www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Grafični LCD z driverjem UC1601?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
urosg
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Apr 2007 14:30
Prispevkov: 565
Aktiv.: 2.74

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 31, 2012 11:11 am    Naslov sporočila:  Grafični LCD z driverjem UC1601? Odgovori s citatom

Nabavil sem grafični LCD z driverjem UC1601 (http://www.artronic.pl/o_produkcie.php?id=1078) in sem ga poiskusil usposobit na vse mogoče načine, pa mi žal ni uspelo; najprej sem želel vzpostaviti komunikacijo preko SPI 8bit vodila (STM32F103) pa mi žal ni uspelo, potem sem poiskušal tudi z paralelno 8bit komunikacijo pa žal tudi neuspešno.

Najprej sem poiskusil s portanjem kode iz CoX driverja direktno v STjev periph. lib. in ko mi ni delovalo, sem si namestil celoten CooCox IDE itd in naredil projekt preko tega, vse lepo in prav, osnovne zadeve delujejo toliko, da sem sprobal če sploh kaj dela, vendar žal LCD še vedno blank.

Se je že kdo kaj ukvarjal s tem driverjem? Kakšen predlog kako bi se še lotil reševanja zadeve?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 1:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čisto tako sem zasledil tole temo ko sem iskal nekaj drugega. S kakšnim logičnim analizatorjem si pogledal kaj se ti dogaja s signali in timingi? Jaz brez njega skoraj nikoli ne grem pisati nekega komunikacijskega vmesnika.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group