www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

O upravičenosti jokanja presodite sami
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
admin
Site Admin
Site Admin



Pridružen-a: Čet 20 Feb 2003 23:45
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 23, 2014 11:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, naklepali ste pet strani "argumentov" o tem, kakšni packi smo. Na neposredno zastavljena vprašanja pa odgovorov ni.

Pirpy po pričakovanjih do danes tvoj predlog spremenjenih in tebi všečnih pravil ni ugledal luči dneva. Mlatenje prazne slame ti gre, ko je treba pa nekaj konkretnega dat od sebe, se pa vse skupaj konča.

Psevdonim tole o mlatenju prazne slame velja tudi zate. Obtožuješ podolgem in počez, odgovora na moje enostavno vprašanje (saj ga razumeš?) pa še vedno ni.

Flomaster in Jmivsek, vidva gobcata o stvareh, ki jih ne razumeta ali pa nočeta razumeti tega, kar je Branez brez težav razložil v enem samem stavku.

Dovzeten sem za vsako konstruktivno debato ali kritiko. Ob tem se mi pa zdi prav, da se tisti ki kritizira vsaj malo drži nekega starega pregovora o pometanju pred svojim pragom. Prav nič me ne motijo niti včasih precej ostra MadMax-ova stališča, saj so predstavljena argumentirano in na takšnem kulturnem nivoju, da jim ni kaj oporekati.

Tudi jaz pogrešam Azraelovo (pa še koga drugega) oglašanje tukaj na forumu in če razlog za to tiči v nas, je to po mojem mnenju hudo narobe. In ... ja, tudi jaz mislim, da bo potrebnih nekaj sprememb tukaj na forumu. Razlogov za spremembo pravil na podlagi v tej temi predstavljenih "argumentov" pa po mojem mnenju ni.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.05

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 9:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravila so v redu.

Morda bi za neslovensko govoreče člane, ki običajno potrebujejo kak .pdf od starih instrumentov, TV-jev in radiev iz časov in območij bivše YU, dodali še pravila v angleškem jeziku.

S tem, da se prvo pravilo nadomesti z na primer:
Please write in English language, or in your native language (if not too exotic) strictly without dialects or internet/sms/... short words. Do not use Gogle translate.

Šesto pa se morda malce bolj poudari .

Morda bi vsaj pri postopku registracije pisalo Forumska pravila - Forum rules. Ali pa bi se dodalo možnost izbire jezika (SLO - ENG) in bi se vsaj osnovne stvari in povezave prikazale v izbranem jeziku. Ali kaj podobnega.

Spodaj pod pravili pa se lahko doda še povezava na Navodila za preživetje (Survival guidance) .

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 10:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Flomaster in Jmivsek, vidva gobcata o stvareh, ki jih ne razumeta ali pa nočeta razumeti tega, kar je Branez brez težav razložil v enem samem stavku

Ravno tovrstna reakcija na kritike kaže na to, da je del vzroka težav tudi pri temle adminu samemu (ob vsem dolžnem spoštovanju za vso minulo in sedanje dobro opravljeno delo seveda). Da bo to dojel, ne verjamem. A v skupnosti vztrajam, ker je v njej veliko res dobrih ljudi in se zato pač na tistih nekaj problematičnih posameznikov nima smisla ozirati.

Lep pozdrav
Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Katere posameznike si imel v mislih?
Mogoče tegale ? Copy paste z mojega e-mail-a:
Citiram:
Pozdravljenii

Pred časom sem izgubil status aktivnega uporabnika, ker sem napisal premalo prispevkov. Prosim vas, če mi lahko status vrnete, jaz pa se bom potrudil, da v bodoče zadovoljim pravila. Spletno stran drugače večkrat obiskujem in na njej sem dobil ľe veliko uporabnih informaci, kar mi je bilo v veliko pomoč, zato bi bil statusa ąe posebej vesel, saj bi si lahko tako ogledal prispevke v celoti.

Moje uporabniąko ime je: b........

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 10:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tovrstnega posameznika pa res najmanj. Vljudno napisana prošnja, implicitno opravičilo za neaktivnost in zaveza za v bodoče. Mislim pa, da je velika večina forumašev prav njemu podobnih. Kar je normalno (pravilo 80:20 itd.), nikakor pa ne problematično in sankcij potrebno, kot se v tej temi že cel čas zagovarja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 10:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja seveda. Obljuba s figo v žepu, saj si status lahko vrne sam. Samo namesto, da bi meni pošiljal sporočila na e-mail, bi se recimo pridružil, pa kaj res koristnega napisal v tej temi.

Razen tega bi bil že čas, da potuhtate, da je to pravilo zapečeno v algoritem, ki deluje povsem avtomatsko. Zdaj naj mi pa nekdo pojasni zakaj bi moralo v tem algoritmu pisati nekaj kot je :
če je user name "tapata" potem naj bo aktivnost 1,0000001.
če je user name "topata" potem naj bo aktivnost 1,0000001.
če je user name "lenuh" potem naj bo aktivnost 1,0000001.
če je user name "tipata" potem naj bo aktivnost 1,0000001.
če je user name "topato" potem naj bo aktivnost 1,0000001.
če je user name "tupatam" potem naj bo aktivnost 1,0000001.
....
....
...

Kdo bo potem tak algoritem vzdrževal?
Kdo bo metal ven tiste, ki so uspeli izpolnit pogoj ?

Čisto nemogoče stvari zahtevate.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 10:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Kdo bo potem tak algoritem vzdrževal?
Kdo bo metal ven tiste, ki so uspeli izpolnit pogoj ?

Čisto nemogoče stvari zahtevate.


Ravno zato nima smisla vezati sankcij na aktivnost ampak naj bo le-ta samo informativne narave. Za dostop do vsebine bi bilo že predlagano obdobje recimo treh dnih od prijave dovolj dober filter za resnost novih članov foruma. In bistveno enostavnejše za uveljavljati.

Bi pa kot rečeno pomagalo že to, da bi bilo ob samem dostopu do zaprtih vsebin jasno napisano, zakaj se do njih ne more, z linkom na pravila. S tem bi bilo veliko manj hude krvi in nedostojnih pisanj na adminova ZS.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jmivsek je napisal/a:
Ravno zato nima smisla vezati sankcij na aktivnost ampak naj bo le-ta samo informativne narave......
Glej, tvoj način razmišljanja je skregan z zdravo pametjo.
Govoriš o sankcijah ? Od kje ti to. Jaz govorim samo o menjavi - o sistemu daj dam. Torej, če ti v trgovini nekaj ne dobiš, ker nekaj nisi dal, potem ti temu rečeš, da te trgovina sankcionira ?
V današnjem času pričakovati, da ti bo nekdo samo dajal je malo utopično. Označit to, da ti nekdo nečesa ne da popolnoma zastonj, s sankcijo, pa je resnično skregano z zdravo pametjo.
Naredi si svoj peskovnik, pa v njem počni po svoje. Jaz sem to imel, fural in ugotovil, da je nesmisel.

Še nekaj bi opozoril: Slike. Slike na forumi dobijo svoj vodni tisk. Nekateri se nad tem zmrdujejo. Ampak. Zgodilo se je že, da so tako vsebino, kot tudi slike avtorskega dela, konkretno se gre za Silvota, dobesedno ukradli in objavili v svojem imenu.
S tem, ko na forumu nekaj objavimo je to last foruma. Enako velja za tekste. Masovno brisanje lastnega prispevka - ne vem zakaj že, pomeni torej uničevanje stvari, ki ni (več) tvoja. Možnost editiranja je dana zato, da se tekst lahko popravi, dopolni, nikakor pa ne zato, da se ga uniči.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
potepenc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Sep 2013 19:20
Prispevkov: 71
Aktiv.: 0.55
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 10:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

admin je napisal/a:
Tudi jaz pogrešam Azraelovo (pa še koga drugega) oglašanje tukaj na forumu in če razlog za to tiči v nas, je to po mojem mnenju hudo narobe. In ... ja, tudi jaz mislim, da bo potrebnih nekaj sprememb tukaj na forumu. Razlogov za spremembo pravil na podlagi v tej temi predstavljenih "argumentov" pa po mojem mnenju ni.
A bejž no, seveda je narobe, lepo da si dojel. Za to niso kriva pravila foruma ampak odnos in obnašanje nekaterih članov foruma, torej je problem v nas! Zato se tudi jaz pridružujem temu:
jmivsek je napisal/a:
Citiram:
Citiram:

Flomaster in Jmivsek, vidva gobcata o stvareh, ki jih ne razumeta ali pa nočeta razumeti tega, kar je Branez brez težav razložil v enem samem stavku


Ravno tovrstna reakcija na kritike kaže na to, da je del vzroka težav tudi pri temle adminu samemu (ob vsem dolžnem spoštovanju za vso minulo in sedanje dobro opravljeno delo seveda). Da bo to dojel, ne verjamem. A v skupnosti vztrajam, ker je v njej veliko res dobrih ljudi in se zato pač na tistih nekaj problematičnih posameznikov nima smisla ozirati.

Frenki, včasih mi deluješ kot pravi špilferderber, prideš na hitro, malo pop!zd!š, malo pometeš, malo pozakleneš in misliš da je red vzpostavljen. Kakor hočeš, saj je tvoj peskovnik, naredi kakor češ in se potem ne sprašuj, zakaj člani odhajajo in kot pravi protonček, nikogar ne bomo pogrešali, prav, pa naj bo tako.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mznida
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Jun 2005 20:32
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.62
Kraj: Prlekija (JN86BN)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 11:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stvar je čisto enostavna. Ko si v tuji hiši enostavno sprejmeš hišna pravila, ali pa ne greš več na obisk. "Hišna pravila" pa so znana.

Bilo je tudi ponujeno, da se da predlog za spremembe pravil, pa ni nihče izkoristil te možnosti. Torej le ni vse tako narobe.

_________________
73 de S56RIR
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 772
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 1:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:

ADMIN je napisal
Pirpy po pričakovanjih do danes tvoj predlog spremenjenih in tebi všečnih pravil ni ugledal luči dneva. Mlatenje prazne slame ti gre, ko je treba pa nekaj konkretnega dat od sebe, se pa vse skupaj konča.


V drugem postu sem Ti povedal moja dva predloga spremembe pravil, tudi argumentiral sem prvega , ampak ,če ti 12 let stojiš za enakimi pravili in verjameš, da so pravilna, potem te nihče nebo prepričal drugače.


Pozval sem na glasovanje a namesto: sem za spremembo pravil ali sem proti spremembi pravil, je vsak argumentiral svoje stališče, ker pa imaš Ti svojega je vse skupaj mlatenje slame.
In Ti meni rečeš ,da prazno slamo mlatim.?Očitno nisi naredil domače naloge.
Tako mislim in tudi Ti me z enim postom neboš prepričal drugače zato nehajmo prazno slamo mlatit in se posvetimo elektroniki.




Pozdrav

Borut
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jmivsek, potepenc, Pirpy vabljeni ste na kavo. Skupaj ali pa posamezno. Očitno nekaterih stvari ne razumem najbolje, pa vas bom prosil, da mi vse skupaj malo podrobneje razložite.

Naslednjih nekaj dni sem odsoten, čez vikend bi pa že šlo. Predlagajte kdaj, pa se bomo uskladili.
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.59
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 6:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki velja. Ko pridem naslednjič v Lj, ti sporočim, pa se dobiva.

Lep pozdrav
Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group