www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Dobra podjetja, ki se pri nas ukvarjajo z programiranjem ARM
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 12:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jerjur je napisal/a:
...71GA bi se na tuje stroške učil ARM za svoje veselje. V trenutni službi tega zagotovo ne potrebuje...
To je pa tudi napačno razmišljanje. Dobro j, da ušitelj pozna področje veliko širše od stvari, ki je predava, pa tudi če bodo delali z arduinoti ali kakim raspberryiem.
Na vsakih 50 diajkov bo eden/dva, ki jih bo to res zanimalo in bosta potrebovala pomoč pri programiranju kakih funkcij na tem raspberryu in če jim učitelj ne more pomagat lahko tisto zanimanje tudi hitro zamre.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.61
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 8:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi samo dva meseca intenzivnega dela v novem okolju te še kako izpopolni, vidiš drugačne pristope, ki se jih sploh nisi zavedal, vidiš, kako se utečeni mački česa lotijo itd.
Sploh to velja za profesorja, zato bi res prosil, da mu kdo to željo pomaga izpolniti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

se strinjam, ravno učitelji bi morali imeti široko bazo znanja in vedeti nekaj več kot je zahtevano v učnem programu.
_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75556.32

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 9:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 11:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako na pamet res ne vem za kakšno podjetje, ki bi se ukvarjalo izključno z aplikativnim razvojem na embedded Linux. Ponavadi so to bolj priložnostna dela, ko neko podjetje izdela nek custom projekt za lastne potrebe ali po naročilu. Da bi kdo pri nas imel to za core biznis, pa niti ne vidim tržišča.
Mogoče je tvoja najboljša opcija, da kontaktitaš kakšnega zastopnika, ki trži SBCje in povprašaš, če te lahko povežejo s kakšno od njihovih strank. Naprimer Tipteh je zastopnik za Kontron. Pred leti sem uporabljal njihove proizvode ampak na Windows embedded platformi (xp Embedded, CE). Pa še kakšen se bi našel.

Pred leti me je kontaktiralo eno slovensko podjetje, katerega imena se žal ne spomnim. Razvijali in izdelovali so lasten hardver z ARM procesorjem na Linux embedded platformi. Če bi te zanimalo lahko poskusim poiskati kontakt po mojih starih arhivih, ampak ne morem obljubiti, da bom našel...

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

71GA, ne morem se bolj strinjati z napisanim v tej temi.
Nisem proti temu, da bi se ti rad izobraževal, ampak smer, ki si si jo zadal je izredno ozko usmerjena in pridobljeno znanje ne bo popolnoma nič koristilo dijakom, ki jih poučuješ.
Od učitelja se pričakuje, da je poučen, ampak na široki bazi, da pozna vse od Arduino, preko Pi do embedded sistemov. Na splošno in na široko. Edino tako se lahko dijake zainteresira.

Smo imeli na Vegovi enega profesorja, ki je bil zelo popularen, ker ni razlagal samo suhih digitalij, temveč se je spoznal na čisto vse, od marketinga do kmetijstva in je tako na široko tudi razlagal. In smo ga z veseljem poslušali, ker ti dejansko pokaže kako z mikrokontrolerji živeti naprej po končani šoli. To je ta pravo. Wink

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
hamm
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2012 21:47
Prispevkov: 216
Aktiv.: 1.55
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OT: Petrovčič?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
71GA
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Jun 2009 18:53
Prispevkov: 391
Aktiv.: 2.17
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole bom rekel. Parkrat sem prosil, da ne smetite teme. Nimate razvitega bontona. Sem že zmenjen s podjetjem in je hudo mednarodno podjetje. Veliko sreče še naprej. Če se vam pa ARM ne zdi ok pa je to vaša stvar. LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
71GA
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Jun 2009 18:53
Prispevkov: 391
Aktiv.: 2.17
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borisz je napisal/a:
Mene je ravno to, da učitelji niso imeli pojma odvrnilo od šole.
Mi je všeč, da se bi Žiga rad naučil.
Vendar bi se po mojem moral osredotočiti na CortexM družino, ne pa na ARM9 ali druge application procesorje.


Se strinjam Cortexi so zakon. Sploh za področje mehatronike/robotike. Nihče ni rekel da se bom omejil na enega ARM-a. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 18, 2014 12:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žiga, ob prebiranju tvojega komentarja, si ne morem, da ga ne bi (spet) komentiral. Se že v naprej opravičujem za smetenje.

Večina komentarjev je bila dobronamernih, upam, da si uspel med to "jezo" razbrati dobre. Že dejstvo, da praktično nihče ni predlagal podjetja, ki bi se s tem ukvarjalo, ti pove dovolj - v Sloveniji so očitno podjetja, ki se s tem profesionalno ukvarjajo, redka.

Ti, ostali učitelji in dijaki ste prihodnost Slovenije, zato je odgovornost velika - treba je iti čez to in čez užaljenost, če kdo nekaj ne reče tako kot bi si ti želel. Moje mnenje glede tega foruma pa je: Jaz sem se elektronike priučil (ni moj primarni poklic) in velikokrat drugače razmišljam ali predstavljam, VENDAR enostavno nimam razloga, da ne bi verjel ljudem tu, ki so veliko bolj izkušeni in veliko dalj časa v tem poslu. In dejansko ti je odgovorilo je v tej temi veliko mojstrov tega posla, in ne "kar eni", upam, da se tega zavedaš.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group