www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Slo prodaja Slo robe - banda ušiva
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po mojih izkušnjah so tudi od Etija kvalitetni, pa še cena je ugodna
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po mojih izkušnjah pa so varovalke od podjetja ETI zanič.
Kvaliteta slovenskih podjetij pada iz leta v leto!

LP

ps: iskrini stari releji (časi mojega rojstva) pa še vedno veselo "šklocajo". A ni to zanimivo?

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 27, 2013 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Delal sem v slovenskem podjetju, ki proizvaja inštrumente.

Inštrumenti so imeli na našem trgu mnogo višjo ceno, kot v tujini. Nič čudnega, da so kolegi raje kupovali inštrumente drugih, tujih znamk, če pa so naši tako navijali ceno.

Potem so se pa hvalili, koliko je izvoza... Mnogo več bi prodali v Sloveniji, če bi imeli konkurenčne cene. V tujini pa so konkurenčni, ker je nižja cena.

Nategniti domačega kupca je neprecenljivo.

V tujino smo pa prodali za drobiž...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2013 11:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iskra ni več Iskra kot je bila, enako Gorenje...
Npr. Iskrine kondenzatorje, trimerje, potenciometre sem zasledil v mnogih napravah- Nordmende, Graetz, Blaupunkt, Philips...
S kontaktorji, bimetali... sem tudi bil vedno zadovoljen.
Gorenjevi pralni stroji izdelani pred 30 timi leti še danes laufajo zdaj kupljeni pa ne zdrži 4 leta.Saj razumem da morajo "šparati" zaradi drugih poceni firm ker jih drugače ne bi prodali.
Moti me to da na tem forumu večina hvali vse kar je tuje, domače(kolikor ga je še ostalo zaradi "nekih menedžerjev") je pa vse slabo.

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2013 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matejcek81 je napisal/a:
Po mojih izkušnjah pa so varovalke od podjetja ETI zanič.
Kvaliteta slovenskih podjetij pada iz leta v leto!

LP

ps: iskrini stari releji (časi mojega rojstva) pa še vedno veselo "šklocajo". A ni to zanimivo?


Govorim o kontaktorjih.

_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2013 12:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

laura je napisal/a:
P

Moti me to da na tem forumu večina hvali vse kar je tuje, domače(kolikor ga je še ostalo zaradi "nekih menedžerjev") je pa vse slabo.
Povrtnine se ponavadi kupuje domače. Ne vem kje pa pri nas proizvajajo materiale za kompozite.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2013 6:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Energetik-m je napisal/a:
Govorim o kontaktorjih.

Govorimo o "Slo prodaja Slo robe - banda ušiva".

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.06
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2013 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Delal sem v slovenskem podjetju, ki proizvaja inštrumente.

Inštrumenti so imeli na našem trgu mnogo višjo ceno, kot v tujini. Nič čudnega, da so kolegi raje kupovali inštrumente drugih, tujih znamk, če pa so naši tako navijali ceno.

Potem so se pa hvalili, koliko je izvoza... Mnogo več bi prodali v Sloveniji, če bi imeli konkurenčne cene. V tujini pa so konkurenčni, ker je nižja cena.

Nategniti domačega kupca je neprecenljivo.

V tujino smo pa prodali za drobiž...


Ja, je bilo v tistih časih tako nekako , na konvertibilo se je prodajalo ( po strožjih kriterijih kontrole )za potreben uvoz surovin , na kliring ter EX YU pa do 6,3 krat višje cene(Kovo Praga ....)bili so pa zaostanki dobav preko leto dni ( 5 kvartalov ) , ko sem odšel so bili zaostanki še dober mesec, cene pa že primerljivejše......

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group