan Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 10:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pobesneli je napisal/a:
Ne dvigujejo po 250k naenkrat ampak v smislu 250 ljudi po 1k€ na dan Wink

Za to sicer ni neke logike (vezano na Ciper case), razen panike, ki pa na koncu resnično lahko povzroči zlom bank.
Na Cipru so obdavčili vloge nad 100k, tiste pod to vrednostjo pa so ostale nedotaknjene.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čeprav sem načeloma kar zadovoljen z varnostjo BK (kalkulatorček, ipd) sem danes doživel hud hladen tuš kar se tega tiče. Po res dolgem času (> 6 mesecev) sem moral zaradi dviga več kot 150€ na banko. Pridem na okence, dam kartico rečem dvignem xxx€. Uslužbenka mi nato reče: "Boste podpisali digitalno" jaz pa: "Ni problema" in ker sem videl nek zaslon na dotik v bližini sem začel iskati pero, da se bom na tisto podpisal. Nakar zadeva zahteva PIN...

Za tiste, ki situacije ne poznajo, zalon je montiran vodoravno v pult, tako da je v nivoju s pultom. Zamaknjen je za eno osebo proti sosednjemu okencu. Okoli monitorja ni nobene zaščite, da nekdo nebi videl premikov moje roke. Ko sem uslužbenki povedal, da se mi ne zdi ravno ok mi reče, ja sej ima monitor zelo ozek kot in jaz ne vidim. Uslužbenka mogoče res ne, nekdo pa ki opravlja posle pri sosednjem okencu pa vidi številčnico (sicer bolj slabo), vsekakor pa vidi premike mojih prstov in pritiskov po monitorju. Pa ne samo sosed ampak tudi kdo za njim. Da ne govorim o temu, da je zadeva totalno neprilagojena slepim in slabovidnim ljudem (svetlo sivi gumbi na beli podlagi s temno sivimi številkami. Skratka popolnoma razočaran. Povsod tako razlagajo, kako je potrebno tipkanje pina zaščititi pred pogledi (roka, robniki ipd), potem pa namestijo tako napravo ... drugič bom prinesel škatlo, s katero bom pokril dotični monitor. Kakšne so vaše izkušnje z omenjeno novostjo?

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BluPhenix je napisal/a:
Kakšne so vaše izkušnje z omenjeno novostjo?

Preproste - rečem, da sem pozabil PIN in pritisnem gumbek prekini. Potem mora pa teta tam izpisat list papirja na katerega se podpišem Smile

Svet ponuja marsikaj, važno je kaj si izberemo. Mene bolj moti to kar na Banki Koper NE PONUJAJO !

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2013 12:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BluPhenix je napisal/a:
...in ker sem videl nek zaslon na dotik v bližini sem začel iskati pero, da se bom na tisto podpisal. Nakar zadeva zahteva PIN...

Za tiste, ki situacije ne poznajo, zalon je montiran vodoravno v pult, tako da je v nivoju s pultom. Zamaknjen je za eno osebo proti sosednjemu okencu. Okoli monitorja ni nobene zaščite, da nekdo nebi videl premikov moje roke...

A v Ljubljani? Tam sem tudi jaz že komentiral, ker je tudi kamera v ta pult usmerjena.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2013 5:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi drugod. Ponekod sem videl, da so monitorji postavljeni pokonci ...

Sej drugače super, da se je leta 2012 končno nekdo spomnil brezpapirnega delovanja banke (še nakupovalni centri so prej naredili pametne terminale za nakupe) in zadeva je načelom dobro narejena, samo to z vnosom PIN številke je malo mimo. Sploh če zadevo res snema kamera, bom naslednjič tudi to preveril.

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group