www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ubuntu, dva različna monitorja, YouTube, fullscreen problem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vasakhan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jan 2008 22:35
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 6:30 pm    Naslov sporočila:  Ubuntu, dva različna monitorja, YouTube, fullscreen problem Odgovori s citatom

Pozdravljen forum. Zanima me, ali je kdo rešil problem celozaslonskega gledanja filmov na youtubu? Meni namreč to deluje le pri nekaterih filmih.
Zgleda, da problem nastane, ker imam dva različna monitorja in seveda dve različni resoluciji tj. 1680*1050 in 1024*768, flash player pa kot, da se ne zna odličiti kaj in za koliko naj poveča.

LP, V.

_________________
“Ko je bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene.”
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

meni dela v redu, pa imam tudi "dva" monitorja. Na prenosniku in potem še preko HDMI 1680x1050 in mi dela normalno pri vseh filmčkih. Imam pa firefox in ubuntu 12.10 64bit
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vasakhan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jan 2008 22:35
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz uporabljam firefox in Ubuntu 12.10 vendar zadeva ne funkcionira. Ko dam"fullscreen" film v bistvu pomanjša?
_________________
“Ko je bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene.”
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 8:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

probi reinštalirat flash, oziroma preklopi na HTML5
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vasakhan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jan 2008 22:35
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 8:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Flash sem že probal na novo instalirat. Kje in kako pa se preklopi na HTML5?
_________________
“Ko je bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene.”
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej tole:
http://www.youtube.com/html5

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vasakhan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jan 2008 22:35
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo "vklopil" sem HTML5 in ni spremembe. Ne morem gledat celozaslonsko. Zaradi takšnih zadev me ima, da bi nazaj na Windows šel Brick wall
_________________
“Ko je bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene.”
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Sloman
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 15:41
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.71
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 10:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj boš verjetno našel kaj uporabnega:

http://www.webupd8.org/2012/10/ubuntu-multi-monitor-tweaks-full-screen.html

P.S. Če pa zaenkrat želiš bolj enostavno rešitev pa uporabi spletni brskalnik Chrome in dodatek MaximizeFlash.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vasakhan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jan 2008 22:35
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 08, 2013 11:10 pm    Naslov sporočila:  Chrome Odgovori s citatom

Ok, to s Chrome dela popolnoma, ne bom dalje eksperimentiral. Upam da Ubuntu 13 ne bo imel teh težav Wink
Hvala.

_________________
“Ko je bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene.”
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Sloman
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 15:41
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.71
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2013 12:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam lahko povečam video na Youtube na drugem zaslonu tako da predvidevam, da ne gre za neko splošno napako, ampak bolj za specifično strojno opremo/gonilniki ali kaj drugega (nastavitev). Sam dodatek za Chrome, bi pa ti verjetno prišel prav tudi, če osnovne težave ne bi imel ali če bi uporabljal Windows, če si ob gledanju videa na enem zaslonu še aktiven na drugem zaslonu. Morda še v Firefox preveri na Youtube, kako se obnese, če izvedeš desni klik na video na Youtube (Flash in ne HTML5) in izbereš opcijo odpri v novem oknu.

To okno postaviš na željen zaslon in pritisneš F11 (enako za pomanjšanje okna).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vasakhan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jan 2008 22:35
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2013 12:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probal sem vse mogoče, tudi tisto z ghex sem nekaj spreminjal v flashu pa ni nič delovalo. Vse pa lepo deluje v chome, tudi brez tistega dodatka MaximizeFlash,

No v glavnem lahko zdaj lepo v fullscreen gledam in zato ne potrebujem winse. Zmaga Very Happy

_________________
“Ko je bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene.”
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Sloman
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 15:41
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.71
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2013 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da pred časom so tudi mene na raznih forumih navdušili za Ubuntu in sem najprej bil skeptičen, ampak sem sedaj tudi sam zadovoljen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2013 12:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tudi jaz sem pojedel preveč zarečenega kruha. Sem rekel da mi je ubuntu grd in neuporaben in sem preferiral kde. No sedaj gonim unity Smile zaradi dobre integracije programov vanj. Je res ful fajn bi se lahko reklo. Čeprav če bi še imel desktop računalnik bi najbrž ostal na KDE, no mogoče se bom še premislil, ampak trenutno trpim hudo pomanjkanje prostora na primarnem disku, tako da za Kde ni prostora Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vasakhan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jan 2008 22:35
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 01, 2013 12:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uao KDE zgleda res super. Na ubuntu nimaš toliko opcij oblikovanja namizja, menijev, ipd. Ali pač?
_________________
“Ko je bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene.”
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Drejcek
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Jan 2010 11:58
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.47
Kraj: Blagovica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 02, 2013 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se zdi ta Unity korak nazaj, čeprav iz drugega zornega kota pa predstavlja korak naprej, ker je privabil preproste uporabnike in se tudi njim bolj posveča.

Med počitnicami nameravam poglobiti svoje znanje programiranja s C++ in bom zato osedlal KDE, Xfce sem opustil ravno zaradi pomankanja podpore za 2 ekrana, GNOME mi je zamenjal Unity ampak se bom k GNOME-u še vrnil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group