www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Senzor štetja kosov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2015 2:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj lahko les za dovolj velik kot odriva lahko pločevinasto loputo. Za povrhu pa dovolj suhega lesa tudi kapacitivni senzor ne zazna. Na optičnega pa se rad nabere lesni prah.

Malo je hecno, da bi potreboval dva senzorja, saj v tak števec običajno ni treba kodirati smeri potovanja lesa. Vhod PLC-ja je namreč bistveno dražji od funkcije časovnika.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2015 3:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rafaellsi je napisal/a:
Kot sem napisal, je ideja le v razmislek.
Vmesni prostor jasno da ni kovinski, pač pa stena nasproti senzorja. Ko med senzor in steno pride lesen kos, verjetno to vpliva na indukcijo.......

Tukaj ni kaj razmišljat - les praktično ne vpliva na indukcijo!

Za to kar misliš ti pa so optični senzorji = fotocelice. Na tak način pa bi lahko res zaznaval les. Še najboljša bi bila refleksna na odbojno steklo ali fokusna - background suppression.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2015 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Strkec je rojen za poslanca v DZ RS Brick wall
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 26, 2015 12:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

laura je napisal/a:
Strkec je rojen za poslanca v DZ RS Brick wall


Ima vse predispozicije ... Laughing

Ampak ne bi verjel, če ne bi sam doživel. V službo mi hodijo tudi taki mladci, ki sprašujejo kako naj zbrusijo TIV od kitov, da bo profesor mislil, da je to naredil in zjedkal sam. Vmes so bili tudi taki, ki so ponujali po 50€ za izdelavo seminarske ... Rolling Eyes

Ali pa v bivši službi, ko sem bil mentor svežemu ingu, ki ni znal niti preko tranzistorja in dveh uporov pretvorit in negirat 12v signal senzorja, da bi ga potem priklopil na 24v input PLCja ...
Ko sem mu skoraj vse naredil in prinesel na krožniku, da je sploh naredil sprejemne teste za službo, pa je čez pol leta postal moj šef in me za zahvalo takoj poizkusil v glavo ...
Zelo hitro je spoznal, da ga jaz lahko na novih projektih ali zahtevnih okvarah jeb** nazaj še 10x bolj in me je potem pustil čisto na miru Twisted Evil
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 26, 2015 10:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem imel takega mlajšega "ingiča" za šefa- celo vodja vzdrževanja je bil.
Ko sem enkrat popravljal velik kovinsko obdelovalni center in mu povedal da je "šel" trofazni usmernik za krmilje, me vpraša: a to tudi obstaja?
To je le ena izmed mnogih podobnih "cvetk".
In kaj naj si potem sploh misliš Pray

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group