www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

VolkD mkII
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 04, 2012 12:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

marko je napisal/a:
dost bo za danes .. že vidim, tole je že druga neumnost danes Smile

V redu je, jaz sem jih danes naredil precej več.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
skalpel
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 19:46
Prispevkov: 432
Aktiv.: 2.90
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 5:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda kdo ve kaj pomeni ta error? http://prntscr.com/mwgca
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.21
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 01, 2013 2:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sestavim, priklopim, preko flipa naložim firmware (ki deluje na studiu 6.1 in 6.0).

Studio prepozna MKII.
Ko se poskusim povezat na mego8 dobim napako, da se ne more povezat na mego, spodaj v "command line" pa dobim sporočilo, da USB driver ni pravilno naštiman.

Koda:

Unable to connect to tool AVRISP mkII (000200012345)


Command line error:
Koda:

[ERROR] USB driver initialization failed with error 0x20000007., ModuleName: TCF (TCF command: Tool:connect failed.)


Ok, grem v device managerja, tam najdem AVRISP MKII pod zavihkom "Jungo", ampak zraven napisa AVRISP MKII rumen trikotnik (takoj mi da vedet, da nekaj ne štima). Odprem da pogledam zadevo in pod "Stanje naprave" dobim spodnje:

Koda:

Windows ne more preveriti digitalnega podpisa za gonilnike, ki so potrebni za to napravo. Z nedavno spremembo strojne ali programske opreme se je morda namestila datoteka, ki ni podpisana pravilno ali pa je poškodovana, ali pa gre za zlonameren program iz neznanega vira. (Koda 52)


Poizkusim tudi "posodobi gonilnik preko interneta", vrne mi rezultat, da jih je našel, ampak jih NE MORE naložiti zaradi zgornje napake (digitalni podpis).

Preko flipa se vedno povežem na USB mego BP, naložim ponovno firmware gor. Je pa res, da sedaj ob pritisku na "Start application" dobim spodnji error:
Koda:

Could not write to USB device.


Pa še nekaj mi je sumljivo. Prebral o MKII na forumu 25x vse, nikoli pa zasledil o D2 (rdeča LED). Meni sveti vedno, pa vam? Zraven tudi zelena (D1). Oranžna pa takrat, kadar ciljni uC nima napajanja.

Torej: Ima kdo kakšno idejo, zakaj se zatika pri nalaganju driverjev za MKII?

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 01, 2013 9:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš windows 8? Oni nepodpisane gonilnike brez opozorila zavrnejo. Moraš dati specialni ponovni zagon. Se mi pa zdi da ima tudi sedmica možnost, da nepodpisane gonilnike zavrača. Malo preglej.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.21
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 01, 2013 12:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oooooops! Pozabil čist. Uporabljam Win7 x64.

Sem pa probal metodo da izklopim preverjanje driverjev ampak se ne zgodi nič.

EDIT EDIT: Jungo WinDriver nisem imel inštaliran, preko spodnje kode inštalirau iz cmd-ja, zadeva dela kot mora!

Koda:


wdreg -inf "C:\Program Files (x86)\Atmel\Atmel USB\usb64\windrvr6.inf" install


_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stran 7 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group