www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Policisti preganjajo študenta, ki je razkril luknje v Tetra
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kosmaj
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 22:32
Prispevkov: 123
Aktiv.: 0.67
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 11:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobro, ali ni ta tip študent fakultete za varnostne vede? Se pravi, da bi moral že iz šole vedeti do kam mu je dovoljeno dostopati.......
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar se amerike tiče: če ti tam pade satelit na streho, ali pa kakšen kos vojaškega drona, dvomim da bi prišel skozi z izgovorom "saj je na moji strehi". Ko je ogrožena domovinska varnost v ZDA, te kar naenkrat ni več. Naj spomnim na primer iskanja teroristov v Bostonu. Policija je evakurala celotne soseske, neglede hočeš nočeš.
Ravno tako sem isto s prve roke doživel v Hamburgu.
In naj še enkrat povem: tip ni samo poslušal, ampak shranjeval na računalnik ter kazal drugim.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 3:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Protonček
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 5:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

elektronik1982 je napisal/a:
Predstavnik policije za odnose z javnostmi kriminalistične policije je za TV lepo povedal, da ni šlo le za pasivno poslušanje prometa, ampak za aktivni vdor v omrežje, za kar ga tudi obtožujejo ...

Kaj je definicija aktivnega vdora?
Jaz si aktivni vdor predstavljam kot sprejem in oddaja.
Z DVB-T sprejemnikom pa je oddaja zelo težka.

Če pa dekodiranje digitalnega signala razumejo kot aktivni pa me zanima, če je dekodiranje morsejevega koda tudi aktivni vdor.

Samo poslušanje ne kriptiranih sporočil ni vdor. Vdor je interakcija ali pa izraba lukenj v kriptografskih sistemih (moje mnenje!). In če je nekdo sodno preganjan ker je s prstom pokazal oni nimajo kriptiranega signala, pa je žalostno.

In ponovno - ne vem kaj se je dejansko dogajalo. Lahko samo delamo zaključke iz tega kaj slišimo iz medijev.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
surla
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 15:22
Prispevkov: 716
Aktiv.: 3.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tip je vsaj naiven , če ne kaj drugega; če bi poznal dogajanja okoli policijskega čolna P111 , bi mu bilo lahko jasno , da oprema , ki je namenjena šifriranju govora in tega ni šifrirala, ni nabavljena zaradi potreb ampak zaradi tega , da nekdo vmes zasluži.
Če kdo misli da ne ,naj se spomni še na Siemensov radar na Brniku.
Študent je tu le en , ki je pokazal na kak način razmetavajo z našim denarjem in se nikomur nič ne zgodi.
Medicinska oprema, ceste, energetika...........
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.54
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm to se že bolje sliši.. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektronik1982
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Maj 2012 5:53
Prispevkov: 101
Aktiv.: 0.70
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mujo: Policija pravi, da je bil aktivni vdor. Če pa je on uporabljal samo SDR za poslušanje ali pa poskušal še kaj drugega pa jaz ne vem. Domnevam pa, da je naša 'definicija' aktivnega vdora zelo podobna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hribo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Nov 2011 13:38
Prispevkov: 150
Aktiv.: 1.00
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2015 10:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj let nazaj sem bil predavanju, ko so razlagali kako se da vdreti v GSM omrežje in ponarediti identiteto SIM kartice. Odziv je bil isti, Telekom je zagrozil s tožbo, potem pa je šlo vse v pozabo. Je pa bilo rečeno na predavanju da dešifriranje signala, ki ni tvoj kaznivo dejanje.
Če je Ornig razbijal šifro, je mojem naredil kaznivo dejanje, če pa oni niso šifrirali signalov pa ni kriv. Res pa je, da težko iz člankov ugotovim kaj je delal, ker novinarje ne vejo kaj je digitalen signal in kaj je digitalen + šifriran signal.

_________________
Failing to plan is planning to fail.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group