www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo Raspberry pi-ja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kotk
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 25 Nov 2012 23:44
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2015 6:34 pm    Naslov sporočila:  Popravilo Raspberry pi-ja Odgovori s citatom

Živjo!

Pred kratkim sem ponesreči raspberry pi 2 priklopil na 12v Sad, namesto 5v (preko microUSB). Po tem incidentu mi ga je uspelo prižgati, toda sem ga zaradi gretja napajalnega dela vezja hitro ugasnil. Ugotovil sem da se je segreval U16 (NCP6343) čip. Žal pa se po tem ni hotel več prižgati. Sedaj ob priključitvi na 5v zagorita obe ledici toda se potem nič ne zgodi. (Enako je če je prisotna SD kartica ali ne)

Na hitro sem preveril tudi nekaj testnih točk z multimetrom, toda nimam veliko izkušenj z raznimi vezji, tako da tudi nevem kaj točno iskati.

Trenutno nevem od kje bi nadaljeval. Verjetno bi bilo dobro preveriti če čip U16 (ki skrbi za napajanje) deluje in ga potem zamenjati.

Kakšen nasvet? Lahko ga tudi komu pošljem po pošti, saj mi drugače ne služi drugače kot zelo draga ledica Very Happy

Hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miharix
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Dec 2012 9:59
Prispevkov: 403
Aktiv.: 2.94
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2015 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avč, to si pa dobro malino prismodil.

NCP6343 je pomojem pihnilo, saj glede na datasheet
Citiram:
2.3 V to 5.5 V Input Voltage Range


Vprašanje pa je če je še kaj drugo šlo k vragu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kotk
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 25 Nov 2012 23:44
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2015 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moram biti naslednjič nekoliko bolj previden...

Problem je edino da jaz nemorem zamenjati NCP6343-a zaradi paketa ki ga uporablja. Bi verjetno potreboval pištolo na vroč zrak, katere pa žal nimam, samo spajkalnik.

Kakor sem našel ga individualno prodajajo samo v Mouser-ju
Mogoče kdo ve kako je z naročanjem iz tam? Če se prav spomnim si lahko včasih naročil preko slovenske firme, da ni bilo potrebno plačevati poštnine?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmartin
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Feb 2004 16:19
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.69
Kraj: Zg. Polskava

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2015 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

glede Mouserja ti verjetno lahko pomagajo tule:
http://www.nanoelektronika.si/

_________________
Lep pozdrav,
webmartin
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group