www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Varstroj varmig 1600
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
eugene
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 10 Jan 2014 13:32
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 1:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo.

Imam en nedelujoč varmig 1600. V bistvu je endress 165. Problem je v temu da transformator dela konstantno in ne le kadar stisnem tipko na pištoli. Triak sem že menjal, pa ni bila to težava. Ima kdo kako idejo kaj bi bilo? Verjetno nekaj z vezjem?

hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2014 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej se na servisu pozanimaj koliko bi prišlo popravilo, potem se pa dogovori s temle članom.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2014 2:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odklopi pištolo, preveri stikalo, očisti kontakte na centralnem priključku.
Je dostikrat kriva umazanija, izpihaj, če pa ne pa vezje čeprav dvomim.

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2014 2:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Centralni priključek na Varmigu 1600. Ta je ena boljših, ja. Če bi bila samo tipka ves čas v stiku, bi nonstop deloval tudi pogon žice. O tem eugene ne piše nič.

@eugene

Katero krmilno ploščo pa imaš v aparatu? MM100? Če ja, potem odklopi R9 (22 E) na eni strani (nogico dvigneš v zrak). Če je po tem trafo še vedno vklopljen je fuč triak, sicer menjaj optokopler MOC3081.



Varmig 1600-40ce9bb0.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  47.62 KB
 Pogledana:  8 krat

Varmig 1600-40ce9bb0.jpg



_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2014 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem za centralni priključek, sem zamenjal z enim drugim aparatom Whistle
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eugene
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 10 Jan 2014 13:32
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 10:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za namige. Tipka dela ker žico podaja normalno. Glede da sem menjal trijak in se stvar ni rešila je verjetno nekaj z proženjem trijaka. Ja optokupler bi znal bit dober kandidat za krivca. Za plato ne vem kateri tip je bom pa pogledal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 1:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Drugega razloga ob dobrem triaku, kot optokopler pravzaprav ni. Če bi pregorel kateri od uporov R8 ali R9, tipka ne bi prožila optokoplerja oziroma triaka. Govorim seveda o plati MM100.
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eugene
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 10 Jan 2014 13:32
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 1:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Plata je mm-100.

Sem menjal optokopler in stvar dela. Hvala Slowfly!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 1:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super! Very Happy
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peromastor24
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 01 Apr 2014 8:36
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 01, 2014 8:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

oću da vidim shemu!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peromastor24
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 01 Apr 2014 8:36
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 01, 2014 8:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogu li dobiti ovu semu Varmiga na email jer je ne mogu skinuti nisam aktivan clan jos .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
K1K1
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 23 Nov 2014 17:51
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Hrvaška, Križevci

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav, imam isto težavo kot Eugene, in upam da mi bodo pomagali nasveti Slowfly-a. In zanima me če je to pogost problem na nadzorni plošči MM100?
In ja, tudi jaz rabim shemo Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krigl
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 26 Nov 2014 9:20
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2015 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Lastim si Varmig 1805 varilni aparat.
Zadnje pol leta mi nagaja podajanje žice, tok je v žici ter ventil dovoda plina se vključi ob pritisku na tipko. Pomik žice pa se vključi, ko se aparatu pač ljubi...
Ko je aparat mrzel, še parkrat uboga, potem pa čedalje slabše... na koncu popizdim in grem na elektrodo.

Pred parimi dnevi sem kupil celotno novo elektroniko, ker se mi pač ni dalo ubadat z merjenjem in lotanjem. Stvar priključim in z razčaranjem ugotovim, da pač še vedno enako nagaja.

Kakšna ideja mogoče z vaše strani?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2015 12:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Motor si preveril- krtačke?
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krigl
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 26 Nov 2014 9:20
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2015 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da, so bile vredu, sem jih pa potegnil enkrat skozi brus papir za ziher.
stvar je potem parkrat zavrtela, potem pa enaka zgodb kot ponavadi. V bistvu nisem s tem nic pridobil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group