www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Akumulatorski vrtalnik do 150 eur
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.64
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menda so od maha powerex LSD imedion model približno enako dobre kot eneloopke. Jaz sem jih nabavil zraven polnilca C9000 in prvi vtisi so kar dobri. Seveda bo treba počakat na bolj konkretne rezultate. Cena je pa cca enaka kot za eneloopke. Dobiš jih v lični škatlici Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 394
Aktiv.: 2.22
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@mucek
"Ni res! Kekci se uporabljajo za izenačevanje napetosti celic. Ni se praznilo celic do konca (to je 0,0 V), ampak na kolensko napetost diode."

Drži, točno to sem napisal in je razvidno iz sheme.



"Ne bo držalo niti slučajno. Gre za 2 popolnoma različni kemiji in tudi način polnjenja."

Upsi, samoupevno se mi je zdelo, da sta te dve kemiji popolnoma nekaj drugega, zato sem napisal nekoliko nejasno.
Seveda sem mislil, da lahko damo načeloma skupaj NiXX (se pravi NiMH in NiCd skupaj) - podoben princip polnjenja in praznjenja. In na drugi strani lahko damo skupaj LiXX (se pravi LiPo, LiIon, LiFe skupaj) - spet podoben princip polnjenja in praznjenja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.65
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo

Zanima me kaj to dela makita s totimi LXI serijami vrtalk.

Bo to zdržalo 10 let ali bo baterije s časoma napihnilo zaradi ne redne uporabe ?

V telefoni mi jo je napihnilo pa ga redno ciklam, kako se pa obnese pri nerednem praznjenju Li-Ion...

...začne pospešeno kemijsko razpadati, kot piše na strani zgoraj ?

Hvala za info.

Lp.

Darko

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.92
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po mojem je baterij v telefonu napihnilo zaradi napake na bateriji ali elektroniki.

10 let bo po mojem bolj težka, saj na 10 let si pa že lahko privoščiš nov akumulator ali vrtalko.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.65
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo

Sicer pa je tole alternativa Li-Ion za manjše vrtalke... verjento še držijo 10 let te baterije če jih ne kuirš preveč ?

Lp.

Darko



Makita NiCd 12V 2Ah.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  14.79 KB
 Pogledana:  4869 krat

Makita NiCd 12V 2Ah.jpg



_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.92
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 1:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom kar tule napisal.

Če slučajno kdo dobi kakšno delujočo Makito brez akumulatorja, ki pa uporablja akumulator, ki je na sliki, ki jo je pripel Profesor Einstein in jo misli tako ali drugače spraviti v delovanje, me lahko kontaktira.

Imam namreč večje število uničenih akumulatorjev, katerih ohišja so seveda cela. Potrebno je le odpreti in zamenjati celice bodisi z Ni-Cd, Ni-Mh, Li-po... Akumulatorje podarim.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Profesor Einstein je napisal/a:
V telefoni mi jo je napihnilo pa ga redno ciklam, kako se pa obnese pri nerednem praznjenju Li-Ion...


Ciklanje ni zaželeno (sploh praznjenje do konca!).
LiIon se obnese bolje kot NiXX in tudi polniš jih lahko še preden baterijo izprazniš brez posledic (pravzaprav - če jo do konca prazniš ji škoduješ!).

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.65
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 3:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo

Vedno počakam skoraj do konca... torej delam napako (stara navada s časov NiMh baterij).

Bom moral odpraviti staro navado, da bom uspešno zaživel z Li-Ion Smile

Lp.

Darko

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 4:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj nisi edini, nič se bat ... Smile
Tudi proizvajalci telefonov so še do prav nedavnega lepili gor nalepke "Pred prvo uporabo polniti 16 ur" in tako dalje ... Mr. Green

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.87
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2015 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ne rabiš nujno, ne kupuj tega na hitro ampak malo spreljaj akcije. Pred par meseci je v spam-u od mimovrste bila Makita HP347DX100 za 160€ v kompletu z dodatnim akumulatorjem.

PZUFIC je napisal/a:
Po mojem je baterij v telefonu napihnilo zaradi napake na bateriji ali elektroniki.

10 let bo po mojem bolj težka, saj na 10 let si pa že lahko privoščiš nov akumulator ali vrtalko.
To je ravno razlog zakaj si za domačo rabo vzeti profesionalno orodje. Zato da bo ne sam čez 10 ampak tudi čez 20let še vedno lepo delala z minimalnim vzdrževanje.
Smo doma včasih skoraj vsako leto vzeli neko poceni baterijsko bor mašinco hobi program. Potem smo enkrat ugodno dobili 2 baterijski makiti in od takrat naprej nobene več. Je šel fleš z Obi-ja Metabo, je ta mali fleš začel zaj... Makita. Ko malo delaš po raznih firmah in imaš priliko imeti dobro orodje v rokah ga hitro hočeš tudi za doma imet.

PZUFIC je napisal/a:
Bom kar tule napisal.

Če slučajno kdo dobi kakšno delujočo Makito brez akumulatorja, ki pa uporablja akumulator, ki je na sliki, ki jo je pripel Profesor Einstein in jo misli tako ali drugače spraviti v delovanje, me lahko kontaktira.

Imam namreč večje število uničenih akumulatorjev, katerih ohišja so seveda cela. Potrebno je le odpreti in zamenjati celice bodisi z Ni-Cd, Ni-Mh, Li-po... Akumulatorje podarim.
Imam 2 Makiti na take NiCd celice z 2ma baterijama. Tako, da bi se priporočal za 1 ali 2 kom da lahko menjavam.

marjanjazbec je napisal/a:
Zagotovo DEWALT, največ izbire imaš tukaj: https://www.bfcshop.si/orodje/vrtanje/akumulatorski-vrtalniki?manufacturer=290
DeWalt ni vič profesionalno orodje kot je včasih bilo. Baterijski udarni! vrtalnik ima plastične zobnike, kot jih dobiš v mašincah za 50€, potem si lahko misliš kaj boš z tako zadevo dolgoročno.
10 let stari DeWalti delajo še zdaj. 3-4leta stari jim je bilo pa potrebno vsaj enkrat zobnike menjavat.
Moje pravilo čez prst so sami M-ji: Makita, Metabo, Milwaukee - pogojno ta Moder Bosch, čeprav imajo tudi neke cenene modele že v morem ohišju, tako da bi se ga že preventivno izognil.

p.s. Sem šele zdaj vidil, da je bila tema povlečena iz naftalina...

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.64
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2015 7:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

...namen pa je ízključno nabijanje postov...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2015 10:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan, poskusi Hilti ob priliki Wink Samo cena ni hobi, je pa kvaliteta se dalec nad M-i Wink

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2015 7:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
...Moje pravilo čez prst so sami M-ji: Makita, Metabo, Milwaukee - pogojno ta Moder Bosch, čeprav imajo tudi neke cenene modele že v morem ohišju, tako da bi se ga že preventivno izognil.



Se strinjam. Ok sam sem za svojega odštel sicer precej več kot je v naslov teme. Lahko povem, da je vrtalnik res tako vzdržljiv in močan kot je razvidno iz raznih youtube posnetkov. Recimo privijačil sem vse mavčne plošče v prostoru ca 4x4m. Pri tem se je accu spraznil ca do polovice (po indikatorju napolnjenosti)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group