www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

LCD 40x4 ne deluje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> LCD, 7 segment, grafični lcd-ji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.90
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 9:06 pm    Naslov sporočila:  LCD 40x4 ne deluje Odgovori s citatom

Hi

Nabavil sem LCD display z oznako DEM40491 SYH-LY/V 4 x 40 z osv.
Datasheet:
http://www.tme.eu/en/Document/a5d8084bf3dce4ba514526430597a317/dem40491syh-ly.pdf

Programiram z BASCOM AVR, procesor MEGA8.
Ko poženem program se vse dogaja samo v prvi vrstici, pa razni drugi znaki so vmes naprimer $ @%"C' in razne črke.

Priklopil sem ga po podatkih na 6. strani datasheeta. Pa ne vem če sem pravilno napravil:
Pin 1-4 so D7-D4
Pin 9 je E1 nevem če je treba kam povezati Pin 15 E2
Pin 10 R/W sem povezal na GND pin 13
Pin 11 je RS
Pin 12 je Vo sem priklopil na drsnik trimerja
Pin 14 je +5V

Ali sem pravilno povezal, in kam gre pin 15 ?

LP,marko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta displej je v bistvu 2x 4x20, zato ima 2 Enable vhoda.
Da samo z enim ne dela, si že ugotovil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

E1 in E2 sta "enable" signala za kontrolerja.
En kontroler je za 1. in 3. vrstico, drugi je za 2. in 4. vrstico.

Za vpis znaka moraš dati RS na 1 (data), R/W signal na Write, nato na Data pinih nastaviti ustrezne vrednosti, na koncu pa z impulzom na E1 oz. E2 potrdiš v kateri kontroler naj bi se podatek vpisal.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 7:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za Bascom imaš v "samples" demo kodo tudi za ta primer. malo pobrskaj v mapi "moji dokumenti". V podmapi LCD glej za "lcdcustom4bit2e.bas".
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.90
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Za Bascom imaš v "samples" demo kodo tudi za ta primer. malo pobrskaj v mapi "moji dokumenti". V podmapi LCD glej za "lcdcustom4bit2e.bas".


Hvala @protoncek, bom ta sample preštudiral, če ne bo kaj jasno pa bom povprašal.

LP,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> LCD, 7 segment, grafični lcd-ji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group