www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

GSM/GPRS +GPS modul najmanjše velikosti

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Aljaz_G
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jul 2013 13:03
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.08
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 2:26 am    Naslov sporočila:  GSM/GPRS +GPS modul najmanjše velikosti Odgovori s citatom

Lep pozdrav, prosil bi pomoč in sicer iščem GSM/GPRS modul (čip) kateri bi imel integriran GPS. Sedaj težava je le ena iščem najmanjšega na trgu in res najmanjšega omejitve bi bile npr. 20mm *20mm ali manj.

našel sem že sledeče vendar kot je razvidno so preveliki

http://wm.sim.com/wirellessen.aspx?id=1090

Všeč mi je npr. velikost tega modula le da ta nima GPS-a

http://wm.sim.com/producten.aspx?id=1057

Zdaj vse module ki sem jih našel imajo možnost priklopa tipkovnice ter zunanjih i/o naprav, katerih jaz ne potrebujem. V interesu mi je le da odčitam koordinate ter jih pošljem preko GSM/GPRS omrežja na drugo napravo npr pametni telefon.

Če je kdo že mogoče kaj raziskoval in našel kakšno podobno zadevo se res zelo priporočam.

Lp

Aljaž Golob
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 8:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na 20*20mm ne boš prišel s svojimi željami ali pa bo visok 5cm Wink
Najmanjši uporaben GPS, ki ga imam je 16*16*6mm (antena in aktivni del).
Potem je potrena še komunikacija - v tvojem primeru GSM modul.

A to bo za raketno modelarstvo ?
Poglej malo po http://www.rocketryforum.com, kjer sem tudi jaz našel par idej za podoben (in še vedno nedokončan) projekt - lokator za prostoleteče modele F1A Wink
Želje naših fantov:
Idealna teža 0 gramov
Velikost 0*0*0 mm
Domet po celemu planetu d'oh!

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam 908-ke - če rabiš kakšno za test prileti mimo ...
Zadeva ni tako velika (ker je precej tanka), ampak rabiš še antene ...

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aljaz_G
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jul 2013 13:03
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.08
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 1:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@robert velikost 20x20 je mišljena le za velikost čipa brez anten ter zunanjega mikrokrmilnika. Predvidevam da si lastiva oba enak gps modul, mogoče (GTPA010)? Very Happy

mogoče še tukaj en zanimiv gps modul Very Happy https://www.linxtechnologies.com/en/products/gps-modules/sg-sr-gps-receivers

In ne ni ta zadeva za raketno modelarstvo, je pa pogoj da je lahko, majhno ter da ima nizko porabo hehe. Izbral sem si temo za diplomsko nalogo in sem trenutno še povsem na začetku vendar imam zadevo namen realizirat. No da ti dokažem da je zadevo moč realizirat poglej ta link:D http://www.pigeongps.com/index-en-falconry.htm
sicer nwm kako velik je čip vendar predvidevam da večji kot 20x20mm ni.

@mucek če imaš kateriga odveč se priporočam vendar ne za šenk Very Happy zadevo bom verjetno začel kar z http://dx.com/p/manolins-sim-900-gsm-gprs-shield-expansion-board-wireless-module-w-antenna-for-arduino-black-215144 ter z dodanim gps modulom.

Hvala za pomoč obema, drugače če še ima kdo drug kakšne izkušnje Very Happy Požiram informacije kot spužva Very Happy

Pa lep pozdrav Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 2:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
sicer iščem GSM/GPRS modul (čip) kateri bi imel integriran GPS

Vsi linki ki si jih prilepil ne vsebujejo tega kaj bi ti rad.
Na enih je samo GSM modul na drugih GPS modul (tracker).
GSM v obliki čipa ne obstaja (obstajajo moduli), malo poglej kaj je vse v ozadju enega GSM-a pa boš videl.
To kar ti predlaga Mucek, je ena od najmanjših varijant ki se dobi za normalen denar.
SIMCOM ima GSM module, ampak ti moduli ne vsebujejo GPS-a.
Pravkar se igram z enim SIM900 (pošiljanje podatkov na f*p strežnik). Sim900 je velik približno 24x24mm, GPS modul ki ga imam pa je 13x16mm (XM934), toliko za info. Nisi napisal koliko je lahko višina te tvoje naprave?
Zraven tega boš potreboval še napajalnik, nek procesor ki bo upravljal s tem, antene (GPS GPS) . . .

Za info naj ti povem da nekateri SIM900 (odvisno od SW) podpiraju ukaz za lokacijo na osnovi GSM omrežja, sicer ni zelo natančna, vendar krog od 50 - 250m niti ni tako veliko. Odvisno od aplikacije, ta lokacija deluje tudi tedaj ko GPS ne vidi nobenega satelita in je boljše imeti vsaj pribliđžno lokacijo kot neč.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aljaz_G
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jul 2013 13:03
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.08
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 3:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No najprej se opravičujem mojemu izrarazoslovju iščem modul in ne čip !!
Omejitve velikosti so sledeče 20mm*47mm*4mm ali manjše recimo da želim izdelat kopijo tega sistema iste ali manjše velikosti ahttp://www.pigeongps.com/index-en-falconry.htm
pri katerem se mi sanja ne kakšne velikosti modul se uporablja verjetno je pa manjši od fizične velikosti izdelka Razz Very Happy

Modul naj omogoča pošiljanje informacij preko gsm/gprs omrežja ter naj omogoča odčitanje GPS podatkov torej po tem takem iščem GPS/GPRS Modul.

Vlado mislim da si zgrešil en link pa ok Very Happy

Zakaj objavljam druge linke ki ne vsebujejo vsega kaj bi jaz rad zato ker se taksnega modula z takšnimi lastnostmi ki bi jaz želel nisem našel. In iščem alternative s katermi bi lahko to mogoče realiziral npr. SIM800h + SIM08

eden izmed simcomovih izdelokov ki ima vse kar bi jaz potreboval z razliko da je prevelik je že omenil mucek

Citiram:
Za info naj ti povem da nekateri SIM900 (odvisno od SW) podpiraju ukaz za lokacijo na osnovi GSM omrežja, sicer ni zelo natančna, vendar krog od 50 - 250m niti ni tako veliko. Odvisno od aplikacije, ta lokacija deluje tudi tedaj ko GPS ne vidi nobenega satelita in je boljše imeti vsaj pribliđžno lokacijo kot neč.


no to je tudi zelo uporabna informacija vendar si želim natančnost v maksimlanem rangu 20m

In ja se zavedam da še k temu spadajo zadeve kot so baterija, napajalnik mikrokrmilnik, antena,pa še kakšne drobnarije Very Happy


No v začetku imami tudi jaz namen naredit sistem ki bo setavljen iz dveh gsm/gprs modulov, s tem da bo en povezan z ethernet modulom drugi pa z gprs modulom ter bom poslal podatek iz modula kateri je povezan z gps modulom na tistega ki je povezan z ethernet modulom ter vse skupaj objavil na f*p serverčku Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 19, 2014 3:41 pm    Naslov sporočila:  GPS luxomat Odgovori s citatom

(april '14)
Ali se lahko GPS modul/čip/karkoli uporabi kot svetlobno stikalo - luxomat ?
Navigacije preklapljajo med dnevno/nočno "sliko" zemljevida glede na podatek o sončnem vzhodu/zahodu. Ali torej obstaja modul, ki bi imel na izhodu rele ali transistorski izhod, katerega stanje bi preklapljalo glede na podatek o sončnem vzhodu/zahodu ?

Idealno bi bilo, če bi lahko sprogramiral:
- vklop luči: sončni zahod +1 ura;
- izklop luči: eno uro prej kot je sončni vzhod.

Pomanjkljivost je, da se luč ne bi vklopila ob "izrednih razmerah", ko se npr. zaradi nevihte sredi dneva precej stemni.
Prednost pa je, da je luxomat včasih težko nastaviti oziroma za njegovo montažo težko najti mesto, ki ni kakorkoli osvetljeno.

Najenostavnejša izvedba bi seveda bila: na odsluženi navigaciji s fotouporom zaznavati preklop med dnevno/nočno barvo zemljevida -> operacijski ojačevalnik -> rele.

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojans
Član
Član



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 0:52
Prispevkov: 1196
Aktiv.: 6.00
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 19, 2014 6:00 pm    Naslov sporočila:  Re: GPS luxomat Odgovori s citatom

psevdonim je napisal/a:
(april '14)

Pomanjkljivost je, da se luč ne bi vklopila ob "izrednih razmerah", ko se npr. zaradi nevihte sredi dneva precej stemni.
Prednost pa je, da je luxomat včasih težko nastaviti oziroma za njegovo montažo težko najti mesto, ki ni kakorkoli osvetljeno.

Najenostavnejša izvedba bi seveda bila: na odsluženi navigaciji s fotouporom zaznavati preklop med dnevno/nočno barvo zemljevida -> operacijski ojačevalnik -> rele.


Zakaj bi preprosto??? Če želiš komplicirati pa daj!
Luksomat pa konec maše!
Če bo luksomat osvetljen bo tudi površina osvetljena a ne?

_________________
Razlike med mrličem in butlom ni. Nobeden od niju se ne zaveda. Trpi pa okolica.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 19, 2014 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če je luxomat osvetljen, razsvetljava ugasne
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75551.82

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 19, 2014 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 19, 2014 7:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borisz je napisal/a:
Drugače pa mikrokontroler z RTC in tabelo...


Na ta način BP deluje že kar nekaj rotatorjev za fotovoltaične panele, s tem da ti odpade precejšen del komplikacij, ki bi se ti pojavile z GPS modulom (prisotnost GPS signala, cena GPS moduka, zimski/letni čas ...).

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group