www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

In-Circuit zapisovanje SD kartice

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 9:55 pm    Naslov sporočila:  In-Circuit zapisovanje SD kartice Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

morda se je kdo že srečal z naslednjim problemom. Imam arm sistem, ki za bootanje uporablja sd kartico. Torej jo je potrebno vzeti iz plošče, vstaviti v USB čitalec kartic, zapisati na njo image ali popraviti kakšno datoteko, odstraniti kartico iz čitalca in jo ponovno vstaviti v ploščo. To lahko postane prav zoprno, če je potrebno to izvajati večkrat zaporedoma. Zato bi potreboval neki in-circuit USB čitalec. Seveda je v času zapisovanja novega imagea plošča ugasnjena. Naletel sem na projekt In-Circuit SD Card Switch, ki ga bom verjetno v malce drugačni obliki izvedel. Vseeno me zanima ali morda obstaja kakšna komercialna zadeva za taki namen?

Le kje bi lahko dobil konektor v obliki sd kartice na krajšem flat kablu...

Pa lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KrEn
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Sep 2009 8:55
Prispevkov: 180
Aktiv.: 1.02
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 11:01 pm    Naslov sporočila:  SD USB ADAPTER Odgovori s citatom

Pred casom sem se igral z podobno zadevo.
Nabavil sem si SD USB adapter.

na googlu napisi: TF Card to SD Card Adapter USB
Na konektor od usb sem kar direktno nalotal zice od USB kabla.

Zadeva je delovala. Na spomnim se pa točno kateri vmesnik je
prevzemal glavno vlogo če se je dostopalo preko USB in SD vmesnika.. Whistle ?

Če ne drugega, je cena zanimiva... par €.

lp
KrEn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2014 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo. Moram poiskati tole stvar v sloveniji, da se poigram čez praznike.

Še kakšen predlog? Sicer bo moj projekt počasi končan ampak se pripravljam za naslednjega Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group