www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Raspberry Pi in open elec sistem omrežne nastavitve

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
1tilen
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Okt 2013 22:03
Prispevkov: 75
Aktiv.: 0.59
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2014 11:23 pm    Naslov sporočila:  Raspberry Pi in open elec sistem omrežne nastavitve Odgovori s citatom

Pi - ja uporabljam kot predvajalnik filmov za TV in za TV v živo. Rad bi imel sistem pri katerem bi za TV v živo uporabljal LAN, ki je priklopljen na modem ter WIFI za ogled medijskih vsebin iz strežnika, ki je v lanu. Torej sistem pri katerem mi ne bi bilo treba preklapljati mrežnega kabla. Poleg tega bi pa uporabljal za daljinec, kar moj telefon. Poskusil sem priklopiti LAN kabel ter WIFI anteno, kar open elec vidi in je sočasno povezan na WIFI ter prek kabla na modem. Težava nastopi, ko poskušam dostopati do strežnika prek WIFI- ja, saj Pi kot privzeto povezavo uporablja LAN - tudi če ima priklopljen WIFI anteno in je povezan na WIFI.

Mogoče kdo ve kako bi nastavil, da uporablja LAN zgolj za TV v živo?

Hvala in LP

1tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bolha95
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Dec 2007 21:33
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.49
Kraj: Križe / Tržič

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 17, 2014 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj pa potrebuješ obe povezavi? Nelogično Wink
_________________
LP,
Robi
Kjer se znanje konča, se domišljija začne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
1tilen
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Okt 2013 22:03
Prispevkov: 75
Aktiv.: 0.59
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 17, 2014 5:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pi-ja bi imel z kablom priklopljenega na modem, da bi lahko znjim gledal televizijo v živo, prek wlana pa bi ga mel priklopljenega na omrežje v katerem je tudi server na katerem imam filme, glasbo...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.33
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 17, 2014 5:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno boš moral nastaviti nove route v autostart.sh. Default route-a naj uporablja wlan0 vmesnik, tv (verjetno multicast ?) pa eth0.

Sicer pa Google za podrobnejšo razlago.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.57
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 17, 2014 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem o tem že večkrat razmišljal, nikoli se mi pa ni dalo razmislit do konca.

Zadeva bi bila teoretično rešljiva z routerjem, katerega naloga je da routa promet med omrežji. Recimo en dd-wrt, ki ima na inputu siol (predpostavljam siol tv, dejansko je vseeno), na wlanih pa link z lokalno mrežo. Nekaj pravilnih nstavitev in zadeva bi morala delati. Mislim, da je omogočenje multicast passthrough nujno (iptv ponavadi uporablja multicast). Mogoče bi bilo potrebno routerju dodelit tudi kakšen MAC naslov siol komunikatorja.

Teoretično bi zadeva morala laufat, praktično bi bilo pa za malo sprobat.

Drugače pa, openelec je linux. Dejansko moraš samo definirat, da imaš dva mrežna vmesnika. Rabiš pa za gledanje live iptv (siol) na openelecu neko skripto, ki bo vedela, kako deluje siolov iptv oz. kam se mora povezovati ipd.

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rihti
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 23 Apr 2014 10:57
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Begunje na Gor.

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 23, 2014 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole ste najbrž že rešili... sicer ne vem, ali gre za siol ali ne... a vseeno pripenjam link z odličnimi navodili.
http://jodlajodla.si/blog/raspberry-pi-in-openelec-nastavite-iptv/
... in preverjeno delujejo...
mene so na začetku motili tisti x-i in jih nisem znal nastaviti, tako je vsebina autostart.sh datoteke približno taka:
Koda:
!/bin/bash
{
  modprobe 8021q
  vconfig add eth0 3999
  ifconfig eth0.3999 xx.xx.xx.xxx netmask 255.255.252.0 up
}

x-i v tej kodi so del IP številke, ki naj bi bila blizu IP-ja vašega siol TV komunikatorja (le-to dobite, če ob priklopu komunikatorja pritisnete na daljincu Menu+rumena+modra).
Naj omenim, da stvar deluje tako dobro, da sem si zaslužil pohvale celo od žene...Dancing Kar je nama pomembno je to, da si (poleg TV-ja) sedaj večkrat ogledava družinske slike, kake lepe YouTube clipe in risanke za otroke so na dosegu tipkovnice preko IceFilms plugina...
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group