www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

pi changer emulator

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 24, 2014 5:15 pm    Naslov sporočila:  pi changer emulator Odgovori s citatom

Pred casom sem naredil CD changer emulator za blaupunkt avtoradio (http://www.youtube.com/watch?v=61WnGO6eZY4). Treba je se izpilit malo comunikacijo med radiem in HW. Ampak je zadeva prezakomlicirana za normalne smrtnike, sestavljenih modulov se pa ne splaca delat zaradi stroskov.

Zato sem zadevo predelal kot I/O plato za raspberry pi. Pi sluzi kot vir programa, kar poenostavi testiranje saj ni potrebno vsakokrat reprogramirat mikrokontrolerja, program pa bo v pythonu. Source bo dostopen prek github-a. Mikrokontroler pa bo v tem primeru zgolj sluzil kot pretvorba nivojev 5V v 3.3V in pa pri komunikaciji, saj ima protokol 9 bitov in 2 stop bita.

Ideja je da bo uC imel bootloader torej se bo prek serijskega porta iz rPi dalo vpisata programe (spet dostopni iz github-a). Plata pa ima se druge signale dostopne tako, da bo uporbna se za kak drug projekt.

PIC24FJ64GB004
stereo audio ojacevalnik
800mA LDO regulator ali moznost zunanjega SMPS modula za 3 ali 5A
USB Hub 5 + 2porta prek headerja z istim pinoutom kot so na maticnih ploscah
DIN13 konektor za priklop na avtoradio
obicni 5.5mm konektor za napajanje
3x I2C header (pinout za OLED kot ta http://www.youtube.com/watch?v=vmosihT0HhE)
SPI connector ter RS232 izhodi iz rPI
4x LED kontrolirane iz uC
rotary encoder na uC
HD44780 LCD pinout konektor kontroliran z uC (lahko se porabijo pini za karkoli iz mikrokontrolerja)

verjetno sem se kaj pozabil

Ce kdo zeli sodelovat pri razvoju softweara naj mi sporoci
koda bo na voljo tukaj: https://github.com/rmamba/pi-changer


Ce koga zanima tiskanina naj mi sporoci zanimanje da jih narocim vec. je pa tiskanina 4 slojna zaradi USB hub-a

Prilepim se sliko zvecer iz altiuma kako izgleda za obcutek.
Cena tiskanine (5x10cm) za 10 komadov je 8$/komad
Ce je interesntov vsaj okoli 10 jih narocim 20 in nas pride samo 5$/komad

Aja, ploscice bojo crne barve in pozlaceni kontakti.
Ce je komu to prevfec fancy lahko narocim navadne zelene brez pozlacenih kontaktov za 3$/komad Smile


p.s. Ker nisem 100% da bo vse delalo kot mora ker je 1. prototip (najbolj kriticen je USB hub) tudi sam razmisljam ce ni bolje za 1. nabavit kar navadne zelene cenejse plate

p.s2. Dodal shemo v PDF na github



rPiChanger.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  343.96 KB
 Pogledana:  6 krat

rPiChanger.png



_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog


Nazadnje urejal/a red_mamba Pon Feb 24, 2014 11:26 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 24, 2014 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi naročil 2 ali 3 plate, odvisno od povpraševanja Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 28, 2014 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za vikend narocim. Moram preverit se enkrat USB povezave ker sem izvedel dimenzije 4 slojne plate pri proizvajalcu in je dielektrika samo 0.2mm in ne 0.3mm kot sem prvo racunal. Tako da moram popravit debeline linij in razmake potem pa narocim.

Bom pa delal tudi samo USB plato. Tako, da ce rabis samo USB hub te raje racunam poleg pri tistem narocilo. Ki pa bo tudi za vikend fertik saj je minimalno st. elementov na plati. Napajalnik bo pa moral biti zunanji. Ali preko power konektorja pripeljes napajanje ali pa iz ATX napajalnika, bo za konektor pripravjeno in stikalo za vklop napajalnika. Verjetno nas ima vecina se starih napajalnikov doma pa zakaj jih nebi na tak nacin spet obudil. 2 USB porta bosta imela stikala za izklop napajanja (priricno za vec rPi napajati). Drugace bo pa isto 7 portov na voljo (morda jih stlacim 10 na 5x5 plato) bom videl.

lp

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 28, 2014 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vseeno mi naroči 2 te plati, za usb hub plate se tudi priporočam Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 4:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pravkar dobil mail da so changer plate na poti Dancing
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 4:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pobesneli je napisal/a:
Vseeno mi naroči 2 te plati, za usb hub plate se tudi priporočam Wink


usb hub plat pa lahko tud 20 dobis ce hoces, toliko sem jih namrec narocil ce me spomin ne vara Very Happy

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

5 bi jih rad imel Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 11:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dobis,

rabis stikala in usb konetorje tudi ali jih bos sam narocil?
narocil sem pa tudi vecjo kolicino ATX konektorjev

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group