www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

nbvc

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luftek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Jun 2012 11:54
Prispevkov: 63
Aktiv.: 0.44

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 16, 2014 12:12 am    Naslov sporočila:  nbvc Odgovori s citatom

nbvc

Nazadnje urejal/a luftek Ned Mar 05, 2017 1:11 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wilin
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Maj 2008 18:30
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.12
Kraj: KK-MB

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 7:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem se pred kratkim začel ukvarjati z PSoC-i. Všeč mi je, da je razvojno okolje zastonj (sicer samo za Windowse, ampak nekje mora biti kompromis). PSoC 4 razvojne ploščice so po 4-5€ (s tem da vsebujejo tudi USB-UART pretvornik). Malo sicer spodbujajo lenobo Laughing , ker so vse knjižnice že napisane, se pa da na račun tega zelo hitro povezat in spisat programe.

Po praznikih me čaka še PSoC 5LP razvojna plošča, da spoznam kako se obnese še razhroščevalnik v razvojnem okolju (kar mi je še najpomembnejše). Če dela potem migriram stran od PIC-ev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 8:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ma kje si ti dobil razvojne ploščice za 4-5€? Ko sem jaz iskal nisem imel toliko sreče z iskanjem. Da se ti ni mogoče mal zareklo? Wink

Lahko, da me tudi spomin, zelo vara, kaj pa veš v enem letu se lahko veliko spremeni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SkunkyLee
Član
Član



Pridružen-a: Čet 12 Feb 2009 16:59
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.08
Kraj: Maribor, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.cypress.com/?rID=92146&source=shop

Tale je super, sem ga dobil na Electronici.

Mislim, da ga tudi kakšen nam bližnji distributer drži.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A se mi je zdelo, da bo res temu tako, da se v enem letu lahko veliko spremeni. To je mlado slabe dva meseca
Citiram:
Last Updated: 10/01/2014

Kako že pravijo najprej se moraš naučit fičota vozit, da potem lahko začneš s ferarijem. Res nebo škodovalo, če si kakšna dva kupim, literature v slovenščini že imam nekaj malega doma za uvod.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wilin
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Maj 2008 18:30
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.12
Kraj: KK-MB

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SkunkyLee je napisal/a:
http://www.cypress.com/?rID=92146&source=shop

Tale je super, sem ga dobil na Electronici.

Mislim, da ga tudi kakšen nam bližnji distributer drži.


Točno tega imam. Na Farnellu sem jih kak mesec nazaj videl, pa sem si naročil nekaj kosov preko HTE-ja. Programiranje preko bootloader-ja zna biti malo tečno, traja pa od 5 do 25 sekund.

Te ploščice so med drugim super za predstavitev logičnih vrat, ker se jih lahko deloma programira tudi vizualno (naklikajo se željene komponente, med katere sodijo tudi logična vrata ipd.). Še na faksu so vzeli 20+ kosov, ker so super za demonstracije, pa predvsem poceni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group