www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Programiranje radijske postaje Iskra TR40
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.58
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 10, 2014 8:48 pm    Naslov sporočila:  Programiranje radijske postaje Iskra TR40 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Na spletni strani klik sem prenesel program napisan v Pascalu in ga pognal v MS-DOS sistemu. Z njim sem dobil vrednosti A, B, C, D in imam sedaj problem, saj ne znam uporabiti programa za izdelavo vsebine EPROMa. Le ta je namenjen samo za programiranje postaje Iskra PTR100, ta pa ima 99 možnih različnih kanalov, jaz jih pa imam na voljo le 12. Prav tako ne vem kako naj v program za izdelavo vsebine EPROMa vnesem svoje vrednosti A, B, C, D, saj program takoj po zagonu uporabi že vnesene vrednosti, ki pa ne vem kje se bi lahko spremenile.
Vsebina eproma ima sledeč napis:
1. kanal B 0000
A 0010
C 0020
D 0030
2. kanal B 0001
A 0011
C 0021
D 0031
Torej narašča samo zadnja številka za vsak kanal (0, 1, 2,....) vendar kako je pa potem za 11. in 12. kanal?

Mi lahko nekdo pomaga?

Prilagam še program v rar arhivu z namenom, da se program ohrani v primeru, da spletna stran ne bo več dostopna.

Edit:

Dodajam še program in tabele za programiranje



Program za izdelavo vsebine EPROMa.rar
 Opis:
Program potreben za programiranje postaje Iskra PTR 100 in TR40 in pa Pascal (MS-DOS)

Download
 Ime datoteke:  Program za izdelavo vsebine EPROMa.rar
 Velikost datoteke:  4.31 MB
 Downloadano:  21 krat


_________________
Lep pozdrav!


Nazadnje urejal/a lamela123 Sre Nov 12, 2014 1:16 pm; skupaj popravljeno 5 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 11, 2014 7:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na linku, ki si ga podal je, poleg PTR100, tudi program za TR40. Bi ti pa predlagal, da najprej malo naštudiraš programiranje teh starejših radijskih postaj.

Kar bom napisal bom napisal po spominu in naj me kdo popravi, če se motim.

Postaja PTR100 in TR41M so postaji, ki mata frekvenčni korak 12,5KHz. Torej, kakor sprašuješ na Gasilci.org, lahko sprogramiraš ZA-RE frekvence (tudi repetitorske). Če uspešno na prave frekvence sprogramiraš UV eprom, potrebuješ potem še subtonsko enoto, da boš lahko s komerkoli komuniciral. Namreč v sistemu ZA-RE se uporablja šumna ctcss zapora in vsaka radijska postaja odda pet tonsko kodo za identifikacijo. Frekvence ZA-RE so tule - http://hopsasa/f/1z/EY/tCW8zxV/zare-frekvence.jpg

Postaja TR40 je, če že ni predelana, ima korak po vsej verjetnosti 25KHz. V to postajo lahko programiraš kanale od 33 pa do 68 - ZA-RE.

Torej:
odpreš programček za TR40 v Pascalu oz DOS-u, vneseš sprejemno in oddajno frekvenco (tukaj ti je že Josip svetoval - http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=32952&postdays=0&postorder=asc&highlight=tr40&start=15) in dobiš konstante A, B, C, D. Te konstante potem vprogramiraš v UV eprom.

Prilagam sliko "buferja" v oknu programatorja samo za kanal 40 - ZA-RE. Omenjene konstante ABCD v spodnjem oknu so izračunane za korak 12,5KHz. Pripeti sliki sta RX in Tx. Za sprejemno frekvenco začneš vpisovati na začetku eproma. Za Tx vpisuješ na naslov 100 v UV epromu.

Malo naštudiraj, pa potem spet malo povprašaj Wink .

LP



Bufer_kanal40_Tx.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  177.78 KB
 Pogledana:  47 krat

Bufer_kanal40_Tx.jpg



Bufer_kanal40_Rx.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  185.54 KB
 Pogledana:  27 krat

Bufer_kanal40_Rx.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.58
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 12, 2014 2:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako pa preverim kateri frekvenčni korak ima moja postaja? A se to določa "hardwaresko" ali se programira?
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 12, 2014 7:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za svoje TR-40 sem izračunane konstante na za to predvidene naslove v EEPROMU vnašal kar ročno v preprostem urejevalniku, ki ga vsebuje že sam program za krmiljenje EPROM programatorja (v mojem primeru XELTEK, ureja se vsebina bufferja programatorja).

Če tvoj EPROM programator oz. njegov program takega urejevalnika nima, lahko *.HEX datoteko z vsebino EEPROM-a urediš s kakim drugim preprostim (ASCII) editorjem. Večina programatorjev sicer podpira različne formate zapisa vsebine, ki se programira v EPROM (hexadecimalno, binarno, Motorola S format, ipd.).

lamela123 je napisal/a:

...
Torej narašča samo zadnja številka za vsak kanal (0, 1, 2,....) vendar kako je pa potem za 11. in 12. kanal?


Malo sem že pozabil, a če se prav spomnim, so izračunane vrednosti konstant zapisane že kar šestnajstiško, prav tako naslovi EPROM lokacij, torej decimalno 10 = A (hex) in decimalno 11 = B hex.

lamela123 je napisal/a:
Kako pa preverim kateri frekvenčni korak ima moja postaja? A se to določa "hardwaresko" ali se programira?

Izračunane konstante so pravzaprav N vrednosti delilnika PLL zanke (en komplet za RX in en komplet za TX frekvenco). Od referenčne frekvence PLL zanke je odvisen najmanjši korak, s katerim lahko nastavljaš frekvenco radijske postaje. V primeru TR-40 je referenca PLL že izbrana hardversko. Torej razlika dveh frekvenc, ki jo dobiš, če vrednost konstante N povečaš za 1, je enaka najmanjšemu koraku s katerim lahko radijski postaji spreminjaš frekvenco.

Vendar pa možnost nastavljanja frekvence TRX s korakom recimo 12,5 kHz še ne pomeni, da bo TRX s takim korakom v vseh pogojih tudi pravilno deloval. Če ima tvoj sprejemnik vgrajene filtre za 25 kHz kanalski raster, te bo "sosed", ki bo oddajal le 12,5 kHz stran, prekomerno motil. Prav tako boš ti motil tega istega soseda s svojo oddajo, saj je deviacija oddaje FM prilagojena 25 kHz rastru. Če pa "motečega soseda" na (v tem primeru) 12,5 kHz oddaljenem kanalu ne bo, bo TRX v zvezi deloval kolikor toliko normalno kljub temu, da je načrtovan in izdelan za delo v 25 kHz kanalskem rastru.
.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 14, 2014 6:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lamela123 je napisal/a:
Kako pa preverim kateri frekvenčni korak ima moja postaja? A se to določa "hardwaresko" ali se programira?


Iz foruma hamradio.si - http://forum.hamradio.si/viewtopic.php?f=7&t=1068:

Za korak 25kHz velja: pin 1 NJ8812 na +5V, pin 9 na maso.
Za korak 12.5kHz : pin 1 NJ8812 na maso, pin 9 v "zrak", če je prilotan ga odščipni.


Prilagam še shemo, če ti slučajno kaj pride prav.
LP



TR40M_shema_vse.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.96 MB
 Pogledana:  73 krat

TR40M_shema_vse.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.58
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 14, 2014 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot mi je arksi svetoval, sem postajo spravil na 12,5MHz korak, izgleda, da še ni predelana Smile. Ima mogoče kdo še shemo priključitve EPROMa z računalnikom? Ali obstaja kakšna metoda z RS232 pretvornikom? Prvič se ukvarjam z EPROM-om in sem čisto mimo.

Naredil sem kalkulator konstrant v Windows okolju z GUI, tako da če bo kdo še kdaj počel kaj takšnega, mu bo odslej lažje. Priložil ga bom do jutri, še moram popraviti par zadev.

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 14, 2014 4:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lamela123 je napisal/a:
Ima mogoče kdo še shemo priključitve EPROMa z računalnikom? Ali obstaja kakšna metoda z RS232 pretvornikom? Prvič se ukvarjam z EPROM-om in sem čisto mimo.


Najdi nekoga z univerzalnim EPROM programatorjem. Klasični EPROM zahteva 12,5V (nekateri celo 25V) napetost na Vpp pinu za vpis podatka v spominsko celico, tako da samo s povezavo na RS-232 (ali pa LPT) port PC-ja ne bo šlo.

Z manjšo HW predelavo (ustrezen adapter ali prevezave ustrezni pinov z žičkami) bi sicer lahko uporabil kak FLASH pomnilni čip z vzporednim vodilom, ampak po mojem se tak "čira čara" ne splača, ker univerzalni EPROM programatorji niso neka redkost...

Če rabiš kak prazen EPROM, lahko dobiš pri meni (jasno zastonj), ker se mi jih doma praši še najmaj ena cela "palica" in jih najbrž nikoli ne bom porabil.
.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 6:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s56al je napisal/a:
Najdi nekoga z univerzalnim EPROM programatorjem. Klasični EPROM zahteva 12,5V (nekateri celo 25V) napetost na Vpp pinu za vpis podatka v spominsko celico, tako da samo s povezavo na RS-232 (ali pa LPT) port PC-ja ne bo šlo..............


Tako kot je že s56al svetoval. Najbolj enostavno in sigurno bo UV eprom sprogramirati z nekim univerzalnim programatorjem, ki podpira omenjeni eprom. Če se ne motim je originalno v postajo vgrajen UV eprom 2716, ki pa je zelo "muhast" za sprogramirati. Mislim, da res potrebuje 25V napetost za programiranje. Omenjeni eprom je eden zelo starih primerkov.

Mogoče bi lahko uporabil kaj novejšega (eeprom), na primer http://www.ebay.com/itm/1pc-AT28C16-20PC-Atmel-DIP-24-WIDE-EEPROM-CMOS-16kb-2KX8-200NSEC-AT28C16-25PC-/121130157993?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c33eb87a9. Treba bi samo preveriti, če sta pin kompatibilna.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 7:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če prav vidim el. shemo je v originalu noter EProm 2758, ki je navzgor kompatibilen z EPromom 2716, katerega po vsej verjetnosti lahko zamenjaš z EEPromom 28(C)16, vendar boš tudi za slednjega potreboval tak ali drugačen kos strojne opreme za programiranje (programator), razlika je, da za brisanje ne potrebuješ UV svetlobe!
Lahko pa uporabiš tudi 27(C)32, pin 21 (A11 pri 2732) je v zraku.



2758.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  2758.pdf
 Velikost datoteke:  186.16 KB
 Downloadano:  10 krat


_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.58
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 7:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Le še eno vprašanje... Kje v originalnem programu zapisanem v Pascalu spremenimo parameter za izračun frekvenčnega koraka konstant A,B,C in D?

Koda:

program TR;
{*************************************************************************}
{*                                                                       *}
{* Program za izracun konstant PLLja za TR40. V1.0.                      *}
{*                                                                       *}
{* (c) 1998 Andrej Souvent, andrej@hamradio.si                           *}
{*                                                                       *}
{* To je program, ki izracuna HEX kodo za vpis v eprom.             *}   
{*                                                                       *}
{* V EPROM se vpisuje tako:                                              *}
{*                                                                       *}
{* RX na adreso 0000 - B                                                 *}
{*              0010 - A                                                 *}
{*              0020 - C                                                 *}
{*              0030 - D                                                 *}
{*                                                                       *}
{* To je za kanal 1. Za kanal 2 so adrese 0001, 0011, 0021, 0031         *}
{* itd. do dvanajstega kanala. Ce nimas vseh dvanajst kanalov            *}
{* zasedenih, ponavljaj zadno vpisano frekvenco do dvanajstega           *}
{* kanala.                                                               *}
{*                                                                       *}
{* TX na adreso 0100 - B                                                 *}
{*              0110 - A                                                 *}
{*              0120 - C                                                 *}
{*              0130 - D                                                 *}
{* Velja enako kot za RX.                                                *}
{* TNX info S53RM.                                                       *}
{*                                                                       *}
{*************************************************************************}
{*                                                                       *}
{* This program is free software; you can redistribute it and/or modify  *}
{* it under the terms of the GNU General Public License as published by  *}
{* the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or     *}
{* (at your option) any later version.                                   *}
{*                                                                       *}
{* This program is distributed in the hope that it will be useful,       *}
{* but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of        *}
{* MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the         *}
{* GNU General Public License for more details.                          *}
{*                                                                       *}
{*************************************************************************}
uses Crt;

var
     Ntx,Nrx               : real;
     tx,rx,rxVco           : real;
     r,rr                  : integer;
     rrx,rtx               : string;
     Atx,Btx,Ctx,Dtx       : string;
     Arx,Brx,Crx,Drx       : string;


function HEX (I : byte) : string;
const   HEX_NUMBERS : string[16] = '0123456789ABCDEF';
var hhex : string;
begin
  HHEX := HEX_NUMBERS [(I shr 4) + 1]
       + HEX_NUMBERS [(I and $0F) + 1];
  if hhex[1] = '0' then hhex:=copy(hhex,2,length(hhex)-1);
  hex:=hhex;

end;

procedure abcd(z      : real;
               q      : string;
               var a  : string;
               var b  : string;
               var c  : string;
               var d  : string);
var
  aa,cc,dd  : byte;
  ab        : string;

begin

  dd:=trunc(z/640);
  cc:=trunc((z/640-dd)*16);
  aa:=round(((z/640-dd)*16-cc)*40);
  ab:=hex(aa);

  if length(ab) > 1 then
    b:=q+copy(ab,1,1)
  else
    b:=q+'0';

  a:=q+copy(ab,length(ab),1);
  c:=q+hex(cc);
  d:=q+hex(dd);

end;



begin

  clrScr;
  writeln('Izracun konstant PLLja za TR40'); writeln; writeln;

  write('Frekvenca TX (MHz) = ');
  readln(tx);
  write('Frekvenca RX (Mhz) = ');
  readln(rx);

  rxVco:=rx-21.4;  { odstejemo MF }

  if tx < 168 then
    begin
      r:=1600;
      rtx:='1';
    end
  else
    begin
      r:=6720;
      rtx:='0';
    end;

  if rxVco < 168 then
    begin
      rr:=1600;
      rrx:='1';
    end
  else
    begin
      rr:=6720;
      rrx:='0';
    end;

  Ntx:=tx*1000/25 - r;
  Nrx:=rxVco*1000/25 - rr;

  abcd(Ntx,rtx,Atx,Btx,Ctx,Dtx);
  abcd(Nrx,rrx,Arx,Brx,Crx,Drx);vc

  writeln;writeln;writeln;

  writeln('A RX = ',Arx,'   A TX = ',Atx);
  writeln('B RX = ',Brx,'   B TX = ',Btx);
  writeln('C RX = ',Crx,'   C TX = ',Ctx);
  writeln('D RX = ',Drx,'   D TX = ',Dtx);
  WriteIn('Za izhod pritisni katerokoli tipko');
  writeln;
  repeat until keyPressed;

end.


_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 17, 2014 6:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To kar si pripel zgoraj, je po vsej verjetnosti program, ki ga odpreš v Pascalu in izračuna konstante ABCD. Ko je program odprt v Pascalu je potrebno zgenerirati še exe datoteko, da potem program zaženeš v DOS-u. Kako se to stori nebi vedel. Sem se enkrat nekaj matral pa mi ni uspelo.

Mislim, da je to program, ki izračunava frekvence za 25kHz. S tem programom, po vsej verjetnosti, ne boš pravilno izračunal ABCD konstant. Uporabiti moraš program, ki ima 12.5kHz korak.

Če se motim naj me kdo popravi......

LP


Nazadnje urejal/a arksi Pon Sep 29, 2014 10:24 pm; skupaj popravljeno 5 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.58
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2014 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes se vdam, programator je zelo teško najti, takšen ki bi mi ustrezal za Atmelov ali pa za 2758, če je pa kje kak, je pa zelo drag. Če ima kdo doma programator in če je za to da mi EPROM sprogramira na želene frekvence, mi naj prosim sporoči. Navodila za izračun konstant in pa program se nahaja v drugi temi, link je tukaj.
_________________
Lep pozdrav!


Nazadnje urejal/a lamela123 Sre Nov 12, 2014 1:17 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 02, 2014 12:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lamela123 je napisal/a:
Danes se vdam, programator je zelo teško najti, .......


Jaz imam en Kitajski programator G540 klik . Nekje na forumu je tudi nekaj napisanega o tem programatorju. Najbolše, da nabaviš kakšen EEPROM, ker je UV eprom bolj "trmast" za programiranje.

Pošlji mi eprom ali eeprom, kar že imaš, pa ti boj jaz poizkusil sprogramirati. Seveda rabim tudi HEX datoteko za vpis v eprom/eeprom.

Lahko me kontaktiraš na ZS.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 02, 2014 3:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
Najbolše, da nabaviš kakšen EEPROM, ker je UV eprom bolj "trmast" za programiranje.LP
Tole mi sicer ni najbolj jasno, kje je ta trma v Epromu, da se ne bi dal programirat.
Imam programator EProp+, ki je zmožen tega, vendar samo v DOS načinu (lahko tudi Win9X), kajti programator sela preko LPT porta in programje mora imeti direkten dostop do njega. Stroj, ki sem ga imel samo zaradi tega programatorja, pa je končal na bližnjem smetišču kakšen mesec nazaj.
Torej, programator je, ni pa ustreznega čarunalnika.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.58
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 02, 2014 6:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ustrezno kišto imam, DOS mi ni tuj, tako da če se ti valja programator ti ga odkupim, drugače pa
arksi hvala, te kontaktiram ob priliki.

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group