www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine od A-Ž v slikah ;)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 47, 48, 49, 50  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2014 6:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja res je.
Tale je mislim da najslabša od vseh.



IMG_7071.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.21 MB
 Pogledana:  30 krat

IMG_7071.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2014 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Blisk1, povabim te na ogled izdelave ploščice v domači delavnici. Jutri v nedeljo bom po 15-ih tako in tako to počel. Nič narobe ne bo, če boš zraven. Tako boš najlažje ugotovil kaj delaš narobe, oziroma kaj bi bilo najlažje spremeniti pri tvojem početju.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2014 8:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Blisk1, povabim te na ogled izdelave ploščice v domači delavnici. Jutri v nedeljo bom po 15-ih tako in tako to počel. Nič narobe ne bo, če boš zraven. Tako boš najlažje ugotovil kaj delaš narobe, oziroma kaj bi bilo najlažje spremeniti pri tvojem početju.


Hvala za povabilo, vendar sem jutri povabljen na kosilo in to na drugem koncu slovenije Smile Bi izkoristil priliko drugič, če lahko.

Prepričan pa sem, da je problem v printu, ker je bila zadeva prenešena na ploščico precej prosojna, oz. je že prej bolj kot ne print zgledal kot zdaj ploščica, ko sem prenesel iz laminatorja na baker.

Ko sem printal na folijo, in pogledal proti svetlobi se je videlo čez črte in pike.
moram naštudirati, kako zadevo sprintat dobro.
Sicer se da tudi tole ploščico porabit, vendar ne zgleda lepo.
Sicer s fotolakom, nisem imel nikoli problemov, nisem pa še delal na ta način.
Zato ne vem ali je bolje prenesti print s papirja od nalepk ali od reklam?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2014 11:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je kdo razmišljal, da bi tiskal z inkjetom direktno na ploščico, rečmo s takim, ki omogoča tiskanje DVDjev, kar pomeni, da debelina ploščice ni problem?
Cena je tudi ugodna cca 100€

http://www.computershopper.com/printers/reviews/canon-pixma-mg6320-wireless-inkjet-photo-all-in-one
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jure94
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Maj 2010 17:11
Prispevkov: 433
Aktiv.: 2.56
Kraj: Jesenice / Lj

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 12:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že naredil in tudi "deluje". Problem je, ker je potrebno imeti pravilno barvo (ni kar vsaka vredu) in taka barva tudi ni poceni.
Kar sem gledal naj bi bila to prava barva: http://www.inksupply.com/product-details.cfm?pn=MISPRO-4-Y
Mora biti pa tudi pravilen tiskalnik (oz. tiskalna glava), da se ne zamaši.
Drugi način je pa, da normalno natisneš na ploščico in potem, preden se posuši, potreseš s tonerjem in zapečeš v pečici.
Sicer tega nisem delal ampak se mi zdi, da bi trajalo dlje kot pa toner transfer.
Lp

PS: Sam sem to delal na nekem rabljenem HP-ju za 20€, mogoče bi z namenskim tiskalnikom za DVDje šlo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 1:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Blisk1 je napisal/a:
Je kdo razmišljal, da bi tiskal z inkjetom direktno na ploščico, rečmo s takim, ki omogoča tiskanje DVDjev, kar pomeni, da debelina ploščice ni problem?
Cena je tudi ugodna cca 100€

http://www.computershopper.com/printers/reviews/canon-pixma-mg6320-wireless-inkjet-photo-all-in-one

Blisk1 je napisal/a:
Hvala za povabilo, vendar sem jutri povabljen na kosilo in to na drugem koncu slovenije Smile Bi izkoristil priliko drugič, če lahko.

Prepričan pa sem, da je problem v printu, ker je bila zadeva prenešena na ploščico precej prosojna, oz. je že prej bolj kot ne print zgledal kot zdaj ploščica, ko sem prenesel iz laminatorja na baker.

Ko sem printal na folijo, in pogledal proti svetlobi se je videlo čez črte in pike.
moram naštudirati, kako zadevo sprintat dobro.
Sicer se da tudi tole ploščico porabit, vendar ne zgleda lepo.
Sicer s fotolakom, nisem imel nikoli problemov, nisem pa še delal na ta način.
Zato ne vem ali je bolje prenesti print s papirja od nalepk ali od reklam?


Tole je eno samo nakladanje. Ko boš nekaj svojega naredil se oglasi. Na internetu ste vsi dobri v realnem življenju je pa vsako znanje vredno manj kot kosilo.
Ni druge prilike, to kar je mimo je mimo, tega se ne da več nadoknaditi.

Rezultat mojega dela pa je v prilogi.



DSCN2854.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.75 MB
 Pogledana:  33 krat

DSCN2854.JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 10:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Blisk1 je napisal/a:
Je kdo razmišljal, da bi tiskal z inkjetom direktno na ploščico, rečmo s takim, ki omogoča tiskanje DVDjev, kar pomeni, da debelina ploščice ni problem?
Cena je tudi ugodna cca 100€

http://www.computershopper.com/printers/reviews/canon-pixma-mg6320-wireless-inkjet-photo-all-in-one


Tole je eno samo nakladanje. Ko boš nekaj svojega naredil se oglasi. Na internetu ste vsi dobri v realnem življenju je pa vsako znanje vredno manj kot kosilo.
Ni druge prilike, to kar je mimo je mimo, tega se ne da več nadoknaditi.

Rezultat mojega dela pa je v prilogi.


Hvala vseeno za povabilo in hvala za sliko, vidim, da je brez prekinjenih povezav, tako kot mora biti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 10:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jure94 je napisal/a:
Že naredil in tudi "deluje". Problem je, ker je potrebno imeti pravilno barvo (ni kar vsaka vredu) in taka barva tudi ni poceni.
Kar sem gledal naj bi bila to prava barva: http://www.inksupply.com/product-details.cfm?pn=MISPRO-4-Y
Mora biti pa tudi pravilen tiskalnik (oz. tiskalna glava), da se ne zamaši.
Drugi način je pa, da normalno natisneš na ploščico in potem, preden se posuši, potreseš s tonerjem in zapečeš v pečici.
Sicer tega nisem delal ampak se mi zdi, da bi trajalo dlje kot pa toner transfer.
Lp

PS: Sam sem to delal na nekem rabljenem HP-ju za 20€, mogoče bi z namenskim tiskalnikom za DVDje šlo.


Ja problem je dobiti poceni tiskalnik za dvdje, vem, da mora biti tudi tinta prava sicer ti jo kislina izpere. Zanima me če je kdo že kaj takega naredil, ker ne bi ravno metal 100€ v smeti, ker denar ne raste ravno na drevesu. Gledal pa sem en video, kjer ploščico, ki jo sprinta da za 2 minuti v acetonske pare in je print veliko bolj obstojen na ploščici.
Oz. na enem drugem videu sem videl, da je dal tip printat na folijo za grafoskop, ampak je dal isto folijo vsaj 3x printat, tako da je bilo črno res črno, pa potem prenesel to z laminatorjem na ploščico.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Močno dvomim da ti bo dvakrat uspelo natisniti natanko na enako pozicijo, kaj šele trikrat. Papir namreč vedno malce drugače potegne v tiskalnik in zamik par desetink je hitro tu...

Pa še enkrat, ker očitno ni bilo dovolj: folija NI ZA V LAMINATOR!!!

Saj na jutubu veliko izveš, ampak vsega pa res ne smeš verjeti...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tomazp
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Feb 2008 13:24
Prispevkov: 559
Aktiv.: 2.84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer je bilo že večkrat napisano. Če daš po printu ploščico za kakih 10 minut v nizko škatlo, v kateri je na pokrov nanešen nitro bo ploščica lepo črna. Obstoja pa tudi toner density sprej, s katerim dobiš enak efekt.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 10:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Močno dvomim da ti bo dvakrat uspelo natisniti natanko na enako pozicijo, kaj šele trikrat. Papir namreč vedno malce drugače potegne v tiskalnik in zamik par desetink je hitro tu...

Pa še enkrat, ker očitno ni bilo dovolj: folija NI ZA V LAMINATOR!!!

Saj na jutubu veliko izveš, ampak vsega pa res ne smeš verjeti...


Ja to mi je jasno, da se lahko zgodi zamik in pride ven zmazek.

Glede folije, vem, da sem to že počel kar nekaj let nazaj, samo sem pozabil s čim, ali je bila folija ali je bil paus papir, vem da z enim od teh sem imel res izreden uspeh, kot bi delal s fotopostopkom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tomazp je napisal/a:
Sicer je bilo že večkrat napisano. Če daš po printu ploščico za kakih 10 minut v nizko škatlo, v kateri je na pokrov nanešen nitro bo ploščica lepo črna. Obstoja pa tudi toner density sprej, s katerim dobiš enak efekt.


Hvala za info, saj verjetno je zadeva z acetonom ista.
Za sprej pa prvič slišim, bom preveril še to opcijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 4:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo ga to je to, zadeva deluje BP.


vezje.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  229.79 KB
 Pogledana:  11 krat

vezje.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 6:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Blisk1 je napisal/a:
Evo ga to je to, zadeva deluje BP.
Hm, ali ni govora o tiskanini in izdelavi le te? Torej, zakaj ni na sliki vezje s strani tiskanine?
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blisk1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Maj 2011 10:22
Prispevkov: 362
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Blisk1 je napisal/a:
Evo ga to je to, zadeva deluje BP.
Hm, ali ni govora o tiskanini in izdelavi le te? Torej, zakaj ni na sliki vezje s strani tiskanine?

saj je višje gor, lahko pa še poslikam od spodaj polotano, če kdo želi videt.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 47, 48, 49, 50  Naslednja
Stran 48 od 50

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group