www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zanima me....
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 66, 67, 68  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
surla
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 15:22
Prispevkov: 716
Aktiv.: 3.20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
neznanec7
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2015 20:32
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2015 11:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni, mene samo zanima kakšne napetostne vrednosti predstavlja audio signal iz računalnika? če morda kdo ve oz si nekoliko bolj podrobno ukvarja z akustiko Smile
_________________
hmm...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.47
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2015 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja, tam na line out so nekje okoli dobrih 150mv/47k (podobno kot na Hi-fi), medtem ko na slušalke izhodu par deset mV in nizki impedanci, ker že dosti let audio kartice nimajo močnih močnostnih out ojačevalcev gor. Nekaj takega bo ... Zato pa imajo računalniški zvočniki danes vsi po vrsti že vgrajene močnostne ojačevalce; včasih to ni bilo nujno, zadnjih 10 let pa ja ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
neznanec7
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2015 20:32
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 14, 2015 2:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo.

Ima kdo mogoče kakšne meritve od 20W ojačevalca?Smile

_________________
hmm...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.47
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 14, 2015 5:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ma kaj maš to zaeden amp?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.64
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2015 1:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, kaj pomeni če se na LCD izpišejo čudni znaki.

LCD imam napajan s 5V, MCU pa 3.3V.

Datasheet LCD
Knjižica pa je v priponki
V knjižico sem iz interneta dodal PORTL ker ga potrebujem za Atmego640 saj imam nanj priklopljen LCD.
Ne vem pa kako bi dodal v kodo za RW pin saj ga uporabnik od koder sem potegnil knjižico ni uporabil na MCU temveč ga je vezal na VCC.
[/url] KLIK do avtorja

Koda:
Moja koda:

/*
 * FAN_LCD3.c
 *
 * Created: 7.6.2015 11:33:38
 *  Author: Grega
 */


#ifndef F_CPU
#define F_CPU 4000000UL // 4 MHz clock speed
#endif


#define D4 eS_PORTD4
#define D5 eS_PORTD5
#define D6 eS_PORTD6
#define D7 eS_PORTD7
#define RS eS_PORTD0
#define EN eS_PORTL7
#define RW eS_PORTD1

#include <avr/io.h>
#include <util/delay.h>
#include "lcd.h"


#include <avr/io.h>

int main(void)
{
   DDRD = 0xFF;
   DDRL = 0xFF;
   //PORTL = 0XFF;

   int i;
   Lcd4_Init();
   while(1)
   {
      Lcd4_Set_Cursor(1,1);
      Lcd4_Write_String("electroSome LCD Hello World");
      for(i=0;i<15;i++)
      {
         _delay_ms(500);
         Lcd4_Shift_Left();
      }
      for(i=0;i<15;i++)
      {
         _delay_ms(500);
         Lcd4_Shift_Right();
      }
      Lcd4_Clear();
      Lcd4_Set_Cursor(2,1);
      Lcd4_Write_Char('e');
      Lcd4_Write_Char('S');
      _delay_ms(2000);
   }
}


Še vezava:

[url=http://www.elektronik.si/phpBB2/album_pic.php?pic_id=4970]



lcd.h
 Opis:
h file lcd

Download
 Ime datoteke:  lcd.h
 Velikost datoteke:  7.88 KB
 Downloadano:  0 krat


_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14563
Aktiv.: 65.09
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2015 1:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žal ti v C-ju ne znam pomagat. Vzrok za to je lahko je sicer zelo pogosto hardwerski. (zamenjana, kratek stik ali prekinjena kaka data linija,) Tole boš ugotovil preprosto. Na displej napiši same enake znake. V koliko bodo tudi "čudni" znaki vsi enaki, potem je nekaj od zgoraj opisanega. Poglej ASCI kodo znaka ki ga želiš napisati ter tistega, ki je napisan. Pretvori ga v binarno pa boš videl kje je razlika. S tisto data linijo je nekaj narobe.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.64
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2015 4:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša hvala za odgovor, toda sem spregledal v knjižici imam nastavljeno sedaj takole:

Koda:
#define USE_ADELAY_LIBRARY       0           // Nastavi 1 če bi uporabil ADELAY knjižico
#define LCD_BITS                 4           // 4 za 4 Bit I/O Mode, 8 za 8 Bit I/O Mode
#define RW_LINE_IMPLEMENTED      1           // 0 če imaš RW line vezan na maso, 1 če imaš RW line vezan na MCU
#define WAIT_MODE                0           // 0=Use Delay Method (Faster if running <10Mhz)
                                             // 1=Use Check Busy Flag (Faster if running >10Mhz) ***Requires RW Line***
#define DELAY_RESET              15          // in mS


Prej pa sem imel pri #define RW_LINE_IMPLEMENTED 0, kar mi je pomenilo da je RW na masi, v bistvu pa ga imam vezan na MCU.
To je bil problem, sedaj že veselo sveti LCD.

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.64
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 13, 2015 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo, zanima me kako vi izvedete pretvorbo char iz UART-a v integer in pa izvedete čakanje na konec vpisovanja v terminalu ter do potrditve.

Namreč rad bi s terminalom nastavil vrednosti tipa int. Poskusil sem s funkcijo atoi(); ki je iz stdlib.h. Pa nimam ravno sreče.
Govorim za C in AtmelStudio.

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
diefnbahij
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 1:59
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.13

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 30, 2015 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo, mene pa zanima ali za programiranje uC nujno potrebuješ programator? Kolikor vem za arduino ne rabiš nič. Kako je pa z pic-i in avr-ji oz. drugimi uC?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.64
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 30, 2015 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za vsak mikrokontroler je potreben programator.
Tudi na Arduino je programator.

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
SaXsIm
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Feb 2014 21:11
Prispevkov: 17
Aktiv.: 0.14
Kraj: Ljubljana / Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 9:25 am    Naslov sporočila:  retracing linij debeline 50um Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

pri popravilu telefona sem zaradi zamenjave vijaka poškodoval linije debeline 50 mikronov na tiskanini. Zanima me, če poznate kakšno podjetje ali pa je morda tu na forumu kakšen posameznik, ki ima ustrezno opremo ter bi se bil (proti plačilu) pripravljen lotiti popravila teh traceov. Na fotografiji je vidno za kakšno stvar gre približno.



$_57[1].JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  330.62 KB
 Pogledana:  4 krat

$_57[1].JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
backbiter17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2008 15:02
Prispevkov: 64
Aktiv.: 0.33
Kraj: LJ in okolica

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2015 7:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matico si že vzel stran?
lahko narediš sliko dejanskega stanja?

lp,Aleš
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3360
Aktiv.: 16.92

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2015 1:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima, zakaj na priloženi sliki prvi napajalnik ne deluje, medtem ko drugi deluje? Vsi elementi so enaki... Pa princip prvega sem tudi v enem Microchip-ovem application note-u videl, tako da bi verjetno moral funkcionirat...

Mislim da nekaj tu ne zastopim.



Napajalnik.png
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Napajalnik.png
 Velikost datoteke:  7.66 KB
 Downloadano:  40 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57bat
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Apr 2007 9:06
Prispevkov: 200
Aktiv.: 0.96
Kraj: Moste

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 19, 2015 7:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hej hoj!

V prvi verziji se kondenzator ne more polniti/prazniti, ker teče tok skozi zener diodo in diodo lahko le v eno smer.Kondi se bo nabil na napetost 220v - Uz, potem pa bo konec igre.

l.p. Tomaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 66, 67, 68  Naslednja
Stran 55 od 68

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 98 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group