www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Novi Darkotov AVRISP programator
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MesicekA
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jan 2013 20:51
Prispevkov: 92
Aktiv.: 0.68
Kraj: KK in MB

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2013 3:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem vedel da ni gonilnikov ampak jih nisem našel zato sem pričakoval kakšno pomoč...

To, da sem nov na forumu, še ne pomeni, da nisem prebral vse teme povezane z AVRISP mkii od začetka do konca in ne samo enkrat. Exclamation

Zadevo sem zdaj sicer rešil in mi deluje vendar si z dvema temama in revijo, ki si mi jih ti tako toplo priporočal nisem mogel pomagati nič.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KrEn
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Sep 2009 8:55
Prispevkov: 180
Aktiv.: 1.02
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 15, 2013 3:05 pm    Naslov sporočila:  MKII nova serija? Odgovori s citatom

Zanima me ali imate v planu novo serijo teh programamatorjev.

Jaz sem zainteresiran za material, da ga nabavimo skupaj.

Še kdo?


lp
KrEn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2013 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naletel sem na težavo v navezi nov MK2 ter Tiny26. Po prvem programiranju čipa nisem mogel ponovno programirat. Ker sem imel na vezju kratek, sem mislil, da je kotroler spustil dušo. Zato sem ga zamenjal. Žal se je pri novem zgodilo isto. G560 žal ne podpira T26 tako, da nisem mogel poskusit niti paralelnega programiraja. No za štos sem poskusil star programator (FT232+mega8) Na moje začudenje ta deluje normalno. Če sem čip obrisal, sem ga MKII spet lahko sprogramiral. No ugotovil sem tudi kje je težava. Če sem izvedel ročni reset mikrokontrolerja v pred programiranjem je programiranje steklo. Očitno programator ne uspe resetirat čipa. Poskusil sem dva programatorja, ki sicer na drugih mikrokontrolerjih delata normalno. Je kdo naletel na podobne težave?

PS
Uporabljam AVR studio 4

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 29, 2013 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, a Tiny26 sploh še proizvajajo/prodajajo? A ni tiny26 zamenjal tiny 2313? Doma nimam nobene 26 več, sem jih pa veliko porabil, lahko rečem, da je poleg mege8 bil tole moj najljubši AVR. Bom pa lahko v naslednjih nekaj tednih prišel do enega in bom poskusil. Javim, kako in kaj bo.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2013 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To verjetno ne bo držalo. Morebiti je obratno. Tiny2313 je brez analognih vhodov. Ima le analogne komparatorje. Zelo podoben legendarnem picu 16F84. Tiny26 je ima poleg komparatorjev še AD vhode. Sicer simpatičen čip za kako manjšo aplikacijo. Z njim ravno delam LED termometer in timer za krušno peč.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skalpel
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 19:46
Prispevkov: 432
Aktiv.: 2.92
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 11, 2013 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ste že našli rešitev, ker meni še vedno nedela Brick wall


Screenshot_1.png
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Screenshot_1.png
 Velikost datoteke:  16.09 KB
 Downloadano:  74 krat

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Robbby
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Nov 2003 14:01
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.47
Kraj: okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2014 3:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Katere programe poleg AVR Studia uporabljate s tem AVRISP programatorjem?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2014 5:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nov problem(ček):
doma imam dva programatorja AVRISP MKII (Darko edition). Zanimivost, ki sem jo ugotovil danes je sledeča:
- s prvim mi bere in programira Tiny26, pri XMEGA pa javi napako;
- z drugim je ravno obratno: Tiny26 ne razpozna, XMEGO pa normalno programira...

resda tiny programiram na 5V, XMEGO pa na 3.3V...

Finta?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2014 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kateri FW imaš v prvem in kateri v drugem?
_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2014 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hm..naj bi bil v obeh enak, menjan je bil takrat, ko je prišel ven en AVR studio, ki ni več podpiral starega FW-ja, takrat je bilo treba samo verzijo menjat...pod Tool information mi piše V1.17 pri obeh.
Lahko še enkrat v oba pošljem FW (samo ga moram najti... Think )

UPDATE (čez nekaj dni):

oba programatorja mi sedaj delata. Kot kaže, sta bila skurjena OBA GTL čipa Brick wall (vsak drugače, kot kaže).
Kako, mi ni jasno, očitno pa sta občutljiva kot hudič...

Sklepam da je ena varianta če imaš na ciljnem vezju procesor napajan lokalno, pa ne odstraniš jahača za izbiro 3.3V/5V...tako se zadevi "tepeta", faše jo pa GTL..
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stran 6 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group