www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ARM9-FRI-SMS
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mountal si se gor? Verjetno ja, ker drugače ne bi mogel pisati gor. Vse bolj sumim na to, da je šlo pri programiranju nekaj narobe.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xarch
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 22 Avg 2010 16:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.04
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mountal sem se ja. Kaj bi pa pri programiranju lahko šlo narobe ? tam sem dal potem "Compare sent file with memory" za tako uboot kot jedro in mi je pri obeh napisal da se 100% ujemata. Tako da pomoje bi morala koda biti v celoti gor. Uporabil sem pa SAM-BA 2.9 na win xp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Možno je tole:
J7
Zagon iz notranjega ROM-a (odprt).
Zagon iz zunanjega pomnilnika (sklenjen).

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xarch
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 22 Avg 2010 16:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.04
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če sklenim J7, se pa U-BOOT sploh ne požene, ubistvu sploh ne dobim ničesar preko rs232, ampak samo utripajo tiste ledice zravn ethernet modula, [slovenščina je zame švedska vas] da po moji logiki pričakuje podatke tam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chaos
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Sep 2006 22:12
Prispevkov: 1063
Aktiv.: 4.98
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 7:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na to, kaj ti piše v logu, bi znal biti problem z mrežno - si poskusil v board vtakniti mrežni kabel in ga priključiti na en switch? Ali pa preprosto izključiti mrežno podporo v uboot oz. kernelu.

LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xarch
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 22 Avg 2010 16:29
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.04
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2010 8:37 pm    Naslov sporočila: icon_mocker  Odgovori s citatom

Zanimivo, končno mi je ratalo da se mi požene linux Very Happy

najprej sem probal samo priklopiti mrežni kabel direktno na router vendar ni bilo nobene razlike. Nato [slovenščina je zame španska vas] pa rekel da bom probal še enkrat vse od začetka naložiti, no in sem po uradnih navodilih najprej naložil u-boot ter nato še jedro in pa na koncu še boot file. Pred tem sem pa še s sam-bo pobrisal celotni flash. Predno se pritisnil na rest gumb sem še dal notri spominsko kartico in priklopil mrežni kabel ter nato stisnil reset gumb. Ko se je začel poganjati u-boot ga nisem prekinil in prav tako nisem nastavil nobene spremenljivke, vendar se je krnel kljub temu naložil.
Tako da edina sprememba od prej je ta da nisem nastavljal nobene spremenljivke, tako da očitno tista uradna navodila ne držijo in ni potrebno nastavljati nobene spremenljivke.

Hvala vsem za pomoč ter mnenja in upam da bo tale tema še komu pomagala, če bo imel podobne probleme.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
QwwwA
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 01 Maj 2014 9:15
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2014 9:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

da ne bom odpiral nove teme, bom vprašal kar tukaj.

Preko foruma sem od enega študenta kupil AT91SAM9260.

Na plošči bi rad poganjal Linux, vendar ne vem kako začeti.

Poskušal sem že tukaj http://www.at91.com/linux4sam/bin/view/Linux4SAM , vendar nekako ne spravim skozi.

Ta navodila pa več niso dostopna http://laps.fri.uni-lj.si/fri-sms/datoteke/Linux_namestitev.pdf.
Ali ima mogoče kdo ta navodila na računalniku in bi jih lahko delil z mano oz. ali mi lahko kdo pomaga na kakšen drug način.

Hvala in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group