www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vrtenje kilometrov pri rabljenih vozilih
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene še nikoli ni noben vprašal po KM na tehničnem, edino če je sam od sebe pogledal in kam vpisal...
na zavarovalni polici avta mi pa letos npr. piše toliko preveč, da jih ne bom naredil v treh letih toliko..., na polici za motor pa mi piše toliko, da bi do stropa skakal, če bi jih imel res samo toliko...

toliko glede natančnosti teh "vpisovalcev". Očtino ni potrebe po natančnosti - ni zakona...?
Baza, tudi če bi obstajala, bi bila samo toliko natančna, kolikor bi "nekoga poznal" ali mu plačal, kar se dogaja tudi sedaj okoli samih pregledov... poznal sem ljudi, ki so naredili tehničnega "na daljinsko"....avto pregleda niti od daleč ni videl...

Varianta bi bila da se števec naredi tako, da tega podatka ni mogoče spreminjati..npr OTP spomin... za vsak km bi računalnik v čipu sprogramiral eno lokacijo. Potem pa naj preprodajalec vrti kilometre pod mikroskopom, če hoče...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Varianta bi bila da se števec naredi tako, da tega podatka ni mogoče spreminjati..npr OTP spomin
Ne vem kje sem pred nekaj dnevi prebral zakaj ne pride do takšne realizacije. Razlog je cena. Tudi če bi števec (oz. avto) stal samo evro ali dva več je to pomnoženo s številom vozil kar precejšnji znesek. In zato tega pač ni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsako leto mi vpišejo prevožene kilometre na zavarovalnici in na tehničnem. Sicer ne vpisujejo točno tisto stanje na števcu, ampak malo zaokoržijo cifro.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vpeter je napisal/a:
Ne vem kje sem pred nekaj dnevi prebral zakaj ne pride do takšne realizacije. Razlog je cena. Tudi če bi števec (oz. avto) stal samo evro ali dva več je to pomnoženo s številom vozil kar precejšnji znesek. In zato tega pač ni.

Verjamem. Čeprav, po drugi strani...če damo kot primer avto s tržno ceno 9999€, bi jih to stalo natančno cent ali dva več, ker celoten avto itak ne stane več kot 3-4k€...
Edina varianta bi bila da to EU uveljavi kot obvezna oprema, kot so to storili za ESP in podobno kramo...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2014 12:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce je avto v dobrem stanju, po nakupu pa naredis veliki servis, stevilo kilometrov sploh ni pomembno.

Samo Slovenceljni smo tako pahnjeni na stevilke. Zato pa imajo pri kupovanju svojo ceno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2014 7:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

saj obstaja Carfax , samo za plačat je. Če bi "država" subvencionirala to stran da bi bila zastonj, bi se tudi število goljufov zmanjšalo, ali pač ne ? Npr. če prodajalec v oglasu ne navede VIN-številke, ga pač ne jemljem resno in tako bi se goljufi počasi sami izfiltrirali.
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorazdkop
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Dec 2008 12:19
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.78
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2014 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko časa pa vpisujejo kilometre na tehničnem?
Sam sem komaj decembra lani prvič opazil, da je mojster nekaj popisal v blokec s števca.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2014 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po spominu bi reklel da vpisujejo kakšne 3 do 4 leta.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Stran 10 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group