www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Primerjava cen, ki so za 10 % večje kot v tujini.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 12:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole pa ne bo držalo. Batronix ima cene BREZ DAVKA!!!
res je ceneje, ne pa spet toliko Brick wall
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.98
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vitez93 je napisal/a:
Rigol ds1052e

HTE: 576€ http://b2c.hte.si/izdelek/22428/OSCILOSKOP-RIGOL-DS1052E-50MHz-1GS-s
BATRONIX 286€ + 15€ poštnina http://www.batronix.com/shop/oscilloscopes/Rigol-DS1052E.html

Skoraj 100% dražje.


http://rigol.si/Produkti/Osciloskopi/osciloskopi.html na koncu strani... + DDV, in gre za slovenskega posrednika. Whistle

_________________
If you're in control, you aren't going fast enough
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.90
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 1:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zastopnik za Conrad v Ribnici, ima naš član Siljo. Se splača preveriti za cene.

Da o hišnih aparatih (bela tehnika ne govorimo). Sam sem ravno v fazi opremljanja. Cene v Nemčiji, so mnogo nižje, kot pri nas. Sam sem kupoval Siemens, Libherr in Blanco, pri nas je bil skupni seštevek 5300, sam sem dal 3700€. 1600€ razlike pa vložil drugam.

Slabe izkušnje imam z Weidmuller cenami (orodje je top). Mašina za vijačenje, je bila nekaj čez 300€, enaka na internetu od Panasonica pa 120€ (Weidmuller je imel samo svojo nalepko čez Panasonic-ovo).
Zadnjič razgovor za bite (nastavek ph). Weidmuller 6,8€, Metalka servis 3,1€, nastavki od Wihe, celo koda je enaka. Odgovora zakaj so nastavki več kot enkrat dražji, nisem dobil, oz. sem na podoben način, kot da bi mi odgovoril politik. Še vedno nisem vedel zakaj je temu tako.

_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.39
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vem ja. 239€ + 45€ davka + 15€ poštnina je 300€ Very Happy Very Happy

@xsyt

Tole je pa še kar ugodno. Very Happy



batronix osc.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  100.17 KB
 Pogledana:  37 krat

batronix osc.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2013 1:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri Tinexu iz Šenčurja so tudi zlatarji. Za ležajček katerega se v tuini dobi od 10€ naprej(še poštnina) so pri nas hoteli zanj skoraj sedemkratnik prej omenjene.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2013 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lani si je žena omislila nov pralno sušilni stroj.
Jih gre pogledat v lokalno trgovino Laharnar in se trdno odloči za Candy "ta in ta" tip, ki ga ji zrihtajo za 720 €, pa še par eurov za podaljšano garancijo, bla bla bla.
malenkost drag se mi je zdel in sem ji rekel naj pogleda na Ceneje.si .
Nekaj je še brbljala in me primerjala z "škrtimi Gorenjci" in nato kmalu utihne.
Najcenejši zadetek je bila spletna trgovina prvavrsta.net za 440€.
Ne bom dolgovezil z vsemi štorijami, kako sem ji dokazal, da je lastnik trgovine, kjer ga je ona gledala tudi lastnik spletne trgovine.
Sprintal sem ji spletno stran in poslal nazaj v trgovino, če ji ga dajo za isto ceno tam ali gre domov kliknit.

No in naslednji dan sem njen zlati Candy za 720€ iz trgovine peljal za 440€ Dancing
Procente si računajte pa sami Laughing

Edit: Šele sedaj sem videl, da se primerja tujina vs Slovenija

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 19, 2013 9:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trgovci bi lahko s svojimi maržami rešili slovenijo ter slovence pred revščino. Samo vem....trgovci so nižji ekonomisti, torej višje barabe. Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75542.84

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 19, 2013 10:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 20, 2013 1:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če smo že pri objektivih:
pri nas: http://www.3a-servis.si/izdelek_EF-100-400mm-f-4-5-5-6L-IS-USM
http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=433&start=168&product_id=1250082927

v tujini: http://www.foto-erhardt.de/product/8118507/canon-100-400mm-ef-4.5-5.6-l-is-usm.html
Tega se mi že dolgo lušta kupit Rolling Eyes

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 24, 2013 1:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naj še jaz nekaj dodam. Tole je, verjetno, možno samo pri SLO Conrad-u. Razlika je očitna, skoraj ni za verjet......

Osciloskop Rigol DS1052D - Batronix

Osciloskop Rigol DS1052D - Conrad

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 24, 2013 2:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nope....je možno tudi pri nemškem Conradu, kjer je sicer cenejši, je "samo" 1255 evrov. Brick wall
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 24, 2013 5:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer podpiram temo, ker so naši trgovci včasih res pohlepni vendar pa, ni vedno krivda trgovca, da je višja cena. Dobavitelji imajo različne razrede dobavne cene, glede na količine. Nekateri sicer količine korigirajo glede na dimenzijo trga, ne pa vsi. Tako da je logično, da ima velik nemški spletni trgovec nižjo ceno kot pa lokalni z alo trgovinico ...
_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 6:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BluPhenix je napisal/a:
Sicer podpiram temo, ker so naši trgovci včasih res pohlepni vendar pa, ni vedno krivda trgovca, da je višja cena. Dobavitelji imajo različne razrede dobavne cene, glede na količine. Nekateri sicer količine korigirajo glede na dimenzijo trga, ne pa vsi. Tako da je logično, da ima velik nemški spletni trgovec nižjo ceno kot pa lokalni z alo trgovinico ...


potem pa naj conrad zamenja dobavitelja z Batronix...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 9:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Conrad je svetlobna leta daleč od "lokalnega" trgovca. Sicer ne vem kdaj je batronix začel, ampak mislim da je Conrad obstajal že takrat, ko je Batronix še iz levega v desnega skakal kot firma ima po moje veliko večji trg kot Batronix, pa ima v konkretnem primeru ceno več kot podvojeno.
Conrad je vedno bil in očitno vedno bo sinonim za pretiravanje s cenami. Kar ga drži pokonci so nekateri "verniki", za katere je Conrad pač zakon, potem dejstvo, da imajo vse (ni da ni) ter tudi to, da so določene stvari imeli prvi - recimo modre ledice, potem bele ledice...ko so jih imeli edini so bile po 2500 SIT kos Shocked ampak drugod jih nisi mogel kupiti, vsaj ne tri kose...
sicer jim zadnje časa kitajci hodijo v zelje, po moje...ampak svoje čase so bili artikli, katere si več ali manj dobil samo v conradu. (se mi zdi da je bil v angliji podobna stvar maplin).
Seveda so tudi stvari, ki so dobre in normalnih cen - recimo multimetri, pa še se kaj najde.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group