www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Neznana naprava
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
krko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2012 22:19
Prispevkov: 451
Aktiv.: 3.21
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 02, 2014 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avtomatika za odpiranje garažnih vrat?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 02, 2014 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matejcek81 je napisal/a:
Sosed ima isto napravo. Lahko ga vprašam kaj je to.
Samo je žal tudi na dopustu.

LP

V bistvu nimam takšnega soseda, ki bi imel takšno napravo. Sliko sem prezrcalil, zmanjšal in naložil. Malo heca mora bit. Mr. Green


VolkD je napisal/a:
Vzemite tole kot izziv. Tudi sam sem bil spočetka jezen. No ob spoznanju nekaterih stvari pa sem prišel na idejo, da bi tole lahko bila zanimiva uganka.

Kdor da najboljši in zanesljiv odgovor dobi nagrado.


Torej iščemo odgovor. VolkD očitno pozna "odgovor", če že ponuja nagrado. Gremo dalje...

VolkD je napisal/a:
Če kdo uspe na tako slabi sliki prepoznati to zadevo, potem je to v redu, če ne je pa tudi koristna informacija....

Me prav zanima kakšen je vaš dar opazovanja.


Torej je "point" v opazovanju.

Jaz sem opazil, da je nekdo (v tem primeru:svoper) naložil 2 sliki. Na eni sliki ni možno 100% prepoznati naprave. Druga slika je pa vstavljen izrez prve ali počiščeno vse kar bi lahko pripomoglo k razpoznavnosti lokacije.
Ne bom se ubadal, kje je ta uporabnik prijavljen in/ali je gasilec.

Dejstvo je, da VolkD ne bi zaklenil in odklenil teme brez razloga. Tudi, da je "naprava" pod oknom, je malo čudno - kako bi jo slikal?

Odgovor 1: Gre se za opazovanje celote in ne slike - nekdo se je pohecal z nami. Mogoče kakšen "alter-ego" oz. prijatelj moderatorja?
Odgovor 2: Naprava je namenjena za prikaz in/ali regulacijo rastlinjaka. Če je pod "oknom", jo lahko slikaš samo iz druge strani.

LP

ps: Kdo bi centralo alarma namontiral na vidno mesto?
pps: me res zanima, kje je "piont" Smile

EDIT: Slovnico pa definitivno obvlada bolje kot fotografiranje Whistle

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2014 10:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matejcek81 je napisal/a:

....
EDIT: Slovnico pa definitivno obvlada bolje kot fotografiranje Whistle


Je morda kdo pomislil, da morda to ni narejeno direkt s fotoaparatom, ampak je izrez recimo iz nekega posnetka večje fotografije ali kaj podobnega.
Fotografija je kot prstni odtis. Na spletu se najde kar nekaj programov za analizo le te. V fotografiji je pribeleženo vse od modela aparata do serijske številke. (GPS kordinat nastanka posnetka, če aparat to omogoča itd itd...) Za tole kaže, da je naknadno obdelana.

PS
Recimo nekaj podatkov o eni tvoji.
Koda:


Exif Image Size   1,536 × 2,048
Make   Nokia
Camera Model Name   5800 Xpres
Orientation   Horizontal (normal)
Y Cb Cr Positioning   Centered
Exposure Time   1/50
F Number   2.80
ISO   64
Exif Version   0220
Date/Time Original   2012:05:05 18:28:18
2 years, 2 months, 28 days, 6 hours, 45 minutes, 16 seconds ago
Create Date   2012:05:05 18:28:18
2 years, 2 months, 28 days, 6 hours, 45 minutes, 16 seconds ago

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.03
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2014 2:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
V fotografiji je pribeleženo vse od modela aparata do serijske številke. (GPS kordinat nastanka posnetka, če aparat to omogoča itd itd...) Za tole kaže, da je naknadno obdelana. [/code]

Ta je res obdelana tako da je zakockana slika, pa podatkov tudi ni videt.
Ker je to objavil en "star maček" s foruma.
Ne vem zakaj imam občutek da je bilo govora o tej napravi na forumu, pa smo malo pozabili. d'oh!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2014 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Je morda kdo pomislil, da morda to ni narejeno direkt s fotoaparatom, ampak je izrez recimo iz nekega posnetka večje fotografije ali kaj podobnega.
Fotografija je kot prstni odtis. Na spletu se najde kar nekaj programov za analizo le te. V fotografiji je pribeleženo vse od modela aparata do serijske številke. (GPS kordinat nastanka posnetka, če aparat to omogoča itd itd...) Za tole kaže, da je naknadno obdelana....


Daj bodi "AS" pa naloži obe fotografiji iz prvea posta. Seveda brez watermark-a. Če bi prebral moj post do konca sem napisal da:
matejcek81 je napisal/a:
Na eni sliki ni možno 100% prepoznati naprave. Druga slika je pa vstavljen izrez prve ali počiščeno vse kar bi lahko pripomoglo k razpoznavnosti lokacije.

Dokler ne dobim slike v izvornem formatu/velikosti - mi tudi noben SW ne pomaga...
LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2014 9:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Komentar je bil na tole:


Citiram:
....
EDIT: Slovnico pa definitivno obvlada bolje kot fotografiranje


Avtor sporočila ni nikjer napisal, da je ON avtor fotografije. Posnetek pač je tak kot je.




Da je sproročilo ostalo odklenjeno je obstajal tehen razlog. Ker očitno iz tistega posnetka niče ne ve za kaj naj bi šlo zadevo sedaj jaz NEPREKLICNO ZAKLEPAM.

:adminedit: :closed:

PS
Watermark ne uniči skritih podatkov o fotografiji v koliko je naložena v orginalu. Podakov pa seveda ni, če je posnetek narejen s printsceenom oz izrezan s takim ali drugačnim orodjem iz video posnetka, fotografije itd....

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group