www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

sat antena - katere satelite izbrati

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2015 8:03 pm    Naslov sporočila:  sat antena - katere satelite izbrati Odgovori s citatom

Imam 3 stopinjski lnb in 80cm sat anteno.

na katere satelite naj nastavim. Nemški programi mi niso zanimivi.

astra - eutelsat
eutelsat - hotbird

Je kaj od slo in cro programov sploh odklenjenih


LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pon 04 Feb 2008 17:36
Prispevkov: 159
Aktiv.: 0.81
Kraj: Severna Primorska-Idrija

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2015 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj boš dobu na spodnjem linku, dragč pa se preko linux sprejemnika vidi veliko.


http://www.lyngsat.com/Eutelsat-16A.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 7:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mene bolj zanima kaj naj izberem

astra ali hotbird. Dekoderja ne bo, samo antena direktno v tv, ki ima sat tuner.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 8:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sscott je napisal/a:
mene bolj zanima kaj naj izberem

astra ali hotbird. Dekoderja ne bo, samo antena direktno v tv, ki ima sat tuner.

LP


Jaz osebno bi izbral astra. Na hotbirdu so večinoma italjanski in arabski kanali. Astra so pa skoraj 80% samo nemški. Izbira je pa tvoja, če si bližje Italiji in razumeš italjansko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot ti je že predhodnik podal link, na linku so nekodirani programi označeni, glej povsem spodaj Colour codes. Tako lahko sam preveriš, kaj je nekodirano.
Še link na izhodišče – pregledno tabelo satelitov za Evropo. http://www.lyngsat.com/
Na kratko:
Sateliti ki so najzanimivejši za sprejem v SLO.
16 E
- Slovenski programi Vsebine, ki so avtorsko zaščitene so kodirane. To so filmi in podobno, lastna produkcija RTV SLO je običajno nekodirana. Posledično je potrebna Viaacces dekodirna kartica; kartica je enkraten strošek s predpogojem, da se plačuje SLO RTV prispevek. Smiselnost sprejemanja SLO programov preko satelita je, če ni na razpolago zemeljskega DVB-T signala na tisti lokaciji. Komercialni programi kot so A TV, Pop TV itd niso na satelitu prosto dostopni. Dostopni so preko komercialnega ponudnika mislim da Total TV.
- Hrvaški programi podobna situacija kot SLO.
19 E
- Pretežno Nemški programi, nekaj Angleških predvsem poročila.
28 E Angleški satelit;
- Programi, ki so zanimivi in niso zakodirani se oddajajo v Angleškem spotu, ki v SLO ni dosegliv; sprejem ni možen. Programi ki so v Evropskem spotu nekodirani, verjetno ne bodo zanimivi, ker so večinoma prodajni in reklamni kanali, lahko da je tudi kaj odkodiranega, že dolgo nisem raziskoval po bandu tega satelita!?
Lp Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na forumu telstar sem med prispevki zasledil, da je kaj bolj uporabnega in nezakodiranega možno sprejemati iz satelitov slabših moči pod pogojem, da je krožnik večjih premerov. Se mi zdi, da je bilo govora o paraboli metra in pol, ni pa odveč tudi imeti kakšen ojačevalec in dovolj občutljiv tuner, za slednje pa žal nisem več pravi naslov in bo moral kdo drug kaj več napisat na to temo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2015 10:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jozede je napisal/a:

28 E Angleški satelit;
Lp Jože


Na tem satelitu so v bistvu zanimivi samo trije, štirje kanali. Je pa na tem satelitu tudi dosti Arabskih kanalalov. Na enem od teh kanalov, najdeš tudi magayver-ja, tam po 8 uri. in še nekaj znastveno fantastičnih serij na kanlo BIG (stargate, Enterterprise...)

Za boljše kanale pa kot vedno je treba plačati. tudi Discoveri ni na nobenem zastonj, razen na Astri (19,2E) kanal DMAX, ki je podoben discoveriju, samo jer nemški.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 08, 2019 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjango je napisal/a:

Na tem satelitu so v bistvu zanimivi samo trije, štirje kanali. Je pa na tem satelitu tudi dosti Arabskih kanalalov. Na enem od teh kanalov, najdeš tudi magayver-ja, tam po 8 uri. in še nekaj znastveno fantastičnih serij na kanalu BIG (stargate, Enterterprise...)


Tu je bila napaka, ker ni BIG, ampak PICK.

Za Lendavske Madžare je pa zanimivi tudi satelit EUTELSAT 9E, ker na tem satelitu so nekodirani madžarski kanali. In tudi na satelitu Thor 0.8W je tudi en Madžarski kanal.
Ampak na teh satelitih ni toliko kanalov, kot jih imata Astra 19.2E in Hotbird 13E.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbenci2
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Maj 2008 20:11
Prispevkov: 113
Aktiv.: 0.58
Kraj: Moravske Toplice

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 26, 2019 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjango je napisal/a:


Tu je bila napaka, ker ni BIG, ampak PICK.

Za Lendavske Madžare je pa zanimivi tudi satelit EUTELSAT 9E, ker na tem satelitu so nekodirani madžarski kanali. In tudi na satelitu Thor 0.8W je tudi en Madžarski kanal.
Ampak na teh satelitih ni toliko kanalov, kot jih imata Astra 19.2E in Hotbird 13E.


Problem teh kanalov je kodiranje določenih vsebin, npr: M4sport kodira določene športne prenose (liga prvakov, F1,..). Tu pride v poštev DVB-T, ki je na določenih mestih odlično pokrit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, kakšno kvaliteto signala ste največ dobili na satelitu Eutelsat 16E z satelitsko anteno premera 85cm. Recimo z nekim povprečnim LNB-jem. Ker koliko sem jaz testiral ima LNB veliko vloge pri kakovosti signala. Meni uspe dobiti na tem satelitu Slo 1 nekje med 60 in 70% Nova 24 je pa ravno ma meji signal, zvok je slike pa ni in je signal nekje med 50 in 60%, enako je tudi Algezira balkan. To je tudi maksimalno, kaj sem sploh lahko nastavil, bolj fino ne gre.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 18, 2019 1:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne samo LNB tudi kakšen sprejemnik imaš, se pravi kako občutljiv tuner imaš. S kakšnim ojačevalcem si poskusil eksperimentirat?

Za anteno pa tako ali tako velja večja je, bolje je. Najraje bi videl, če bi kje prodajali tisto veliko sestavljvo od 3m.

_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 18, 2019 5:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne z ojačevalcem tu ne moreš nič, k večjemi samo poslabšaš signal. Ker je premalo signala napram šumu. Ojačevalec pride v poštev samo takrat, ko imaš signal nad 80% in imaš kabla več kot 40 metra.

Z Total TV anteno, ki je baje 90cm in njihov sprejemnik je posebej narejen za satelite z nizkimi močmi, je verjetno lažje priti do dobrega signala na Eutelsat 16E.

Ja če bi imel satelitsko 3m ali več, takrat bi me pa že pritegnilo iskanje zunajzemljskega signala od nezemljanov (SETI projekt). Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozede
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jul 2014 18:32
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.90
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 18, 2019 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjango je napisal/a:
Zanima me, kakšno kvaliteto signala ste največ dobili na satelitu Eutelsat 16E z satelitsko anteno premera 85cm. Recimo z nekim povprečnim LNB-jem. Ker koliko sem jaz testiral ima LNB veliko vloge pri kakovosti signala. Meni uspe dobiti na tem satelitu Slo 1 nekje med 60 in 70% Nova 24 je pa ravno ma meji signal, zvok je slike pa ni in je signal nekje med 50 in 60%, enako je tudi Algezira balkan. To je tudi maksimalno, kaj sem sploh lahko nastavil, bolj fino ne gre.

Imam anteno 90cm na rotorju.
Pri montaži mi je bil satelit Hotbird za izhodišče.
na Hotbirdu imam najboljši signal (Strength)S=80% in (Quality) Q=100% nekoliko niha tudi Q od transponderja do transponderja pod 80% ne gre.
Na Astra 1 S=80% Q od 80 do 100%.
Na EutelSat W2 16 stopinj, Slo Tv S=80% in Q=60%.

EutelSat W2 16 stopin je tudi pri meni slabši sprejem, kljub S=80 ne pridem z Q skoraj nikoli čez 60%.
Po kmečki logiki bi pričakoval, če je S= 80%, da bo tudi Q visoko, pa temu ni tako, zakaj ne vem. Lahko da bi nekoliko pridobil na Q (kvaliteti), če bi za vsak satelit optimalno nastavil LNB, tu mislim na to, da ga zavrtiš iz vodoravne pozicije (LNB Skew).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group