www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ali je Forum Medij?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 6:51 pm    Naslov sporočila:  Ali je Forum Medij? Odgovori s citatom

Ker je bil moj prispevek izbrisan v temi o avtorskih pravicah, ga objavljam tukaj.

****

Kaj je in kaj ni medij, je tukaj vprašanje. Glede na zakon o medijih smo na tankem ledu. Po eni strani forum ni društvo, po drugi strani pa komunikacija, objave društva in društvenih dejavnosti poteka izključno preko foruma. Torej lahko hipotetično enačimo forum z društvom.

V zakonu lepo piše:


Citiram:
Mediji niso bilteni, katalogi ali drugi nosilci objavljanja informacij, ki so namenjeni izključno oglaševanju, poslovnemu komuniciranju, izobraževalnemu procesu ali notranjemu delu gospodarskih družb, zavodov in ustanov, društev, političnih strank, cerkvenih in drugih organizacij, šolska glasila, Uradni list Republike Slovenije, uradna glasila lokalnih skupnosti in druge uradne objave, plakati, letaki, prospekti in transparenti, ter video strani brez žive slike (neplačana obvestila), razen če je s tem zakonom določeno drugače.


Po moji logiki naš forum ni medij in si lastništva česarkoli ne mora prisvojit.

LP

****

V primeru, da zgoraj napisan tekst velja, je tema o avtorskih pravicah prezpredmetna.

Žalostno je, da DE nima pravnika...

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 6:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakon o medijih:

https://www.ip-rs.si/zakonodaja/zakon-o-medijih/

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 7:04 pm    Naslov sporočila:  Re: Ali je Forum Medij? Odgovori s citatom

matejcek81 je napisal/a:
V primeru, da zgoraj napisan tekst velja, je tema o avtorskih pravicah prezpredmetna.


Res je, pa ne samo v tem primeru!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 7:46 pm    Naslov sporočila:  Re: Ali je Forum Medij? Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
matejcek81 je napisal/a:
V primeru, da zgoraj napisan tekst velja, je tema o avtorskih pravicah prezpredmetna.


Res je, pa ne samo v tem primeru!


In zakaj ne?

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 7:50 pm    Naslov sporočila:  Re: Ali je Forum Medij? Odgovori s citatom

matejcek81 je napisal/a:
In zakaj ne?

Med drugim zato, ker mi še nisi uspel podati primera svojega prispevka, kjer so bile tvoje avtorske pravice kakorkoli kršene.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 8:10 pm    Naslov sporočila:  Re: Ali je Forum Medij? Odgovori s citatom

Citiram:
Med drugim zato, ker mi še nisi uspel podati primera svojega prispevka, kjer so bile tvoje avtorske pravice kakorkoli kršene.


Bi ti moral? Moj post se je nanašal na volkovo izjavo, da je forum medij.

Torej, pričakujem odgovor na moje vprašanje.... O avtoskih pravicah je že podal Kroko link...

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 8:32 pm    Naslov sporočila:  Re: Ali je Forum Medij? Odgovori s citatom

matejcek81 je napisal/a:
Bi ti moral?

Nujno ne, bilo bi pa zaželjeno, ker bi na podlagi tega lahko dobil konkreten odgovor.

matejcek81 je napisal/a:
Moj post se je nanašal na volkovo izjavo, da je forum medij.

Aja? Napisal si pa tole ... na kar se je moj odgovor tudi navezoval.
matejcek81 je napisal/a:
V primeru, da zgoraj napisan tekst velja, je tema o avtorskih pravicah prezpredmetna.


matejcek81 je napisal/a:
Torej, pričakujem odgovor na moje vprašanje.... O avtoskih pravicah je že podal Kroko link...

Katero vprašanje? Vsaj trikrat sem v svojih prispevkih podal link na pravila foruma, in jih v enem od odgovorov tudi komentiral. Kaj ti pri vsem tem še ni jasno? O splošni definiciji spletnega foruma lahko več prebereš tukaj, za ostalo pa ... glej moj prvi stavek v tem sporočilu.


Zdaj pa takole. Če je tvoj namen provokacija, potem ti svetujem, da s tem prenehaš. V nasprotnem primeru pa poskusi peljat odprto temo tako, da boš problem razložil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 9:24 pm    Naslov sporočila:  Re: Ali je Forum Medij? Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
matejcek81 je napisal/a:
Bi ti moral?

Nujno ne, bilo bi pa zaželjeno, ker bi na podlagi tega lahko dobil konkreten odgovor.


Sem zahteval, karkoli glede mojih avtorskih pravic?

matejcek81 je napisal/a:
Moj post se je nanašal na volkovo izjavo, da je forum medij.

frenki je napisal/a:
Aja? Napisal si pa tole ... na kar se je moj odgovor tudi navezoval.
matejcek81 je napisal/a:
V primeru, da zgoraj napisan tekst velja, je tema o avtorskih pravicah prezpredmetna.


Še vedno sem mnenja, kot sem napisal.

matejcek81 je napisal/a:
Torej, pričakujem odgovor na moje vprašanje.... O avtoskih pravicah je že podal Kroko link...

frenki je napisal/a:
Katero vprašanje? Vsaj trikrat sem v svojih prispevkih podal link na pravila foruma, in jih v enem od odgovorov tudi komentiral. Kaj ti pri vsem tem še ni jasno? O splošni definiciji spletnega foruma lahko več prebereš tukaj, za ostalo pa ... glej moj prvi stavek v tem sporočilu.


Pravila foruma so za to, da je red in da imajo moderatorji vzvod za ukrepanje. Avtorskih pravic glede prispevkov in objav na forumu NIMA forum!.

frenki je napisal/a:
Zdaj pa takole. Če je tvoj namen provokacija, potem ti svetujem, da s tem prenehaš. V nasprotnem primeru pa poskusi peljat odprto temo tako, da boš problem razložil.


Moj namen ni provocirat, temveč, da se zadeve razčistijo. Ali je forum društva elektronikov MEDIJ ali ne. Če ni, potem je debata glede avtorskih pravic prezpredmetna.

Če pa se v odboru društva v toliko letih niste sposobni dobit pravnika, da bi v takšnih situacijah podal mnenje, je pa žalostno.

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Juri sem v LJ. Se lahko dobiva na kavi.

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 9:55 pm    Naslov sporočila:  Re: Ali je Forum Medij? Odgovori s citatom

matejcek81 je napisal/a:
Sem zahteval, karkoli glede mojih avtorskih pravic?

A je v tej temi govora o lanskem snegu?

matejcek81 je napisal/a:
Še vedno sem mnenja, kot sem napisal.

Tudi jaz.

matejcek81 je napisal/a:
Pravila foruma so za to, da je red in da imajo moderatorji vzvod za ukrepanje. Avtorskih pravic glede prispevkov in objav na forumu NIMA forum!

Sem to kjerkoli napisal ali trdil?

matejcek81 je napisal/a:
Ali je forum društva elektronikov MEDIJ ali ne.

Eh, pomešal si hruške in jabolka. Spletna stran društva elektronikov je dostopna tukaj. Medij, ki ga izdaja društvo elektronikov pa je revija elektronik.si.

matejcek81 je napisal/a:
Juri sem v LJ. Se lahko dobiva na kavi.

Seveda. Na ZS mi sporoči kontakt in okvirni termin, pa se bova dobila.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2014 10:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi si prebral zakon, to ni medij...

LP

PS: Imaš na zs mojo tel.št.

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.06

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2014 12:32 am    Naslov sporočila:  Re: Ali je Forum Medij? Odgovori s citatom

Bom jaz druge besede poudaril:
Citiram:
Mediji niso bilteni, katalogi ali drugi nosilci objavljanja informacij, ki so namenjeni izključno oglaševanju, poslovnemu komuniciranju, izobraževalnemu procesu ali notranjemu delu gospodarskih družb, zavodov in ustanov, društev, političnih strank, cerkvenih in drugih organizacij, šolska glasila, Uradni list Republike Slovenije, uradna glasila lokalnih skupnosti in druge uradne objave, plakati, letaki, prospekti in transparenti, ter video strani brez žive slike (neplačana obvestila), razen če je s tem zakonom določeno drugače.

V tem primeru forum JE medij.
Ni namreč namenjen notranjemu delu društva, saj so na njem tudi nečlani.
Kvečjemu tisti del, v katerem lahko sodelujejo samo člani društva, bi se dalo obravnavati, kot da ni medij.

To, da se društveni del nahaja na isti spletni strani in ne na povsem ločeni domeni, pa je polna pravica skrbnikov foruma, ki so hkrati pač hkrati tudi skrbniki društva.
Da je del foruma namenjen samo članom društva, je v redu. Problem bi nastal, če bi se zaprt del začel širiti.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 02, 2014 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
danes sva šla z Frenkijem na kavo. Na vsako moje vprašanje, sem dobil odgovor. Najsibo glede medijev, avtorskih pravic, projektov, uporabnikov ali društva. Na koncu mi je zmanjkalo vprašanj. Med drugim mi je predstavil drugačen pogled na forum, kot tak. In ja, lahko smo srečni, da pri takšnih in drugačnih konfliktih ta forum še sploh stoji. Kontroliranje take "mase" uporabnikov ni mačji kašelj. In ne, nebi bil rad v vlogi moderatorja.

V glavnem, Frenki je "mož na mestu".

@Frenki: Zahvaljujem se za današnji pogovor in čaj. Z veseljem ponovno Smile

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jankoc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Apr 2010 6:59
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.14
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oh,ko bi le vsa različna mnenja reševala na tak način!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group