www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

AtmelStudio

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.68
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2015 11:14 pm    Naslov sporočila:  AtmelStudio Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

na Atmelstudio sem si ustvaril projekt, kjer sem določil tip projekta C++ executable, in tip mikroprocesorja Atmega640.

Dodal sem knjižice, tako da sem v solution explorerju kliknil z desno in Add Libraries.
Jih dodal ter sprogramiral.

Ko compilam dobim ven tale error:

Koda:
cannot find -lhd44780.c   
cannot find -lhd44780.h   
cannot find -lhd44780_settings.h   
ld returned 1 exit status   collect2.exe   


na začetku imam vključeno takole:
Koda:

#define F_CPU 4000000

#include <avr/io.h>
#include <util/delay.h>
#include <stdlib.h>
#include "hd44780.h"


Kje je problem?

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2015 7:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj ti linker išče ???.c in ???.h ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.68
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2015 9:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem. Very Happy
Meni že to ni jasno zakaj išče lhd44780.c in .h nikjer panimam vključeno lhd44780 ampak hd44780, je to zaradi linkerja?

Sem sedaj celoten direktorij prestavil na C:\Atmel\XXX\, prav tako knjižice v Debug mapo projekta, pa je se iz 4 Errorjev pojavil samo eden:

Error 1 hd44780.h: No such file or directory C:\Atmel\FAN_LCD\FAN_LCD1\FAN_LCD1\FAN_LCD1.cpp 7

Pa začuda brez l predpone spredaj.

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.68
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2015 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem rešen:

1. knjižico moram dodati v direktorij kot je main.cpp oz. main.c in ne v Debug kot sem si jaz zamislil.
2. Ko izbereš projekt C++ ali C mora biti tudi knjižica iz enakega jezika. Jaz pa sem podzavestno vedno izbiral kontra knjižici.

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2015 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisti "-l" bo po vsej verjetnosti parameter enega od orodij, ki jih kliče tvoje razvojno okolje. V nadaljevanju le-tega pa je ime datoteke, ki se ujema s tvojo #include direktivo.

Dobro bi bilo razmisliti o pomenu in sintaksi direktive #include pa tudi o tem, kakšna je razlika med datotekami ".lib", ".c", ".cpp", ".h"?

Mogoče si rešil problem s prevajanjem trenutnega primera. Nisem pa prepričan, da razumeš vzrok za opisane napake.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group