www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tesla 53E
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
cimabella
Članica
Članica



Pridružen-a: Čet 25 Sep 2014 21:53
Prispevkov: 77
Aktiv.: 0.66
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2014 10:22 pm    Naslov sporočila:  Tesla 53E Odgovori s citatom

Najprej lepo pozdravljeni,

na podstrešju sem našla in rešila pred odvozom na smetišče star radio oznaka Tesla 53E. Imam manjši problem, da težko mečem stran stare stvari lepega izgleda in jih raje restavriram. Problem že veselo rezultira v kupu obnovljenega pohištva, ki je v ponovni uporabi Smile

Najprej naj takoj na začetku pojasnim, da ne ločim triaka od diode in da kakršnokoli popravilo v lastni izvedbi ne pride v poštev s prav veliko verjetnostjo. Kolega elektronik je predlagal, da poprašam tule, če kdo pozna koga (po možnosti) z Gorenjskega konca, ki bi se s tem ukvajral. Radio pa lahko tudi kam dostavim brez problema. Upam le na znosno ceno popravila. Za radio imam pa že zamišljen prostor v bodoči mansardi.

Torej prosim za kakšno telefonsko ali naslov koga, ki bi bil sposoben radio spravit v življenje. Emm, pa še en mankajoč rjav knof bi bilo potrebno nekje najti ali izdelati.

Hvala za kakršnokoli informacijo ali nasvet!

_________________
Včasih človeku bolje služi sreča kot pamet.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.23
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2014 11:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo se sprehodi po temah objavljenih v tej rubriki, boš videla, kdo kaj obvlada.
Jaz osebno poznam samo sebastiant-ja, ki je iz Lj.
Pa srečno z radijem Smile

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
cimabella
Članica
Članica



Pridružen-a: Čet 25 Sep 2014 21:53
Prispevkov: 77
Aktiv.: 0.66
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2014 10:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda sem pogledala teme o starih radiih (in o elektroniki za začetnike, če sem se že prijavila na forum, zato recimo od včeraj vem, da triak obstaja in da nismo več na 220 V). Si moram malo pogledat, kako sploh radii delajo, se mi zdi, da smo nekaj govorili o tem pri fiziki v srednji šoli.
_________________
Včasih človeku bolje služi sreča kot pamet.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2014 11:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskušaj kontaktirati cerovac_i. On je prava oseba za to.

Sem pa ga že jaz po ZS opozoril na tvojo simpatično prošnjo. Smile

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.28
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2014 5:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
Poskušaj kontaktirati cerovac_i. On je prava oseba za to.
Nisem čisto siguren! Sem med najbolj oddaljenimi forumaši od Gorenjske.
Najprej moram omeniti da še nisem restavriral nobene lesene škatle starega radia. Vedno sem izbiral take radie z dobro ohranjeno zunanjo škatlo, tako sem jo samo temeljito počistil. Sodeč po fotografijah na forumu, je dosti večjih mojstrov za ta opravila od mene.
Lahko pa radio spravim v delujoče stanje oz. ga ponovno oživim. Imam precej elektronskih komponent, novih in starejšega datuma, ki jih rabim za ta namen. Tako imam vse elektronke za ta radio, če bo treba kakšno zamenjati. Imam tudi načrt.
Predno se odločim za oživljanje, bi vsekakor rad videl fotografije zunanjosti in notranjosti radia iz vseh strani, da preverim v kakšnem stanju je in ali manjka kakšen bistven del.
Drugače je sedaj ravno pravi čas za tako opravilo, saj bo kmalu spet jesenski sejem elektronike Radioamatore 2 v Pordenonu, kjer bo možno nabaviti marsikaj potrebnega. Very Happy
P.S.: Ali si morda ljubiteljica gora in plezanja? Po nicku bi sklepal da ja. Idea

Edit: Zamenjal priponko z lepšo shemo.



Tesla 53E.jpg
 Opis:
Shema
 Velikost datoteke:  661.52 KB
 Pogledana:  21 krat

Tesla 53E.jpg



Tesla 53E - 1.jpg
 Opis:
Navodila za uglaševanje in del šasije s položajem elementov
 Velikost datoteke:  1.69 MB
 Pogledana:  9 krat

Tesla 53E - 1.jpg



_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.


Nazadnje urejal/a cerovac_i Sre Nov 05, 2014 6:08 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sebastiant
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Jul 2006 11:43
Prispevkov: 1814
Aktiv.: 8.40
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2014 8:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo zanimiv in lep radio, le poskrbi zanj!
http://www.radiomuseum-croatia.com/new/kolekcija/324

_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimabella
Članica
Članica



Pridružen-a: Čet 25 Sep 2014 21:53
Prispevkov: 77
Aktiv.: 0.66
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 1:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem za malo poznejši odgovor, tehnične motnje zaradi izdelave strehe smo začasno ostali brez interneta (preventivno smo odklopili kabel)

Najprej vsem hvala za odgovore.

Leseno ohišje je v dobrem stanju, na vrhu radia je nekoliko napokan lak. To bi lahko prebrusila in ponovno prelakirala tudi sama, sicer pa imam kolega, ki restaviria pohištvo v skrajini sili.

@cerovac_i: slike upam, da bi mi uspelo spraviti na forum v temu tednu do četrtka, bo dovolj hitro? Sem pa radio že razšraufala (samo zadnjo stran) in očistila prah s čopičem in ne zgleda, da bi kaj prav očitno manjkalo, če pogledam sliko, ki jo je poslal sebastint. Je pa nekoč že nekdo šaril po tem radiu, ker en vijak ni originalen, pa še popraskal je zadnjo stranico.

Kar se tiče nick, si zadel. 5 let nazaj ( s tem tudi 5 kg nazaj in 2 otroka nazaj) sem bila ne prav dobra alpinistka, zdaj pa spravim skupaj nekaj ne prav bleščečih vzponov na leto. Very Happy S stališča tudi ni problem, da ti dostavim radio, saj bomo sigurno še pred sejmom šli na kakšno jesensko plezarijo proti Primorski.

@sebastant: hvala za link, upam, da bo ma koncu tudi moj radio zgledal tako lep. In tudi špilal seveda.

_________________
Včasih človeku bolje služi sreča kot pamet.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PRC515
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Sep 2012 9:42
Prispevkov: 156
Aktiv.: 1.11
Kraj: Žihlava

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 4:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko boš dodala sliko radija, bom videl, če imam mogoče gumb, ki ti manjka.

Meni so na TESLA 53E bolj domači gumbi kot so na tem linku:
http://www.radiomuseum.org/r/tesla_tesla_53e53.html

Na linku, ki ga je dodal sebastjant so gumbi bolj podobni tistim na Kosmaju, ni pa izključeno, da so tudi na TESLA 53E dajali enake.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cimabella
Članica
Članica



Pridružen-a: Čet 25 Sep 2014 21:53
Prispevkov: 77
Aktiv.: 0.66
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 4:15 pm    Naslov sporočila: icon_sad  Odgovori s citatom

@sebastiant: sem prepozno opazila, da sem se 2 x zatipkala pri tvojem imenu. Sad
+ še par pravopisnih napak

_________________
Včasih človeku bolje služi sreča kot pamet.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.28
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 4:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nam, ki oživljamo stare radie, se navadno nikamor ne mudi, zato ni treba hiteti s fotkami. Morda se bi tudi lahko dobila v soboto na jesenskem pikniku, kjer si bi radio tudi ogledali od blizu.
@PRC515: Gumbi na radiu na tvojem švicarskem linku me bolj spominjajo na leta 1970. Zagotovo niso originalni. Se bo pa našlo nekaj tudi za ta radio, ni Evil or Very Mad da ga kakšen starejši forumaš ne bo imel!

_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DaLuKa
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 18:05
Prispevkov: 57
Aktiv.: 0.27
Kraj: HR

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 5:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gumbi na radiomuseum.org so originalni, če se bolj pogleda slika manjkajoč je preklopnik ispod levega gumba odnosno na osovini.

Postat aktiven da bi se mogla pregledat slika , teško



Tesla53E.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.23 MB
 Pogledana:  20 krat

Tesla53E.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimabella
Članica
Članica



Pridružen-a: Čet 25 Sep 2014 21:53
Prispevkov: 77
Aktiv.: 0.66
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2014 8:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pomeni aktivni član in tiste številke zraven? Če prav razumem DaLuKa, samo aktivni člani lahko prilepijo slike na forum.

@cerovac_i: Hm, piknik, težka bo, mogoče bi se lahko na kratko oglasila okoli 12. ure, ker grem popoldne na, kdo bi si mislil, piknik. Ali pa okoli 13. ure nekje v Kranju bi šlo (bi mi bilo še ljubše, da grem potem direkt na piknik brez obvoza preko piknika Very Happy ), ni pa potrebno spreminjati svojeega plana zaradi mene. Jeseni me običajno zanese v tvoj konec.

_________________
Včasih človeku bolje služi sreča kot pamet.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.88
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2014 11:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cimabella je napisal/a:
Kaj pomeni aktivni član in tiste številke zraven? Če prav razumem DaLuKa, samo aktivni člani lahko prilepijo slike na forum.
Samo aktivni člani lahko narede download slik in priponk.
Aktiven član si, če si na forumu več kot 3 dni in imaš vsaj en prispevek na mesec. To pomeni, da spadaš med aktivne članice. Very Happy

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
shad
Član
Član



Pridružen-a: Ned 23 Okt 2011 16:17
Prispevkov: 128
Aktiv.: 0.84
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 01, 2014 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cimabella je napisal/a:


Leseno ohišje je v dobrem stanju, na vrhu radia je nekoliko napokan lak. To bi lahko prebrusila in ponovno prelakirala tudi sama, sicer pa imam kolega, ki restaviria pohištvo v skrajini sili.


Če boš samo lakirala zgornji del ne bo lepo zgledalo. Seveda je odvisno od tebe kakšen finiš želiš pri obnovi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.28
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 01, 2014 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@DaLuKa: Se oproščam, se mi je zdelo da so gumbi spredaj metalizirani na tisti sliki. Nisem prijavljen na radiomuseum in predogled slik je tam bolj reven, zato me je zavedlo. Imaš prav! Cool

@cimabella: Škoda da imamo različna piknika na isti dan. Ker bodo na naš piknik prišli mnogi drugi člani foruma, ki radi oživljajo stare radie, sem računal da bi lahko še kdo med njimi pogledal tvoj radio in se odločil da ga vzame v delo, če obema tako ustreza. Tako je, na primer, Lado pravi mojster in je za to že prejel prvo nagrado na tekmovanju. Če koga to delo zanima, naj se javi kar tukaj! Če pa slučajno vseeno ne bo nobenega drugega interesenta in če te pot potem zanese na moj konec, se lahko dobiva tudi kasneje.
Priponke lahko dodajo vsi člani foruma, dol pa jih lahko snamejo samo aktivni, tisti ki imajo aktivnost 1 ali večjo. Torej, ti si trenutno celo "hiperaktivna". Very Happy

_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group