www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

SAA 1061

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2004 8:40 pm    Naslov sporočila:  SAA 1061 Odgovori s citatom

Zanima me če ima morda kdo datasheet za omenjeni IC. Poizkusil sem poiskati po netu vendar brez uspeha. Menda je ta IC obsolet, je pa v osnovi driver za 7 segmentne displaye. Zanima pa me kakšno komunikacijo uporablja z mikrokontrolerjem.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CarpeDiem
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Feb 2004 17:24
Prispevkov: 333
Aktiv.: 1.49
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2004 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Driver za 7 segmentne displaye, ki ga jaz uporabljam je SAA1064. Po I2C protokolu jih krmili štiri. Si prepričan da to ni ista zadeva? Ker SAA1064 je na tem forumu večkrat omenjen pod PICi.
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 30, 2004 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res SAA1064 je "izreden" čip primeren za povezavo z mikrokontrolerjem. Deluje na vodilu I2C (na mikrokontrolerju porabiš le 2 pina) na isto vodilo jih lahko daš več oz. vse ostalo I2C čipovje. Lahko poganjaš tudi navadne led diode direktno brez preduporov. Tok skozi njih se nastavlja sottwersko... itd
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2004 7:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne IC je SAA 1061 in ne SAA 1064. Uporabljenega sem videl že v nekaj starejših TV sprejemnikih kot driver za 7 segmentne displaye. Na netu sem videl nekaj podatkov, vendar ni nikjer datasheeta kjer bi bil podatek o komunikaciji. Dobil sem jih pa kar nekaj kosov in mi jih je škoda vreči stran brez jih uporabiti.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2004 9:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V ECI so zelo skope informacije. Na Philipsovi domači strani ga nisem našel. Moram pogledati še doma, kjer imam večjo bazo PDF-jev. V prilogi tisto kar je v ECI-i


saa1061.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  180.32 KB
 Pogledana:  16 krat

saa1061.jpg



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group