www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pomoč pri začetkih s programatorjem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 5:29 pm    Naslov sporočila:  Pomoč pri začetkih s programatorjem Odgovori s citatom

Pozdrav, kar nekaj časa je minilo, da sem to dobil domov. Sedaj pa se obračam na vas po pomoč.

Skratka imam tale programator: http://www.ebay.com/itm/New-PIC-USB-Automatic-Programming-Develop-Microcontroller-Programmer-K150-ICSP-/330960770155?pt=AU_B_I_Electrical_Test_Equipment&hash=item4d0ecc946b

Sedaj par vprašanj.

1) Programiram v Flowcode programu, in sicer trenutno imam pic 18F2550 in zanj sem napisal osnoven program za utripanje LED. Torej tudi FLowcode je prevedel datoteko HEX namenjeno zapisu na mikrokontroler. Tako da HEX datoteko imam.

2) Zanima me kaj moram narediti (kateri program) naložiti, da bom lahko HEX fajl prenesel v mikrokontroler.

3) Zanima me kako sploh postavim tale 28pinski pic v podnožje... Kako se določa kje je prvi pin...

In baje tale programator potrebuje zunanje napajanje(sicer dvomim ker ledice na programatorju svetijo že samo z USB kablom...Če ga koliko mora biti napajalna napetost in kam jo priključim.

In zanima me tudi kaj je tisti kabel zraven, oziroma za kaj se ga potrebuje (ICSP kabel)

Vesel bom vaše pomoči in upam, da ne zamerite kakšnemu preveč "začetniškemu vprašanju".

LP Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 6:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prodajalec omenja program za programator, ki vsebuje tudi navodila za uporabo. Tega ni v prodajnem kompletu in vprašaj prodajalca kako je s tem.

Menda gre za K150 programator, program naj bi bil tukaj. Nekaj navodil pa tukaj.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 6:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za tole, res mi ni padlo na pamet da bi prodajalca vprašal :S

Sicer pa na spletu je veliko tega..samo znajdem se ne ravno... Našel sem tole: http://www.cutedigi.com/programmeremulator/k150-usb-pic-programmer.html

Pobral in zagnal sem, samo nikjer nimam opcije za izbrati USB..samo COM...

LP Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo razmišljam pa ugotavljam, da to lahko sprogramiraš samo s stacionarnim računalnikom??

Ker, ko gledam device manager tam nimam izbire COM/LPT Brick wall

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stvar sem zaenkrat usposobil.
Uporabil sem pomoč s tega linka: http://buyhere22.com/components/k150/

Celo zame zelo lahko in jedernato. Sporočim v kratkem kako gre z nalaganjem HEX datoteke.

Hvala borberju za pomoč!

LP Rok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
papagaj93
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Jun 2011 22:50
Prispevkov: 708
Aktiv.: 4.54
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No izgleda, da programator ne potrebuje zunanjega napajanja saj deluje prek USB. Zaenkrat mi je zadeva zelo luštna.

Toda brez zapletov spet ne gre.. Think

Torej javi mi neko napako (Slika). Veliko sem tukaj po forumu prebiral o teh fuse bitih, itd. toda resnici na ljubo nimam pojma od pojma glede tega..kaj sploh je..kaj nastavljati..

Torej ima kdo kakšno priporočilo (domače branje) in najraje (beri izključno) v slovenskem jeziku da se dotaknem vsaj osnov in dejstev kaj to sploh je..

Hvala za pomoč in lep pozdrav Rok



Untitled.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  127.72 KB
 Pogledana:  43 krat

Untitled.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bedo123
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Okt 2012 9:53
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.28
Kraj: žiri

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 03, 2014 4:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mogoče bi ti pomagal kakšen video na youtubu..
vendar je problem ker ni v slovenskem jeziku :/
lp

_________________
jel Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group