www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Fake LM35

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 11:13 am    Naslov sporočila:  Fake LM35 Odgovori s citatom

Član foruma RoserM je naročil LM35. Mislim, da jih je naročil tukaj. Ker mu nobeden ni delal mi je dal tri komade, da jih testiram še jaz. Sam sem jih preizkusil potem ko res ni nobeden delal še s testerjem komponet. Enega je spoznal kot upor. (dva pina sta bila v stiku) drugega ni spoznal, tretjega pa je spoznal kot tiristor. Slednjega sem dal na testno. Zadeva je res tiristor. Brick wall Dopuščam možnost, da sem ostala dva uničil preden sem jih dal na tester. Očitno so kitajci natisnili oznake na neke low cost elemente TO-92 - izgleda na tiristorje.

_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Čet Jan 18, 2018 10:50 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, potem je potrebno to napisat v trgovini, da so fake.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2015 6:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, tole ni nič kaj tako nenavadnega, pa upam, da nas Chinezarji "ntegnejo" čim manj krat. Sam sem enkrat nedolgo nazaj naročil regulatorje LM338K, ki naj bi preneslo 5A toka in naj bi se lahko reguliral do 32V. Niti niso bili tako poceni. Kupil sem jih na E-bay. Naročil sem jih pet in niti eden ni deloval. Dva sploh nista dala od sebe nič. Ostali trije pa samo max 1,5A toka. Regulatorji so romali direktno v kanto.
Ker je preteklo kar nekaj časa preden sem jih preizkusil, nisem mogel nič, ker je šel rok za pritožbo mimo.

Drugače pa napisati v trgovino opozorilo. Mogoče bodo celo ponudili vračilo denarja ali pa zamenjavo. Se splača malo "zatežiti" saj so nekateri trgovci, v boju za kupci, pripravljeni storiti marsikaj....

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2015 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupovat je treba na ebayu in plačevat s paypalom. Ko dobiš robo, takoj stestirat in če je fejk, to napisat prodajalcu. V primeru, da sem dobil fejk, sem vedno dobil v celoti povrnjeno kupnino, saj prodajalci na ebayu ne marajo negativnih feedbackov. Ko dobim vrnjen denar, dam prodajalcu pozitivno oceno in v komentar napišem, da je bil material fejk in sem dobil denar nazaj, tako se mi zdi dovolj pošteno.

Glede LM338K jih ne kupujte za manj kot 6 ali 7 USD, ker je vse to fejk, več pa TUKAJ
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group