www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Gps sledenje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
me2d
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Sep 2009 11:10
Prispevkov: 291
Aktiv.: 1.65

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 11:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Svak (voznik kamiona), je imel eno podobno zadevo zmontirano s strani firme delodajalca. Je bila sicer ena bolj kompleksna zadeva, integrirana z sms-i in zemljevidom. Škatla je imela eno gumi palčko anteno ven... No če sem čez to palčko poveznil-nataknil feritni obroček (snap on RFI filter), je zadeva utihnila in ni bila dosegljiva. Se je pa čez čas direktor (lastnik) firme potožil čez zanesljivost te škatlice, češ, da včasih nepojasneno ne dela Smile ha ha. No, svak je bil zadovoljen, ker je občasno imel nekaj zasebnosti (pa po pamet uporabljat), direktor pa tudi ni panike zganjal, saj se je "nedelovanje naprave" zgodilo le občasno...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.03
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

petekdule je napisal/a:
Ke delaš pri Ta.M.e.s? Whistle

Ne ni ta. Te pa tak veš kera. Cool Silenced
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
petekdule
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Sep 2009 17:27
Prispevkov: 58
Aktiv.: 0.33
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

carli je napisal/a:
Ne ni ta. Te pa tak veš kera. Cool Silenced



Si mislim Angel
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 4:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

carli je napisal/a:
Problem je predvsem v tem, ker se ne ve kje so nastavjene mine oz prepovedana območja in kako velika so. Nihče ni vedel da so to tudi vsi domači naslovi zaposlenih, dokler se eden ni ustavil pri sodelavcu in vprašal kako se pride na neko lokacijo in seveda alarm. Shocked Twisted Evil in 1 leto pogojnega! Brick wall
Pa nihče ne more videt svojih poti.


ot:
Jaz bi resno razmišljal o zamenjavi službe. Takšen odnos ne vodi nikamor, nekaj vzajemnega zaupanja mora biti na relaciji šef-delavec.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
petekdule
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Sep 2009 17:27
Prispevkov: 58
Aktiv.: 0.33
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je pa res da imajo ti gps-i svoje finte. Vem da ko smo delali v MB city park in smo parkirali pod mostom je med šihtom delal in iskal pozicijo ter skakal med cesto pod mostom in na most, tako da smo meli pri šefu "zagovor!" po 3dneh ker smo naredili več kot 20km po mestu, vendar se mu ni dalo dopovedat da to ne drži. Na koncu smo je naša ekipa 4komadi dali odpoved ter poiskali boljše pogoje...pa čeprav imamo sedaj tudi gps nam šef vrjame na besedo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 7:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V momentu, ko bi mi montirali GPS notri, bi jih poslal v tri ****. Osebno mislim da v taki firmi, kjer mi ne zaupajo nimam kaj početi. Ja, seveda vedno obstajajo izjeme, ki izkoriščajo, potem pa vsi (oziroma samo nedolžni) na=bejo zaradi tega. Naj da GPS tistemu, ki ni pošten. Druga stvar je če se da notri GPS zaradi morebitne kraje.
Kjer sem prej delal ni bilo pomembno koliko km sem naredil ali kdaj sem to naredil, pomembno je bilo da sem naredil v SPODOBNEM času, ter da sem to naredil kvalitetno. Res pa je, da nisem izkoriščal in ni bilo potrebe po dvomu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi se meni zgodil GPS bi tudi menjal službo. Razlog je preprost. Če ljudje, ki peljejo firmo niso sposobni zagotoviti delovnega okolja, kjer je zaupanje ena od osnovnih vrednot, potem se bojim, da niso sposobni uspešno peljati firmo. Torej bolje danes, ko lahko sam izbiram kam in kako in se tudi sam odločim v katerem trenutku zamenjam, kot pa da jutri menjam firmo za cesto. Propad take firme je namreč le vprašanje časa.
Mehanizem gre pa nekako takole:
- nezadovoljstvo nad tako očitnim nadzorom
- nezadovoljstvo prinese manjši učinek dela
- zaradi zmanjšanja učinkovitisti je profit manjši, to rodi iskanje novih notranjih rezerv - beri : zaostren nadzor gibanja
- V tej toči začne kader, ki je sposobnejši menjavati okolje.
- ostali opazujejo in razmišljajo o tem, kar privede do naslednjega:
- storilnost pada v izjemno strmi krivulji
- plače se temu primerno začno manjšati.
- v firmi ostanejo le najslabši delavci, ki vztrajajo samo zaradi inercije. To je točka v kateri se take firme ne da več rešiti, ne glede na spremembo situacije. Ostal je le še kader, ki kljub sedaj recimo primernemu vodenju ni več sposoben izvleči firme.
- novih boljših kadrov firma ni več sposobna pridobiti. Zgolj obljuba dobre plače, brez sposobnosti to plačo izplačati ne obrne krmila. In to je usmerjeno v propad.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

GPS sledenje je super zadeva za distribucijo, celo če je povezana tako, da naprava zna poslati podatke navigacijski napravi.

Iz distribucijskega centra lahko usmerjajo tako, da na navigacijsko napravo direktno pošljejo naslednjo točko.

Zadeva je tudi zelo uporabna v primeru okvare, če bolj pa v primeru kraje.

Niti slučajno se pa ne strinjam s sledenjem zaradi kontrole kar tako, še manj pa zaradi kaznovanja voznikov.

Moj primer:
Sem tehnična podpora MoskvaTour-a, kjer ima vodilno vozilo sledilno napravo.
Poleg statistike potovanja za tiste, ki jih zanima napredovanje odprave, sem uporabil trenutne podatke za usmerjanje, ko so se malo izgubili, enkrat je bil zaseden motel, ki smo ga predvideli in sem jih vodil levo, desno, naravnost do naslednjega, kjer sem po telefonu rezerviral. Najlepše pa je pri povratku točno videti in napovedati prihod na mesto prireditve.

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Krampus, se popolnoma strinjam. Seveda upam, da pri vas tega ne uporabljate za =banje folka...
Sicer samo primer: leta nazaj so kolegom (terenski monterji) vgradili GPS. Ja, seveda so pred tem po končani montaži poleti šli na pivo, ampak na hitro, seveda. Potem, ko so imeli GPS so avto pustili tam, kjer so montirali in šli peš na pivo v najbližjo gostilno in nalašč tam ostali najmanj dvakrat toliko časa kot prej.
Torej ima Darko popolnoma prav glede zmanjšanja učinkovitosti.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nevem zakaj ce so vsi tako posteni in zaupanja vredni, se je vseeno dogajalo da ko si klical delavce po gradbiščih da ti povejo njihovo lokacijo, ko si pa preveril kje so po gpsu si jih najdu par km od delovišča spati v kombiju. Je kar koristen tak nadzor, dobrota je sirota in VEDNO se najde kdo ti te bo grdo izkoristil. Ne pada sedaj to na vse, seveda so izjeme.
Kamionisti pa uporabljajo gps predvsem iz logistike, nevem kaj je v tem slabega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, če si jih dobil spati, potem niso oni krivi ampak tisti, ki jim da delo, saj jim ga je očitno dal premalo. Če pa ga ne naredijo, pa spet niso samo oni krivi ampak tisti, ki jih ne nakuri, ko pridejo v firmo in povedo da zadeva ni končana. Če pa so naredili, kar treba in kakor treba, potem pa za moje pojme čisto zasluženo spijo.
VEDNO!!! VEDNO sta krivca dva.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.03
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 8:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Torej ima Darko popolnoma prav glede zmanjšanja učinkovitosti.


Seveda ima prav, ker je sedaj tako da so bili najboljši delavci prvi na zagovoru, ker je pač nekdo šel kolegi pomagat na defekt. Da se čimprej popravi in sta 2 avta skupaj kar seveda ne gre.
Tisti ki so 30 let živeli s firmo, sedaj gredo težko delat, ker ne vedo kaj bo spet narobe. Odnosi med delavci so napeti.
Podobno se je dogajalo v eni drugi manjši firmi in je sedaj nekdo že pol leta večidel v Ormožu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojan_01
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Feb 2008 9:12
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.37
Kraj: IV.G.

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zniževanje stroškov na napačen način je lahko daljnoročno slaba izbira.
V tako okolje nihče ne prihaja z veseljem in temu primerni so tudi delavni rezultati.
Brez zaupanja ni zgodbe o uspehu Shame on you

_________________
Še vedno nisem prepričan ali je neumnost dedna ali nalezljiva, drugače bi jo morali že izkoreninit
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Januar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Maj 2013 13:26
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.09
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2013 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bojan_01 je napisal/a:
Zniževanje stroškov na napačen način je lahko daljnoročno slaba izbira.
V tako okolje nihče ne prihaja z veseljem in temu primerni so tudi delavni rezultati.
Brez zaupanja ni zgodbe o uspehu Shame on you


se strinjam
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group