www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Raspberry pi ne prikaže slike na hdmi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
modritrak
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 05 Jan 2015 17:52
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 6:02 pm    Naslov sporočila:  Raspberry pi ne prikaže slike na hdmi Odgovori s citatom

Kar naenkrat se mi je ekran ugasnil in Broadcom BCM 2835 se mi zelo segreva, zato sem zadevo raje izklopil. Sumil sem da je nekaj šlo, mi lahko kdo mogoče pomaga. Zadevo sem priklopil nazaj na napajalnik in, ko sem meril izhodno moč DMG2305UX diode mi na eni strani daje vn 4,9v na drugi pa 1.2v ( mislim da bi mi mogel na drugi dati 3,3v) Vhodna moč te diode pa je 5v kot mora biti. Zamenjal sem tudi napajalnike, tako da v napajalniku ni težava. Hvala


raspberry_pi_modelb_powerin.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  22.44 KB
 Pogledana:  35 krat

raspberry_pi_modelb_powerin.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je tista varovalka PTC varovalka? Če ja, si počakal dovolj dolgo, ko si izklopil iz napajanja, da se je ohladila? Kje si izmeril 1,2V, na tranzistorju DMG2305UX ali na konektorju J1? Na obeh straneh tranzistorja bi moral imeti enako napetost, ko je ta odprt.
_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modritrak
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 05 Jan 2015 17:52
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Počakal sem 2 dni pa se ni prižgal. Na DMG2305UX sem izmeril napetost, notri tam kjer je en pin gre notri 5v na dugi strani sta pa dva pina eden daje ven 4,9v drugi pa 1,2 (moral bi pa 3,3 oziroma 3,6) vsaj tako piše na tm linku http://www.diodes.com/datasheets/DMG2305UX.pdf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej ignoriraj ta del vezja in poveži napajanje direktno, da preveriš ali je vse ostalo OK. To narediš tako, da uporabiš napajalnik s tokovno omejitvijo, ki jo nastaviš na toliko, kolikor navadno rPi porabi in priključiš 5V tam, kjer je označeno 5V. Sporoči rezultat.
_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modritrak
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 05 Jan 2015 17:52
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 10:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matjazkariz je napisal/a:
Najprej ignoriraj ta del vezja in poveži napajanje direktno, da preveriš ali je vse ostalo OK. To narediš tako, da uporabiš napajalnik s tokovno omejitvijo, ki jo nastaviš na toliko, kolikor navadno rPi porabi in priključiš 5V tam, kjer je označeno 5V. Sporoči rezultat.


kje pa je 5v ali na gpio pinu ali na micro usb vhodu ali kje drugje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 10:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je ta shema, ki si jo pripel veljavna, poišči na tiskanini diodo D5. Ena stran je GND, druga pa je 5V. Vsaj po shemi bi moralo tako bit. Nimam cele sheme. Lahko, da imaš GND in 5V že speljan na kakšnem drugem konektorju/headerju, kjer boš lažje povezal.
_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modritrak
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 05 Jan 2015 17:52
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem probal 5v preklopit direktno, pa ni nič boljše, še vedno se ekran ne prižge, Broadcom BCM 2835 se pa isto greje. Če pa karkoli deluje pa ne vem ker še ni nil nič sprogramiran, bil je samo naložen sistem noobs. Danes mi je sin povedal, da ko je bil Rpi prižgan se je iz nekim kovinskim predmetom dotaknil GPIO pinov in se je ugasnil.
Se pravi da imam gotovo vse zanič. Gotovo je šel BCM 2835?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 3:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se greje, je potem res poškodovan čip. Najbolje nov rPi kupit in tega imet za rezervne dele Smile
Za rPi se dobijo tudi ohišja, da se ponovno ne zgodi podobno.

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modritrak
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 05 Jan 2015 17:52
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz tud mislim da bo treba novega. Vseeno hvala za pomoč.
Aja samo še nekaj. Mogoče veš kje bi našel celotno shemo Raspberry pi b+, da še malo pomerim upore in kondenzatorje. Na internetu nisem nič našel, razen napajalne sheme. Aja še nekaj. Kako pomerim te kondenzatorje ki so gor? Ker ko dam na instrumentu na piskaca in se s konicama dotaknem leve in desne strani kondenzatorja mi pri enih piska, pri drugih pa ne, ali to pomeni da so eni prebiti?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 5:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dvomim, da so kondenzatorji prebiti. Odlotaj jih in pomeri. Verjetno piska, ker je procesor poškodovan. Po moje s pasivo ni nič narobe. Če so bili pini procesorja kratkostičeni in če se procesor greje, je to zadosten pogoj/indic, da je z njim nekaj narobe.

Žal ne vem kje bi dobil shemo. Mogoče ve kdo drug?

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 8:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sheme so na voljo v uradnem repozitoriju na githubu. To vem, ker je Google moj prijatelj (četrti zadetek). Je tudi tvoj?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.35
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menda celotna shema še ni na voljo. Pomagaj si z B.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group