www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

C-compiler za AVR
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5332
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 19, 2013 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej tole:
http://www.mikroe.com/mikropascal/

Imaš demo do 4k, če se ne motim in verzije za AVR, PIC in ARM.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
saso
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Mar 2004 10:16
Prispevkov: 510
Aktiv.: 2.29
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 19, 2013 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja saj tole je edino kar sem do sedaj probaval, me pa mal skrbi, glede na to, da so mnenja o microelektroniki deljena.
Jaz zaenkrat nimam slabih izkušenj, pa čeprav je nekaj aplikaci narejenih z njihovim basic-om in nekaj tudi z njihovim C-jem.
Je pa res, kot sem že omenil, da mi C nekako ne potegne ravno in če bi se že odločal za nakup bi raje kupil nek pascal, zato bi rad slišal kakšno izkušnjo koga, ki pascal uporablja in katerega.

_________________
LP
Sašo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5332
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 19, 2013 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Heh, sem na istem (možda sam malo neodlučan, a možda i nisam).
Meni je mikroC tudi precej všeč in naredil sem par projektov v njem v preteklih dneh (osnovne zadeve, LCD, ADC, timerji, 1wire, SPI) in ni bilo nekih problemov. Po drugi strani je imel nek drug član s tem compilerjem probleme (no, lahko da so tudi popravili program vmes).

Kar se tiče njihovega hardware-a (razvojna plošča in dodatki) lahko rečem, da je top-of-the-top zadeva. Pregledna, z vsem kar rabim. Za SW pa ... Bomo videli!

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 11:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Do sedaj sem jaz največkrat pisal programe v Notepadu++, potem pa copy/paste v winAVR (AVR Studio). Ker pa se pojavljajo razne sintaktične napake, je ta copy/paste varianta mukotrpna.

Sedaj pa trenutno poskušam sparit WinAVR in Notepad++, po tehle korakih tukajle , ampak mi nekaj ne gre. Notepad++ sem uredil po tehle korakih, tiste tri skripte zažene, ampak brez haska. Dela samostojno in ne v povezavi z WinAVR.

Ko zaženem AVR Studio in odprem nek projekt, mi program prikaže (zažene) v originalnem Programers Notepadu. Jaz pa bi rad, da mi AVR studio (oz WinAVR) v takem primeru zažene Notepad ++.

Tisti, ki ste to že naredili, kaj moram še narediti, da ju povežem?

Še toliko: po istem principu sem poskusil verzijo Notepada++ 4 in tudi najnovejšo 6,5. AVR studio pa imam 4.19, rezultati vedno enaki - nični.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomazp
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Feb 2008 13:24
Prispevkov: 559
Aktiv.: 2.83
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Copy/paste ne potrebuješ. Zelo lepo se da delati tudi z Programmers Notepad (odličen urejevalnik kode) in Atmel studio4. Isto datoteko imaš odprto v obeh programih. Ko jo v Programmers Notepadu shraniš greš v Atmel studio. Ta ti javi, da je bila datoteka spremenjena. Po potrditvi že imaš popravljeno verzijo katero prevedeš.

Predlagam pa raje uporabo Atmel studio 6.x, ki ima že vse napredne bombončke. Lepo pomaga tudi pri pisanju kode. Kar je to, da se nekoliko dalj časa nalaga.

lojzek je napisal/a:
Do sedaj sem jaz največkrat pisal programe v Notepadu++, potem pa copy/paste v winAVR (AVR Studio). Ker pa se pojavljajo razne sintaktične napake, je ta copy/paste varianta mukotrpna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 2:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Tomazp: Saj Programers notepad je že integriran v WinAVR in ga ni treba posebej (samostojno) zaganjat. Seveda če na začetku projekta v AVR studiu izbereš WinAVR GCC (ali kako že - samo ne asemblerja - pišem namreč na pamet).
In ta Programers Notepad ni tako napačen, ampak Notepad++ je jako prijaznejši, sploh še sedaj, ko sem dal najnovejšo verzijo gor.

Ampak mi je pa tvoj post odprl lažjo pot:

Citiram:
Copy/paste ne potrebuješ. Zelo lepo se da delati tudi z Programmers Notepad (odličen urejevalnik kode) in Atmel studio4. Isto datoteko imaš odprto v obeh programih. Ko jo v Programmers Notepadu shraniš greš v Atmel studio. Ta ti javi, da je bila datoteka spremenjena. Po potrditvi že imaš popravljeno verzijo katero prevedeš.


To deluje tudi pri NPP Dancing

Čeprav, če je kdo pogledal moj link v prejšnjem postu, je po slikah NPP direktno integriran v AVR studio. Think Kar bi bilo pa še lepše.

LP Branko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.02
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 9:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa platforma Arduino in pa Codeblocks kot editor?
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če gornje leti na mene, bom kar pri WinAVR (AVR Studio) ostal. Se mi ne zdi potrebno menjat nekaj, kar deluje dobro..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.02
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uh, zajeb... odgovarjal sem Mucku, pa šele zdaj videl, da je pisal lanskega januarja Confused
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 03, 2023 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stara tema, novi problemi.

Zamenjal sem staro XP mašino, na kateri je AVR studio 4.19 z WinAVR kompilerjem delal b.p.

Sedaj pa imam novejšo win10 mašino, na kateri sam AVR studio sicer dela. Prav tako programiranje čipa z Volkovim programatorjem.
Ne dela pa kompajliranje programa, pisanega v C-ju. Torej je isto kot da ne dela nič.... Liar

Kako ste vi rešili take probleme pri migraciji OS-a? Oz. kaj se sedaj lahko uporablja (brez da zapravim kup € za nov hardvare....) za pisanje v C-ju kompajliranje in programiranje 8 bitnih "Atmelov"..?

Prebrskal po netu in poizkusil sem že marsikaj z 0% uspehom.

Osnovno napako javi nekako takole - na začetku kompajliranja.
Citiram:
sync with child.... child died before initialzation


Hvala vnaprej,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 03, 2023 8:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče pa je čas, da prešaltaš na novejši procesor in okolje?
So cenejši, lažje dobavljivi.
Imaš kup zastonj prevajalnikov oz. komercialnih z manjšimi omejitvami.
Prehod pa nebi smel biti pretrd oreh.
Mogoče bi lahko probal arduino. Ogromno primerov in knjižnice za vse možno.
Glej samo primer, kako je enostavno prebrati DS18S20 senzor ti ti vsako sekundo pošlje podatek o temperaturi na serijski port.
Koda:

#include <OneWire.h>
#include <DallasTemperature.h>

#define senzor  2 // senzor na pinu 2

OneWire oneWire_in(senzor);
DallasTemperature sensor_inhouse(&oneWire_in);


void setup(void)
{
    Serial.begin(9600);
    Serial.println("Dallas Temperature Control Library Demo - DS18B20");

    sensor_inhouse.begin();

}

void loop(void)
{
    sensor_inhouse.requestTemperatures();

    Serial.print("Inhouse: ");
    Serial.println(sensor_inhouse.getTempCByIndex(0));

   Delay(1000);
}


Lahko pa uporabiš tudi uVision ali kak od xxx prevajalnikov

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2023 7:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojzek je napisal/a:

Osnovno napako javi nekako takole - na začetku kompajliranja.
Citiram:
sync with child.... child died before initialzation



Lahko napišeš kaj več o napaki? Ali je to edini izpis?
Poskusi pognati AVR studio v kompatibilnem načinu ( link do informacij).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dober_Dan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Mar 2022 20:13
Prispevkov: 30
Aktiv.: 1.20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2023 8:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Atmel je na novo napisal IDE in nastal je Atmel studio.
Kasneje je Microchip kupil Atmel in preimenoval Atmel studio v Microchip studio.
Torej takole: AVR studio -> Atmel studio -> Microchip studio
Torej Google: Microchip Studio for AVR
Zadevo uporabljam je free in dela. LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 05, 2023 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@mujo, bom za vsak slučaj prilepil cel izsek napake.

Glede na predloge pa bom poskusil z AtmelStudio 7. Naložil sem že, testiral še ne. Ampak že voham probleme Think Ne sme biti preenostavno. Boo hoo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.69
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 08, 2023 3:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.microchip.com/en-us/tools-resources/develop/microchip-studio

Zakaj enostavno ne instaliraš tega?

Morda pa niso projektni fajli kompatibilni. Kreiraj nov projekt z izbranim AVRjem in samo skopiraj svoje .c/.h fajle v svoj projekt.

LP

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group