www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Krmiljenje enosmernega motorja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Robotika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 19, 2015 9:27 am    Naslov sporočila:  Krmiljenje enosmernega motorja Odgovori s citatom

Učim se upravljati enosmerni motor.
PWM sem že naštudiral in deluje.
Sedaj bi rad povratno reakcijo. Na motorčku je zvezda, v prekinitveni rutini pobiram impulze, ki nastanejo, ko gre luknjica kolesa mimo fotocelice. Tudi to deluje.

Sedaj bi rad povratni alogritem, kjer bi na osnovi merjenja hitrosti popravljal PWM signal. Saj deluje, ampak ne dovolj lepo.
Če je ciljna hitrost 50 luknjic na pol sekunde, in vodim nazaj signal, mi hitrost opleta med 45 in 55 luknjic na pol sekunde. To se mi zdi preveč.
Pri tem mi PWM po povratni korekciji niha med 430 in 420 kjer pomeni 511 100% napetosti.


Kdo ima s takim krmiljenjem izkušnje. Rad bi rezultat vsaj med 49 in 51 luknjicami..



2015-08-19 09.18.42.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  511.01 KB
 Pogledana:  4 krat

2015-08-19 09.18.42.jpg



_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dragoon
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Maj 2007 21:51
Prispevkov: 452
Aktiv.: 2.20
Kraj: Trojane

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 19, 2015 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.embedded.com/design/prototyping-and-development/4211211/PID-without-a-PhD

tole je vse kar rabiš Very Happy

_________________
LP, Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2015 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dragoon je napisal/a:
http://www.embedded.com/design/prototyping-and-development/4211211/PID-without-a-PhD

tole je vse kar rabiš Very Happy


Hvala.
Nekaj sem o PID že slišal. Si pa napisal tako, kot da je to 'vse kar rabiš' ena malenkost.
Bom prebral. Dokument sem spravil na disk na moj arhiv tujega znanja.

Pozdrav
VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Robotika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group