www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

geoLapse

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2014 12:05 pm    Naslov sporočila:  geoLapse Odgovori s citatom

Zvecer napisem navodila za geoLapse skripto na rPi, ki sem jo uporabil za snemanje GPS lokacij in shranjevanje slik.
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2014 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Instalacija:

naceloma bi moral biti GIT ze v distribuciji a ce slucajno ni ga instalirate z:
Koda:

sudo apt-get intall git


potem se pomaknete v domaci direktorij:
Koda:

cd ~

kar bi moralo biti na raspianu /home/pi

tukaj pozenete ukaz:
Koda:

git clone https://github.com/rmamba/geoLapse.git


ustvari se nov direktorij geoLapse
Koda:

cd  geoLapse


v njem so python skripte in orodja, ki jih potrebujete
geoLapse.py je glavni python program, ki zajema podatke in slike
geoLapsed je start up skripta; lahko jo kopirate v /etc/init.d ali pa naredite symlink to datoteke z:
Koda:

sudo ln -s /home/pi/geoLapse/geoLapsed /etc/init.d/geoLapsed


vso zadevo se pozene z:
Koda:

sudo /etc/init.d/geoLapsed start


ustavirte z:
Koda:

sudo /etc/init.d/geoLapsed stop


restart:
Koda:

sudo /etc/init.d/geoLapsed restart


config datoteka geoLapse.config vsebuje par parametrov ki jih lahko spreminjate
JSON configuracija izgleda takole:
Koda:

{
   "device": "\/dev\/ttyUSB0",
   "baud": 4800,
   "width": 1920,
   "height": 1080,
   "timelapse": 5,
   "dir": "\/home\/pi\/USB",
   "override": false,
   "logNMEA": true
}


device je USB/RS232 port na katerem je GPS modul. Jaz sem uporabil BU353 iz eBay-a in deluje dobro.
Baud je 4800 kar je privzeta vrednost za BU353.
width & height je dimenzija slik ki se zajema.
timelapse 5 pomeni slika vsakih 5 sekund. ce nastavite vrednos na 2 bo vsake 2 sekundi. Na mojem rPi nizje ne gre saj traja priblizno 1 sekundo da se HD slika posname in zapise na USB kljuc. Ce delate slike manjsih dimenzij bi lahko tudi vsako sekundo.
dir je direktorij kamor se slike hranjujejo. V mojem primeru je to /home/pi/USB; kar je root direktorij USB kljuca; kasneje opisem kako se nastavi...
override: ce se prav spomnim pomeni da povozi sliko ce ze obstaja. zapisuje se naprec kot geoLapse-timestamp.jpg in lahko se zgodi, da slika ze obstaja saj je notranja ura precej nenatancna in se ob reboot-u lahko ponovno delajo slika strejsega datuma. Na mojem rPi sem uporabil zunanji RTC ampak imam se probleme z njim.
logNMEA; ali se naj zapisijejo raw NMEA stavki (taksni kot priletijo iz GPS modula); tole bi pustil na true, saj sem kasneje ugotovil da interno pasanje NMEA stavkov vcasih poklekne, verjetno zaradi preobremenjenosti z izdelavo slik. V eni od naslednjih verzij programa bom oklestil interno parsanje NMEA stavkov.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group