www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Orux program in zemljevidi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Damiani
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 23 Jan 2013 14:38
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2013 7:58 pm    Naslov sporočila:  Orux program in zemljevidi Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Sem nov na tem forumu in se zanimam za kartografijo. Sam uporabljam OziExplorer in Quo. Na forumu sem pa zasledil tudi program Orux za Android telefone. Karte za Orux 1 25 000 sem dobil na netu. Rad bi pa na telefon naložil še 1 50 000 ter 1 1000 in 1 5000. Imam pokrito celo Slovenijo ampak mi ne gre z Demapperjem in OruxMapsDesktop programom. Ima kdo kakšno idejo ali voljo, da bi to naredili skupaj ?

lp


Dejan Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2013 9:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam veliko uporabljam OruxMap in običajno imam narejeno kar online nalaganje zemljevidov po potrebi. In tako lahko hitro preklapljam med različnimi vrstami (Google maps, Google terrian, google earth, mapnik,...) in kljub temu 100Mb zakupljenega prenosa nikoli ne presežem.

Sicer pa si občasno off-line zemljevide naredim kar v sami aplikaciji na telefonu, ko sem povezan na net preko Wi-Fi-ja. Izbereš map-creator, označiš zgornji levi in spodnji desni vogal želene velikosti in pritisneš create. Potem še samo izbereš kolikšno natančnost želiš (katere plasti) in to je vse.

Sam imam narejeno Slovenijo v treh kartah (zahod, osrednja, vzhod) in to bolj grobo, da če se ravno zgodi, da sem na področju kjer ni GPRS omrežja, da nisem popolnoma izgubljen ( visokogorje, razne doline...)


lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 384
Aktiv.: 2.17
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2013 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

1:50.000 tudi dobiš na netu (čeprav stare jugoslovanske). Kje si pa dobil 1:5.000 ali celo 1:1.000? Predvidevam, da zasedejo veliko prostora.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damiani
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 23 Jan 2013 14:38
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 8:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen,

50 000 sem res dobil na netu ampak mi jih ne pokaže na telefonu. Nimam pojma zakaj ne. Rad bi se lotil konvertiranje kart 1 5000 in 1 10 000 pa mi ne gre od rok. Se javi kakšen za razlago ali pa, da skupaj rešimo. Karte so.

lp

Dejan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luka Koper
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 27 Avg 2014 15:25
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2014 1:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz znam pomagat, če te še zanima.... Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group