www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

moderiranje foruma
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Desso
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2011 14:42
Prispevkov: 237
Aktiv.: 1.53
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če sem prav razumel to kar je napisano v tej temi, se ne sme pisati o stvareh, ki niso vsem ali pa določenim popolnoma jasne. Sem razumel prav ali se motim?
Lp,D

_________________
Čas rani vse cele!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.63
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na kratko rečeno: bog se usmili nekoga, ki ni programer, ni elektronik in zato tega ne zna sestaviti skupaj. Sledi torej: če nisi zgoraj omenjeno, potem ne delaj s CNC, ali kaj?

OK, nič hudega, če se je nekdo pripravljen s tem ukvarjati. Ampak mogoče bi kdo drug v tem času raje že naredil kak izdelek s svojo novo CNC mašino...
Sicer ne vem kaj dosti o CNC, ampak toliko pa že da vem da tukaj bolj kot drugje velja rek: kolikor plačaš, toliko imaš.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Matej79
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 21:15
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.23
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A to si komaj sedaj opazil? Šele v tej dotični temi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7771
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Klemen, ti pričakuješ, da bom jaz (letnik 1949) ali kak drug laik se začel ubadati z takšnim odprtokodnim programom in prečepel ure za računalnikom? S takim sistemom delati se bi reklo: več je neproduktivnega dela, kot koristnega.

Človek rabi (predvidevam) nekaj gotovega, SIGURNEGA in preprostega za uporabo. Poleg tega naj ima vse to tudi še bodočnost, ki je ne vidim v "tvojem" progamu. Naenkrat bo pisalo:
Citiram:
is not supported anymore
ali kaj podobnega.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.04
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič drugače ni z linuxcnc kot z ostalimi zadevami, ravno tako moraš na koncu zadevo zvezat in priključit. Nič ne rabiš programirat, samo nastavit. Podpore imaš veliko - poglej si linuxcnc mailing listo. Je precej aktivna in ni za pričakovat da bo čez noč kar vsega konec. Če koga zanima kako je naj poskusi, to je to... lahko noč.
_________________
lp, Klemen
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trot še en offtopic ali spam pa bom jaz potegnil kak ukrep.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s57bat
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Apr 2007 9:06
Prispevkov: 200
Aktiv.: 0.96
Kraj: Moste

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trot, moderator se je odločil, da je Krokotov krmilnik najboljši in tako pač je. Moderator popravlja slovnične napake članov, pa vseeno rad uporablja besedno zvezo "gre se za". Ko si postal član foruma, si pristal na forumska pravila. Precej pomenben člen je: O ukrepih moderatorja se ne razpravlja!
Moderatorji porabljajo svoj čas in denar zato, da forum ne postane greznica, kot večina forumov. Marsikdaj ne razumem reakcije moderatorja, ampak tako pač je. "Če želiš v mojo hišo, se drži mojih pravil! Tu ni demokracije. Life sucks. Žal

l.p. Tomaž

p.s.

Krokotov krmilnik je, bi rekel "svaka čast". Vendar bi, glede na komentarje nekaterih članov, mislil, da zanj ne rabiš nobenega znanja. Pač priklopiš na USB in on ti prebere pobožne misli. Linux je očitno še vedno bav bav. Tudi meni je še vedno problem instalirati kak program v obstoječo distribucijo, vendar obstajajo že tako popolne , da skoraj ne rabiš nič dodajat. V glavnem pa še vedno raje uporabljam XP. Stvar navade.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Teme, ki je bila vzrok za tole debato niti prebiral nisem ... do zdaj. V forumu "Forum in Filemanager" dopuščam vse diskusije na temo foruma ... v okviru pravil seveda. Ne bom pa dopustil, da se tukaj nadaljuje prepir iz zaklenjene teme. Če vam je do razčiščevanja "kdo ima daljšega" odprite novo temo v pravem podforumu.

Trot (alias:Fogl) je enkrat že letel s foruma (verjetno se še spomni vzroka) ... ob takem obnašanju v bodoče bom ukrep brez pomisleka ponovil.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:


Trot (alias:Fogl) je enkrat že letel s foruma (verjetno se še spomni vzroka) ... ob takem obnašanju v bodoče bom ukrep brez pomisleka ponovil.

Lp, Frenki


Si me prehitel, se popolnoma strinjam Applause

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 11:08 pm    Naslov sporočila:  Re: moderiranje foruma Odgovori s citatom

trot je napisal/a:
Glede na to da je moderator zaklenil temo o USB cnc kontrolerju, bi prosil za razlago, katero pravilo je bilo kršeno in kdo ga je kršil?

Uff,..par ur me ni pa je že kaos.

Jaz sem zaklenil temo. Torej sem direktno izzvan in bom zato dal pojasnilo.

Dokler pove vsak svoje mnenje in izkušnje, ki jih z neko stvarjo ima je to prav.
Dokler vsak hvali svojo malho je tudi še razumljivo, čeprav ni več povsem objektivno.

Ko pa se začnejo diskreditacije tipa :
Citiram:
Zakaj bi sploh uporabil katero od predhodno naštetih zadev, če pa lahko uporabiš LinuxCNC, tega nikoli nisem razumel...
Mi zadeve ne gredo več. Stvar je res podobna reklami, nerodno pa je to, da so s tako trditvijo, vsi, ki uporabljajo kaj drugega, ljudje ki se jih ne da razumeti, torej z njimi ni vse v redu. Izjava meji na versko vojno ali celo na šovinizem.
Zaklep je v takem primeru povsem običajna stvar.

trot je napisal/a:
Zakaj bi odprl novo temo, saj je bila ta primerna, poleg tega pa bi bilo to najbrž spet reklamiranje - čeprav v tisti temi ne vidim nobene razlike med "mojim reklamiranjem" in sporočilom številka 2 Mr. Green


Razlike med sporočilom št.2 in sporočilom st.5 ni. Obe sporočili podajata informacijo, ki jo avtor teme išče.
Sporočilo št.8 pa ni več to. Informacijo si namreč že podal, zdaj pa poskušaš izničiti vrednost vseh ostalih informacij, ki so jih podali drugi.
V sporočilu št. p12 pa navajaš dobre lastnosti svoje variante, nikjer pa ne argumentiraš zakaj so ostale slabe, kljub temu, da tvoje reklamiranje temelji na negativni reklami konkurenčnih izdelkov.

s57bat je napisal/a:
Trot, moderator se je odločil, da je Krokotov krmilnik najboljši in tako pač je.
Ne drži. Če bi sam preizkusil BeagleBone Black + LinuxCNC, bi mi bil verjetno všeč, in bi pač povedal zanj. Pa ga nisem preizkusil, zato ne morem dati nobenega mnenja o tem.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group