www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

windows 95
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Galus
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Jun 2010 12:30
Prispevkov: 148
Aktiv.: 0.88
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2011 11:36 pm    Naslov sporočila:  windows 95 Odgovori s citatom

Živijo!

Imam disk na katerem je sistem win 95.
Ta sistem bi rad postavil na nov računalnik, z drugačnimi komponentami.
Ali je že kdo naredil kaj podobnega, npr. z acronis?
Imam pa samo disk brez računalnika, računalniku je šla plata...

Hvala za odgovore in LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2011 11:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da bo šlo. Samo nove driverje boš moral naložiti
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.51
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2011 10:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NI nujno, da bo šlo !!! Najprej povej kaki proc in chipset je bil na plati, ki je crknila in enako za tisto, na kateri bi bil disk po novem. Povej še:
- A je bil Win95 na C particiji diska
- a imaš FD in setup FD-je/setup-CD za te winse (ali kopijo setupa še na tem HD-ju in katero podverzija win95 je bila ..

Bom ti povedal, če bi šlo in kako!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M.Pecar
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Jan 2007 18:56
Prispevkov: 142
Aktiv.: 0.68
Kraj: Lj.Crnuce

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2011 1:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri Win XP lahko disk prestaviš v drug računalnik, če je kontroler diska enak. IDe disk v računalniku s sata kontorlerjem ne bo delal --> blue screen

Pri Win 95 pa je prestavljanje diska v drug računalnik še bolj riskirano, verjetnost da bo sistem delal je majhna. V bistvu moraš na drugem računalniku inštalirati vse programe, s tem inštaliraš vse DLL in ostalo, potem pa na koncu preneseš samo kopijo programa z vsemi nastavitvami z diska v ta računalnik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.92
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2011 3:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne drži. Ne NT Windows sistemi (Win95 do ME) so izjemno tolerantni do sprememb strojne opreme v primerjavi z XP. Proti občutljivosti XP so na tem področju DOS based sistemi trdni kot skala.

Primer: na enem disku imam Win 98 SE, ki še vedno delajo kljub menjavi procesorja (Intel P4/AMD K7/ Intel Tualatin) in seveda tudi chupsetov (i850, Via KT400, Via PLE 133, iBX...) in RAID krmilnikov (High Point / Promise).

Drug disk z Win95 pa mi je v času P II procesorjev služil za teste strojne opreme. In razen, da je zahteval več ponovnih zagonov, da je vse pravilno detektiral, klub popolnoma drugačni strojni opremi, je sistem bil še vedno operativen.

Za oba pa so postali problem driverji za novo strojno opremo.

Kar pa se samega delovanja tiče, zna biti največji problem brzina CPU:

http://support.microsoft.com/?kbid=312108

Obstajajo sicer popravki, vendar niso vsemogočni, saj porihtajo samo zadeve z mrežo.

http://www.dslnuts.com/patch/index.html
http://www.dslreports.com/faq/633

Drug, manjši problem pa predstavlja velikost RAM-a. Večina DOS based Windows sistemov, se ne počuti dobro z več kot 512 MB RAM. Če je RAM-a več, se splača "odvečni" del porabiti za RAM disk in nanj prenesti swap datoteko , kar pospeši sistem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Galus
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Jun 2010 12:30
Prispevkov: 148
Aktiv.: 0.88
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2011 4:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, da povem malo bolj detajlno...
Računalnik služi za pogon CNC ja...
Nov računalnik stane čez 3.000€.
Računalnik kateri je bil trenutno na CNC so
priklopili na medfazno napetost skurilo je plato in disk....
Doma sem imel enak disk tako, da sem na samem disku menjal ploščico
in disk deluje.
Javljal je slabe sektorje, katere se je popravilo z programom za popravljanje sektorjev.
Disk se je vstavilo v nov računalnik kateri ni zaznal sistema, poiskal disketo nanjo naložil boot
in nekako prišel do delujočega sistema windows 95.
Računalnik v katerega sem vstavil popravljeni disk je prav tako neki stari računalnik
z podobno konfiguracijo....
Tako, da bi bilo mogoče smiselno kompletno mašino zopet preseliti, na kakšen nov računelnik....
Kateri bo vsaj nekaj časa brezskrbno deloval...
Je pa sistem rabil kar dosti časa, da se je postavil...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.01
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 29, 2012 12:38 pm    Naslov sporočila:  W95 na Toshibi Odgovori s citatom

Da si sposodim temo.
Sosed mi je tole prinesel, ker se je nekaj ustavilo v sistemu, pa ne vem kaj. Zaenkrat nič ne odpre bom najprej rešil datoteke če bo šlo.
Potem pa v lov za novim windows 95 ali je še kaka druga možnost?



t1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.31 MB
 Pogledana:  59 krat

t1.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jvolk
Član
Član



Pridružen-a: Ned 05 Mar 2006 1:14
Prispevkov: 737
Aktiv.: 3.34
Kraj: okolica Divače

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 29, 2012 2:53 pm    Naslov sporočila: icon_shocked  Odgovori s citatom

Za kaj pa rabi ta prenosnik in Win95? Prav kaka specifična stvar?
Verjetno instalacija na novo.

PS: Kaj naj bi naredila kombinacija tipk FN+F2(neka pipa?)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.01
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 29, 2012 4:42 pm    Naslov sporočila: icon_shocked  Odgovori s citatom

jvolk je napisal/a:


PS: Kaj naj bi naredila kombinacija tipk FN+F2(neka pipa?)

Na tem modelu verjetno nič. Ker wlan-a takrat še ni bilo. Pa se zaslon zatemni samo malo hmmm?
Mogoče se IR vklopi nisem preverjal.
Ja saj bom poskusil W98 če bo šlo. Samo da podatke prekopiram jih zelo veliko HDD 1,3GB. Samo kabla nimam. Za igrice po moje ni ravno uporaben, pa na namizju imajo samo Word datoreke.
Glede na starost je pa zelo dobro ohranjen.
Poskusil varni zagon - in celo deluje Applause sistem naložen že 15 let, brez antivirusnega programa. Največji problem vsaj za mene kje najti kako staro igrico, ki bi tu gor lepo delala. Think



t5.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  156.26 KB
 Pogledana:  12 krat

t5.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marsovcek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Jun 2012 11:27
Prispevkov: 157
Aktiv.: 1.09
Kraj: Okolica Celja

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 2:31 pm    Naslov sporočila: icon_shocked  Odgovori s citatom

carli je napisal/a:
Največji problem vsaj za mene kje najti kako staro igrico, ki bi tu gor lepo delala. Think


V mapi Igre nanamizju?

Kopiranje podatkov bo pa najhitrejše če disk vzameš ven in ga priklopiš v drug računalnik. Seveda potrebuješ adapter za IDE 2,5 -> 3,5'' priklop.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.35
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@carli, mogoče tule: http://www.welovedosgames.net/
Za Prehistorik 2, The Blues Brothers, Street rod 2,... Vem, da so jih pred kakšnimi 10-15-imi leti igrali kot kakšni fanatiki na podobnih škatlah kot jo imaš ti-izjema je bil sivinski zaslon. Se mi zdi, da je že takrat šola močno trpela. Wink
www.bestoldgames.net/eng/old-games/street-rod-2.php
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.01
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 7:49 pm    Naslov sporočila: icon_idea  Odgovori s citatom

marsovček

To mapo sem da jaz na namizje not pa samo vislice in tetris, no kar sem pač našel na starih CD-jih doma, nikoli še nisem igric iskal na netu.
Sosed mi je posodil adapter/USB da sem skopiral nekaj dokumentov drugo pa ni bilo.

kobranka
Hvala za link grem sedaj malo pogledat. Dancing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 8:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@carli: pri meni bi se našlo marsikaj za Win95, saj sem svoje čase redno kupoval CDje s piratskim programjem in vmes so bile tudi igre.
Splezati bi moral na podstrešje, kjer mi leži ta kup CDjev. Če te bo še zanimalo, me pobaraj konec drugega tedna, ker me naslednji teden ni v SLO. Vrnem se v petek.
Lahko ti jih posodim in jih skopiraš, če želiš, seveda brez nadomestila Smile .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.51
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 09, 2013 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razz Končno mi je po 10 mesecih uspelo ponovno zrihtat YouTube na mojem Win9x sistemu (w98seLite), odkar YT zahteva NT_OSeje ...

Rolling Eyes Sem se včeraj zezal cel dan z raznoraznimi fajli (Flash + OS etc.) in njih zamenjavami, pa nisem uspel na moji Operi Portable 10.63 (najhitrejša na w9x). Nato sem uporabil zadnji resurs (jest bedak nisem prej probal, ker sem včasih imel težave s tem in kakimi programi) na voljo : KernelEx

Če koga zanima (npr.Azrael-a) ...

OperaPortable_10.63 http://www.opera-usb.com/downloadold.htm preko KernelEx_4.51 ter Adobe flashplayer9r280 standalone verzijo inštaliral v Win http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/installers/archive/fp9r280_plus_archive.zip ... namreč novejše verzije Flasha mi cudno delajo včasih in imajo problem s prikazovanjem starejših YT fajlov in sem šel na staro verzijo, ki je prej delala Ok tudi pri Operi gnani iz RamDiska, ne samo iz HD-ja ... seveda pozabit na Full_HD Mr. Green ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.51
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 28, 2013 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mad Frišni dodatek ... Ker Guglovci skozi nekaj spreminjajo, je pred par dnevi začel spet štekat YT po par sekundah predvajanja in se mi je v Win9x Opera iz čista mira začela vedno sesuvat (illegal op.) . Sem rabil kar nekaj časa, da sem ugotovil, zakaj se to dogaja Think ...

Ugotovil sem, da se to zgodi zaradi v skripti z web-a novega mandatory "zahtevka" po popUp reklami/ad-u v browserju kmalu po začetku predvajanja moteče reklame z linkom preko videa-grrr. Pa sem se spet malo zezal (I hate ads) ter experimentiral in mi je uspelo težavo rešit definitivno (zaj*bal Google). Ker bi po ugotovitvi problematične reklame morale skakat čez video, da si jih npr. v WinXP in dalje moral ročno zapirat za nemoten ogled videa, sem to rešil tako, da sem ročno z Notepad-om dodal "blokado"/vrstico v datoteko hosts (v winDir) in sejval ter reboot-al komp :

127.0.0.1 http://google.adservices.com ... Twisted Evil ...

Idea Če se želite rešiti Google reklam tudi v ostalih OS-jih, napravite enako; Funkcionira sigurno tudi tam!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group