www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ubuntu 10.04 + Ralink RT5370 WiFi adapter

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.88
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 6:48 pm    Naslov sporočila:  Ubuntu 10.04 + Ralink RT5370 WiFi adapter Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Nabavil sem si zgoraj omenjeni WiFi aadapter in sicer gre se za USB Ralink RT5370 adapter ki naj bi imel podporo tudi za Liniux.

Vse lepo in prav, danes je prispel po pošti, zraven tudi CD z driverji.
Pojavi pa se problem ko jaz to priklopim v Ubuntu LTS 10.04 (LinuxCNC) in zadeva nikakor noče delovati

poskusil sem z
- windows wireless driver programom .. uspešno namestil gonilnik tudi zazna da je adapter priklopljen a wireless nikakor ne deluje niti ga ni videti v orodni vrstici kot samo "wired conection". Wireless conections pa ni od nikjer

- posušal sem ročno namestiti gonilnik, s tem se trudim že od ene 9 zjutro a še vedno brez uspeha nikakor mi ne gre skozi. na cd-ju so 4-je različni gonilniki a ko jih ročno nameščam eni gredo skoz eni ne .. ustavi se pri ukazi "make install" ki vrže "error 2" ven .. a "wireless connections" ponovno od nikjer

- poskusil sem sam ustvariti gonilnike po vodičih na spletu a tudi brez uspeha ..

umes sem tudi že 6 krat formatiral celoten računalnik, poskusil z posodobitvami a še vedno brez uspeha

zato se sedaj obračam na vas če ima kdo izmed vaš kakšen trik v rokavu kako spraviti zadevo k delovanju. Res bi rad to uredil, ker nočem vleči UTP kabl na podstrešje do CNC rezkarja kjer bi mi internet prišel zelo prav za dostop do strežnika.

hvala za pomoč

_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 9:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Morda http://harkko.lattu.biz/notes/rt5370_ubuntu.html

Z ukazom lsusb najprej preveri ali se VID/PID ključka ujema. Kaj ti pravzaprav ukaz izpiše?

make install mora biti izveden kot superuser, zato ga zaženi kot
Koda:
sudo make install
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.22
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 9:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse lepo in prav, za ubuntu so navodila za to kartico na njihovem forumu.
Prvi namig, imaš instaliran kernel-source in gcc? Brez tega ne gre, žal.

_________________
INSTALLING DEMOCRACY.... ‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡€€€€€€€€€€€€€€ 44% DONE.
Installation failed.
404 error: form not found.

FORMING GOVERNMENT.... ‡‡‡‡‡€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€ 23% DONE.
Formation failed.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frke
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Sep 2005 14:41
Prispevkov: 212
Aktiv.: 0.95
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam dva usb wireless ključka različnih firm in doslej nisem imel težav z novejšimi linux distribucijami. Točno takega, kot ga navajaš, nimam.

Prepričaj se, če ključek dela. To, da ne dela niti v windowsih mi je sumljivo.

Probaj startati live sistem Ubuntu zadnje verzije 14.04 ali fedora.

Kaj ti izpiše "dmesg", ko priključiš usb wifi ključek?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.88
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@vpeter to bom stestiral
@mobwap to sem poskušal vsaj 4 krat a problem je ker link na katerem so "dostopni" gonilniki je neveljaven tako da tistih gonilnikov ni moč nodibiti, sem poskušal z gonilniki na cd-ju

karnel-source in ggc to imaš v mislih linux-headers-generic build-essential?

@frke na windows XP sem testiral in deluje perfektno po inštalaciji gonilnikov s CD-ja
kar sem sam uporabil je tale zadeva
Windows wireless drivers

vse sem poganjal kot super user
po tem postopku

sudo su
make clean
make
make install (tu se zalomi in javi error 2)

modprobe rt5370sta
exit


kar se tiče novejšega linuxa zelo teško ker gre za star računalnik pentium 4 ki je namenjen le CNC rezkarju

_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frke
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Sep 2005 14:41
Prispevkov: 212
Aktiv.: 0.95
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si instaliral linux in windows wireless driverja (oba) na ubuntu, potem se "tepeta"

Vsaj tako pravi tu:
https://www.youtube.com/watch?v=ESV2y3U3J_s
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.88
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2014 11:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

točno po tem tutorialu sem delal pa mi ni delovalo, čeprav mi je pisalo da je gonilnik nameščen in da je naprava priključena. Ampak v orodni vrstici še vedno nisem videl Wireless networks ... samo Wired network.

potem sem vse skupaj odstranil in poskušal namestiti linux gonilnike, ni delovalo
sledilo je formatiranje in nameščanje linux gonilnikov na čisti OS, prav tako ni delovalo,
potem sem ta postopek ponavljal z različnimi postopki namestitve gonilnikov pa vedno brez uspeha.

napravo mi zazna pod "lsusb", kaj več pa žal ne

_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.22
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 7:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

folc je napisal/a:
@vpeter to bom stestiral
@mobwap to sem poskušal vsaj 4 krat a problem je ker link na katerem so "dostopni" gonilniki je neveljaven tako da tistih gonilnikov ni moč nodibiti, sem poskušal z gonilniki na cd-ju

karnel-source in ggc to imaš v mislih linux-headers-generic build-essential?



Ne imam v mislih konkretno paket linux-source in gcc, če ta dva namestiš ti avtomatsko doda vsa build orodja, samo headerji niso dovolj za kompajliranje modulov.
Potrebuješ tudi wireless-tools.

Ralink se je preimenoval v mediatek, tukaj je tudi gonilnik, si tega že preizkusil?
Na Ubuntu temi si prebral celo temo, in dodal v blacklist rt2x00 v /etc/modprobe.d/blacklist.conf?

_________________
INSTALLING DEMOCRACY.... ‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡€€€€€€€€€€€€€€ 44% DONE.
Installation failed.
404 error: form not found.

FORMING GOVERNMENT.... ‡‡‡‡‡€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€ 23% DONE.
Formation failed.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bo kaj pomagalo? http://askubuntu.com/questions/380679/how-to-get-id-148f5370-ralink-technology-corp-rt5370-wireless-adapter-running
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.88
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 8:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spayki in mobwap bom to dvoje stestiral takoj ko pridem domov (pon. popoldne) pa javim
_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.88
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 5:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No da poročam o napredku, poskusil sem vse možnosti od novih gonilnikov do gonilnikov s CD-ja nekako je vse propadlo,
mi je pa uspelo po sledečem postopku katerega je @vpeter predlagal... resnično hvala ti ...

vpeter je napisal/a:
Morda http://harkko.lattu.biz/notes/rt5370_ubuntu.html

Z ukazom lsusb najprej preveri ali se VID/PID ključka ujema. Kaj ti pravzaprav ukaz izpiše?

make install mora biti izveden kot superuser, zato ga zaženi kot
Koda:
sudo make install


naj omenim še to, da nisem prepričan če je to dovolj, pred tem sem namestil še slednje

linux-source: Lucid (10.04):
Koda:


sudo apt-get install fakeroot build-essential crash kexec-tools makedumpfile kernel-wedge
sudo apt-get build-dep linux
sudo apt-get install git-core libncurses5 libncurses5-dev libelf-dev asciidoc binutils-dev


in seveda GCC po tem postopku tako, da bo mogoče še komu prišlo prav.

_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.88
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

UPDATE:
ni potrebno ničesar drugega namestiti, sem stestiral z ponovnim formatiranjem računalnika in sem sledil izključno samo vodiču, katerega je @vpeter delil in deluje perfektno.

_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

folc, zanima me ali imaš ključek z isto VID/PID oznako?

Se opravičujem za prejšnji post v angleškem jeziku. Med skakanjem po raznih forumih, irc-u in skype-u sem zamešal kje pisati v kakšen jeziku Silenced Se zgodi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.88
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 9:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vpeter je napisal/a:
folc, zanima me ali imaš ključek z isto VID/PID oznako?

Se opravičujem za prejšnji post v angleškem jeziku. Med skakanjem po raznih forumih, irc-u in skype-u sem zamešal kje pisati v kakšen jeziku Silenced Se zgodi.


da meni ukaz lsusb vrne točno enak VID/PID

Koda:
"Bus 001 Device 003: ID 148f:5370 Ralink Technology, Corp. "

_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group