www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TDA9345 mikrokontroler

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
primozve
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 12 Jun 2015 17:47
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04
Kraj: Mislinja, koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2015 6:00 pm    Naslov sporočila:  TDA9345 mikrokontroler Odgovori s citatom

Če kdo pogleda temo na ta čip, ki sem ga objavil na Slotech forumu, da bo točno vedel zakaj se gre. Namreč, problem je, da imam 5 teh čipov za TV, ki bi jih bilo potrebno sprogramirat, nimam pa programa niti programatorja. Imam originalen čip s programom, ki bi ga mogoče bilo možno prebrat in bi potem s tem sprogramiral ostalih 5 čipov. Vendar so nekateri tovarniško zapečeni čipi zaščiteni pred kopiranjem in se to ne da. Pod določenimi pogoji in s softwarom pa se da to zaobiti. Bi to kdo mogel narediti ?
Za pomoč se najlepše zahvaljujem,
Primož Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.51
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2015 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Exclamation Če komu pomaga pri pomoči s tem čipom :

http://elektrotanya.com/files/forum/2012/07/TDA9345%20UOC%20jellemzok.pdf
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primozve
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 12 Jun 2015 17:47
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04
Kraj: Mislinja, koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2015 7:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, tole sem tudi že nekje našel in piše, da ima ta čip embedded controler 80C51.
A potem bi blo treba imeti programator, ki zna spraogramirati ta mikrokontroler, ker sam TDA9345 čip ima 64 nogic in niti ne vem kateri programator, iščem in sem še vedno v temi Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2015 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A misliš, da je tole čisto prazno? Po moje ni. Rekel bi, da se "programira" preko servisnih menujev. Sem pa skoraj prepričan, da programa ne bo šlo sneti. Dvomim, da bi to pustil proizvajalec nezaklenjeno. Glede na to, da ima I2C vodilo in zunanji eeprom bi rekel, da verjetno obstaja kak postopek, da eeprom in ostalo periferijo na vodilu "spariš" s CPU.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primozve
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 12 Jun 2015 17:47
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04
Kraj: Mislinja, koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2015 8:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jej ti proizvajalci, ko vse tako zakomplicirajo. Vidim, da vi fantje veliko veste Smile
Jz [slovenščina je zame španska vas] se že poigraval z mislijo, da bi nekako našel pine in en poceni programator in nekako to naredil, pa ne vem koliko se splača meni zdaj s tem ukvarjat, ker delam na enem drugem projektu, to je prišlo nekako vmes, ker sem mislil, da bom ta TV potreboval, zdaj pa se je celo izkazalo, da ga niti ne potrebujem in res ne vem Sad
Rad bi ga popravil in vem da je zanič ta čip, ker drugače bi moral delovati vsaj SCART, če bi že glih tuner bil zanič. Namreč strela ga je nesla, ker je zelo občutljiv, sem mel že probleme, ko sem ga kupil in je po nevihti takoj bilo notri nekaj motnje slike, črte po ekranu itd. Takrat so mi ga popravli še na garancijo, zdaj pa ga ne bojo mogli popravit niti tako, ker sem iskal servis in so rekli, da so te stvari že zdavnaj stran zmetali.
Bom videl kaj bo čas prinesel, mogoče dobim kdaj v življenju ta firmware in programator, potem pa že bo ... Do takrat pa d'oh!
Hvala, dali ste mi veliko idej Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.51
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2015 8:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bo treba po oglasih (bolha, podarim.si, kontejnerjih, kosovnih odpadih) malce iskat vsaj podoben TV z isto šasijo... mogoče se kaj najde za rezervne dele. če ti je TV (CRT?) toliko pri srcu .. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primozve
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 12 Jun 2015 17:47
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04
Kraj: Mislinja, koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2015 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

He he, ja Spayki, mi je pri srce, ni slab, ma celo flat screen Very Happy
Drgač [slovenščina je zame španska vas] mislu, da bi nanj priključil en star računalnik prek SCART, Amstrad Schneider CPC664, če pozna kdo, pa mi ga je potem uspelo na LCD priklopit, tk da ne bo problema...
Hvala vseeno, s tem bi zaključil z moje strani s to temo, da vas ne bom več matral Wink
Primož Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3174
Aktiv.: 14.25
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 16, 2015 9:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enostavna možnost je nakup že sprogramiranega čipa. Ni pa ravno poceni 10 - 30 EUR.
Če bi nam zaupal polno oznako, ali pa model (in šasijo) TV-ja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group